Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 21.09.2019
Imieniny: Mateusza, Jonasza, Hipolita

Wyszukiwarka

Treść strony

Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich sukcesem Stowarzyszenia „Czyż-nie”, OSP Czernikowo i Szkoły Podstawowej.

Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
sukcesem Stowarzyszenia „Czyż-nie”, OSP Czernikowo i Szkoły Podstawowej.

    Czernikowskie Stowarzyszenie „Czyż-nie” słynie z tego, że stara się wykorzystywać każdą możliwość pozyskania środków zewnętrznych, które następnie przeznaczane są na realizację projektów wpływających pozytywnie na jakość życia na obszarach wiejskich. Kolejną szansę na uzyskanie dofinansowania dla nowych projektów stworzył konkurs ogłoszony w grudniu ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach działania 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

    W odpowiedzi na nabór wniosków nasze Stowarzyszenie przygotowało dwa projekty o charakterze edukacyjnym oraz dodatkowo udzieliło wszechstronnego wsparcia organizacyjnego i personalnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie, która również aplikowała o środki unijne.

    Możliwość pozyskania pieniędzy na realizację projektów na terenach wiejskich zawsze przyciąga wielu zainteresowanych. Podobnie było i tym razem. Urząd Marszałkowski przyjął łącznie 282 wnioski, z czego 109 aplikacji zostało ocenionych pozytywnie.

    W tym miejscu chcielibyśmy pochwalić się, że jeden z naszych wniosków pn.: „Z przeszłością w przyszłość - Czyż-nie warto pamiętać o zabytkach” otrzyma dofinansowanie w kwocie blisko 50 tys. zł.

    Projekt ten został przygotowany w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Czernikowie irealizowany będzie od maja 2011 r. do lutego 2012 r. Skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Czernikowie i Gimnazjum w Czernikowie (przewiduje się utworzenie czterech 7-osobowych grup spośród uczniów klas III-VI szkoły podstawowej i klas I-II gimnazjum). Uczestnicy projektu będą rozwijać swoje zainteresowania historyczne i pogłębiać wiedzę na temat zabytków gminy Czernikowo, biorąc udział w warsztatach plastycznych, fotograficznych i graficznych oraz w wyjazdach do miejsc o charakterze historyczno - kulturalnym (muzea, galerie, centra sztuki). Zwieńczeniem projektu będzie przygotowanie wystawy prac uczniów, prezentujących zabytki i miejsca o znaczeniu historycznym, z terenu gminy Czernikowo.

    Dużym sukcesem jest również uzyskanie dofinansowania przez projekt OSP w Czernikowie, który został opracowany przy naszej pomocy. Korzystając z doświadczeń Stowarzyszenia, OSP w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Czernikowie przygotowało projekt „Żyj bezpiecznie”, który będzie realizowany od września 2011 r. do maja 2012 r. wśród uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych w Czernikowie, Makowiskach, Mazowszu, Osówce i Steklinie. Przedsięwzięcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez organizację pokazów i ćwiczeń dotyczących bezpiecznych zachowań w razie pożaru, wybuchu substancji chemicznych, wypadków itp. Przewiduje również przeszkolenie młodzieży (72 osoby) w zakresie pierwszej pomocy medycznej. Jego zwieńczeniem będą zawody sportowe, sprawdzające wiedzę i umiejętności nabyte przez uczniów w trakcie trwania kursu.

    Niestety drugi z naszych pomysłów - „Teatr oknem na świat”, nie uzyskał pozytywnej oceny, w związku z czym środki na jego realizację będziemy starali się uzyskać z innych źródeł zewnętrznych.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedaż nieruchomości
  WSHU w Czernikowie sprzeda nieruchomość w miejscowości Liciszewy po sklepie spożywczo przemysłowym
 • Pilne
  Witam. Pilnie szukam mieszkania lub domu do wynajecia w Czernikowie. Prosze o telefon jezeli ktos dysponuje domem lub mieszkaniem i chcialby wynajac.
 • Kursy na maszyny rolnicze i budowlane
  Zapraszamy na kursy obsługi kombajnów zbożowych, ładowarek, wózków widłowych, opryskiwaczy, suwnic i innych maszyn. Szkolenia robimy na terenie całej Polski. Brzozówka, ul. Owocowa 95
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
-
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 20594 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.