Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 15.05.2021
Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Bal ludowy

31. stycznia 2014 roku w wiejskim domu kultury (świetlicy OSP) w Czernikowie odbył się wiejski bal charytatywny Czyż-nie na chatę we Włęczu. Dochód  (tak jak z emitowanych wcześniej dzięki pomocy PWR przez Stowarzyszenie cegiełek na zbiórkę publiczną na terenie gminy) przeznaczony zostanie na remont drewnianej chaty we Włęczu. Organizatorem wydarzenia było miejscowe Stowarzyszenie "Czyż-Nie" z pracownikami SP Czernikowo.

Stowarzyszenie wraz z Osieckim Stowarzyszeniem Kultury Ludowej  i grupą Tak Trzeba przy pomocy parafii ewangelicko-augsburskiej w Toruniu, urzędów oraz instytucji i wielu osób prywatnych od kilku lat intensywnie zabiega o uratowanie unikalnego zabytku od zniszczenia. Starania te i tym razem spotkały się z pozytywnym odbiorem części lokalnej społeczności, czego dowodzić może zakup cegiełek podczas kolędowania na chatę czy frekwencja na balu. Mamy nadzieję, że ci, którzy przybyli nie żałowali, atrakcji  bowiem nie zabrakło. Na wstępie w postaci prezentacji komputerowej przekazano najważniejsze informacje o celu zbiórki pieniężnej, czyli o ratowaniu chaty, kantoratu, jej historii, obecnym stanie i planie działań ratunkowych. Była to też okazja do podziękowania za dotychczasowe wsparcie instytucjom, firmom i osobom prywatnym. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej oraz zespół KGW "Jutrzenka". Tańce przy muzyce akordeonowej (Jan Manewicz) i "z taśmy" przerywane były co jakiś czas grami i zabawami jak za dawnych lat oraz wspólnym śpiewaniem ludowych piosenek. Nie brakowało również atrakcji kulinarnych. Wyśmienite, swojskiej roboty wiejskie potrawy, ciasta, pączki i faworki przygotowały panie ze szkoły podstawowej w Czernikowie i członkowie stowarzyszenia. Wiejskie wyroby wędliniarskie podarował Pan Siekierski. Zabawa zakończyła się nad ranem. Zebrano łącznie prawie 2000 złotych.

Michał Kokot z OSKL planuje prace remontowe z nadejściem wiosny, naprawiona ma zostać zachodnia ściana budynku, zrujnowana przez czas i uszkodzona poważnie w wyniku aktu wandalizmu. A potem czas na dach. Mamy nadzieję, że uda pozyskać się sponsorów i sympatyków ratowania tego klimatycznego miejsca.

Relację foto z balu można obejrzeć na www. ziemiadobrzynska.pl

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Szukam kawalerki do wynajęcia
    Szukam do wynajęcia kawalerki
    w Czernikowie lub okolicy
  • SIEW KUKURYDZY i Inne Usługi Rolnicze
    Firma AgroPower wykonuje usługowy siew kukurydzy. Cena 120-130 zł / ha. Tel. 726089410
    Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie www.facebook.com/AgroPowerZebowo

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Szczepienia
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2021
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 80160 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.