Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: piątek, 04.12.2020
Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Czernikowo po raz piąty z rzędu wśród najlepiej zarządzanych gmin w Polsce!

  Tegoroczna edycja Rankingu Samorządów, przeprowadzonego przez „Rzeczpospolitą”, okazała się kolejnym dużym sukcesem gminy Czernikowo, która w zestawieniu II etapu konkursu na niemal 1600 polskich gmin wiejskich zajęła najwyższą na przestrzeni lat tworzenia rankingu lokatę. Po 82. pozycji przed czterema laty, 67. miejscu w 2011 roku, 70. w roku 2012 i 53. w roku ubiegłym tym razem zanotowaliśmy awans na 48. lokatę.

    Ponownie wyprzedziliśmy m.in. wszystkie gminy sąsiadujące. Na przestrzeni województwa kujawsko-pomorskiego zajęliśmy znakomite, drugie miejsce. Jesteśmy ponadto w gronie zaledwie pięciu gmin wiejskich, które znalazły się w czołowej setce rankingu w każdym z ostatnich pięciu zestawień.

     Ranking przeprowadzany jest w dwóch etapach. W pierwszym wybrano miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały swoimi finansami w latach 2010-2013 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. Punkty przyznawano według klucza wskaźników dotyczących m.in. dynamiki wzrostu wydatków majątkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach, wartości środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, zadłużenia samorządu w stosunku do dochodów, dynamiki wzrostu dochodów własnych, relacji nakładów inwestycyjnych do przyrostu zadłużenia, transportu i ochrony środowiska.

  Drugi etap poszerzał kryteria o kolejne kwestie, m.in. liczbę złożonych wniosków o unijne dofinansowania, wydatki mieszkaniowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczbę nowych podmiotów gospodarczych, współpracę z jednostkami pomocniczymi, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i inicjatywy w ramach PPP.

  Warto także wspomnieć o dodatkowym rankingu „Innowacyjne gminy wiejskie”, w którym zajęliśmy 47. miejsce, a trzecie spośród gmin kujawsko-pomorskich. Punktowano m.in. wizerunek jednostki w Internecie i sieciową dostępność na terenie gminy oraz zintegrowany system zarządzania gminą.

   Intensyfikacja działań mających na celu pozyskiwanie środków unijnych w połączeniu z racjonalnie opracowanym budżetem i słusznymi inwestycjami znalazła odzwierciedlenie w rankingu obejmującym cały kraj. Wynik gminy Czernikowo to powód do dumy tym bardziej, że o zajętym miejscu świadczyły nie opinie i wybór, a fakty i wskaźniki jednoznacznie potwierdzające tempo rozwoju i kondycję naszej gminy.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Oddam psa.
  Mam do oddania w dobre ręce psa Golden Ratriver. Kolor Czarny, zadbany, zdrowy, ułożony, nie jest agresywny. Lubi spacery i zabawę. W szczególności je karmę suchą. Przyzwyczajony do zamykania w kojcu i biegania w ogrodzie.
 • meble
  Sprzedam stół do jadalni 160x80 wysoki 75 cm, kolor dąb sonoma cena 100 złotych

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Powszechny Spis Rolny 2020
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 68303 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.