Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 22.06.2024
Imieniny: Jana, Pauliny, Tomasza

Wyszukiwarka

Treść strony

Ochotnicza Straż Pożarna


Artykuły Struktura i władze Historia

 • Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Czernikowie

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Czernikowie

3.06.2023 r. na stadionie gminnym odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych pow. toruńskiego, w których udział wzięło 8 drużyn OSP w gr. "A", 4 kobiece drużyny pożarnicze w gr. "C", 9 chłopięcych drużyn MDP i 2 dziewczęce drużyny MDP.

 • XXI Wojewódzkie Zawody MDP

XXI Wojewódzkie Zawody MDP

W dniu 27 maja w Czernikowie odbyły się XXI Wojewódzkie Zawody MDP. Na starcie stanęło 57 drużyn.

 • Dofinansowanie dla jednostki OSP Steklin z WFOŚiGW

Dofinansowanie dla jednostki OSP Steklin z WFOŚiGW

Dnia 8 maja jednostka OSP Steklin odebrała voucher w kwocie 20.000 tys. złotych na zakup sprzętu i specjalistycznych ubrań podczas uroczystej zbiórki w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Gminne obchody Dnia Strażaka

Gminne obchody Dnia Strażaka

Z okazji święta strażaków, Dnia św. Floriana, w dniu 6 maja 2023 r. w Mazowszu druhowie z wszystkich gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyli w obchodach Dnia Strażaka.

 • Zdjęcie

Wręczenie nagród w konkursach strażackich

W dniu 27 kwietnia 2023 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursach:  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – szczebel gminny oraz plastycznym „Zapobiegajmy pożarom. Bezpieczeństwo i Ekologia” – szczebel powiatowy,

 • -

Kolejny sprzęt dla jednostek OSP z gminy Czernikowo

W Łążynie w dniu 29.11.2019 odbyło się spotkanie Druhów Strażaków z jednostek pow. Toruńskiego, którym przekazano kolejny sprzęt pozyskany w ramach projektu „Nowoczesne służby ratunkowe”.

 • -

Druh Sławomir Kamiński przechodzi na emeryturę

Zarząd Gminny OSP oraz władze gminy Czernikowo uroczyście podziękowały Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Sławomirowi Kamińskiemu za 20 letnią współpracę na rzecz mieszkańców gminy Czernikowo i rozwoju jednostek OSP.

 • Młodzież Zapobiega Pożarom

Młodzież Zapobiega Pożarom

17.03.2018 roku w Sali Konferencyjnej w Urzędzie Gminy Czernikowo odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mazowszu oraz reprezentantka MDP w Steklinie.
 • Powiatowy Turniej Halowy

Powiatowy Turniej Halowy reprezentacji Zarządów Gminnych i Miejskich Powiatu Toruńskiego

W dniu 03.02.2018 roku w Hali Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie przeprowadzono Powiatowy Turniej Halowy reprezentacji Zarządów Gminnych i Miejskich Powiatu Toruńskiego, w których wzięło udział 8 drużyn OSP. Naszą Gminę reprezentowały 2 drużyny z OSP w Steklinie. Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach, po 4 drużyny w każdej grupie.
 • Piłka halowa

I Halowe Zawody MDP o Puchar Starosty Sępoleńskiego

27.01.2018r. w Sośnie odbyły się I Halowe Zawody MDP o Puchar Starosty Sępoleńskiego. Udział wzięło 18 drużyn, w tym dwie drużyny z województwa lubelskiego i wielkopolskiego. Zawody przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze.
 • logo

XVI wojewódzkie zawody MDP wg regulaminu CtiF

16 września 2017 r., na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze z OSP w Steklinie reprezentowały gminę Czernikowo na „XVI wojewódzkich zawodach MDP wg regulaminu CtiF”. W zawodach wzięło udział łącznie 48 drużyn z całego województwa kujawsko - pomorskiego.
 • logo

X zawody sportowo - pożarnicze jednostek OSP powiatu toruńskiego

W dniu 09 września 2017 r., w Toruniu na stadionie miejskim przy ul. Bema, odbyły się X zawody sportowo - pożarnicze jednostek OSP powiatu toruńskiego. W zawodach uczestniczyły łącznie 23 drużyny.
 • -

Gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

18.02.2017 roku odbędą się Gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", do którego można zgłaszać po 1 uczestniku z jednostki OSP działającej na terenie Gminy Czernikowo oraz po 1 uczestniku z każdej szkoły.
 • miniatura

Członkowie MDP odznaczeni

W dniu 23 marca 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Czernikowie odbyło się spotkanie Wójta Gminy Czernikowo i Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP Zdzisława Gawrońskiego z członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, działających na terenie gminy.
 • logo

Młodzi druhowie z Gminy Czernikowo to nie tylko wzorowi strażacy...

Dnia 13 marca 2016 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej OSiR w Brodnicy oraz Hali Sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbył się VI Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych woj. Kujawsko – Pomorskiego Młody Strażak CUP 2016.
 • logo

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Dnia 11.03.2016 roku w Grębocinie odbyły się Powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których naszą Gminę reprezentowało 3 uczniów ze szkół działających na terenie Gminy Czernikowo.
 • miniatura

III Gminny Turniej Piłki Halowej MDP

Dnia 27.02.2016 roku na Hali Zespołu Szkół w Czernikowie młodzi druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Czernikowo przystąpili do gminnych rozgrywek piłki halowej.
 • -

Wstąp do Ochotniczej Straży Pożarnej!

Ochotnicza Straż Pożarna cieszy się z każdego, kto dołączy w szeregi naszych jednostek, zwiększając tym samym grono naszej braci strażackiej. Każdy, kto czuje chęć niesienia pomocy bliźnim niech stanie razem z nami do boju z przeciwnościami losu. Do wstąpienia do straży wymagany jest kurs ratownictwa. Serdecznie zapraszamy mężczyzn, kobiety, oraz oczywiście młodzież!
 • -

Gminne Otwarte Zawody MDP wg Regulaminu CTIF

01.06.2014 roku na stadionie w Czernikowie odbyły się Gminne Otwarte Zawody MDP wg Regulaminu CTIF. W zawodach wzięło udział 8 drużyn, w tym 6 z Gminy Czernikowo oraz 2 drużyny gości ze Świekatowa i Straszewa. Zawody sędziowali przedstawiciele Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
 • -

XXIII Bydgoskie Zawody Pożarnicze

24.05.2014 roku odbyły się XXIII Bydgoskie Zawody Pożarnicze, w których Gminę Czernikowo reprezentowała Kobieca Drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Steklinie. Nasze reprezentantki w zawodach były bezkonkurencyjne i zajęły 1 miejsce w sztafecie, 1 miejsce w ćwiczeniu musztry oraz 3 miejsce w ćwiczeniu bojowym. Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • -

X Bydgoskie Zawody MDP wg regulaminu CTIF

23.05.2014 roku na stadionie Gwiazdy w Bydgoszczy odbyły się X Bydgoskie Zawody MDP wg regulaminu CTIF, w których Gminę Czernikowo reprezentowały drużyny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Steklinie. W zawodach drużyna chłopców zajęła 2 miejsce, natomiast drużyna dziewcząt 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym młodym strażakom i życzymy dalszych sukcesów.
 • -

Dzień Strażaka 2014

Swoją bezinteresownością i ochotniczym zaangażowaniem członkowie jednostek OSP na dzień świąteczny zasługują bezwzględnie. 4 maja 2014 roku na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Makowiskach odbyły się uroczyste obchody Dnia św. Floriana. Strażackie święto było okazją do wręczenia medali i odznaczeń.
 • -

IV Powiatowy Turniej ZOSP RP w Toruniu

IV Powiatowy Turniej ZOSP RP w Toruniu rozpoczął się od uroczystości, podczas której druh Włodzimierz Zglinicki otrzymał z rąk członka Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP druha Zdzisława Dąbrowskiego Złoty Znak Związku OSP RP.
 • -

XII Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg CTIF

14.09.2013 roku na bydgoskim stadionie „Chemika” odbyły się Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF, w których naszą Gminę reprezentowały drużyny z OSP w Steklinie oraz OSP w Czernikowie. W zawodach wzięły udział 44 drużyny, w tym gościnnie wystartowało 7 drużyn z sąsiednich województw, a także jedna drużyna z Białorusi. Zarówno drużyna chłopców z Czernikowa, jak i drużyna dziewcząt ze Steklina zajęły 8 miejsce w swoich kategoriach.
 • -

Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W niedzielę 9.06. 2013 r. współzawodniczyliśmy w zawodach pożarniczych. Był to element przygotowań do zawodów powiatowych.
 • -

Dzień Strażaka 2013

5 maja 2013 roku na placu przy Kościele Parafialnym pw. św. Bartłomieja w Czernikowie odbyły się uroczyste obchody Dnia św. Floriana. Strażackie święto było okazją do wręczenia medali i odznaczeń.
 • -

OSP Makowiska najlepszą jednostką w turnieju tenisowym strażaków

III Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w tenisie stołowym przeszedł do historii. Zawodnicy walczyli o medale i punkty do klasyfikacji drużynowej w dziewięciu kategoriach rozłożonych na dwa dni rywalizacji – 11 maja rywalizowały grupy młodsze, 12 maja – druhowie i druhny starsi. Areną zmagań w obu przypadkach była sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Osówce. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 73 uczestników z 6 gminnych jednostek OSP.
 • -

Gminne zawody pożarnicze – zwycięstwo OSP Czernikowo

Pierwszego dnia lipca na stadionie przy Zespole Szkół w Czernikowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W kategorii kobiet na starcie stanęły drużyny ze Steklina
i Czernikowa, w gronie mężczyzn o zwycięstwo rywalizowało sześć jednostek OSP: Czernikowo, Steklin, Mazowsze, Witowąż, Osówka oraz Steklinek.
 • -

Wacław Hinc ze Złotym Znakiem Związku OSP RP

III Zjazd Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych odbył się 26 maja w Solcu Kujawskim. Delegaci strażaków-ochotników z terenu całego województwa spotkali się w Solcu Kujawskim. Przedstawicielami Oddziału Gminnego w Czernikowie byli Prezes Zarządu Zdzisław Gawroński oraz Ryszard Ałtyn. Zasłużonym członkom OSP wręczono odznaczenia i medale. Wśród wyróżnionych znalazł się Wacław Hinc, uhonorowany Złotym Znakiem Związku, który odebrał z rąk premiera Waldemara Pawlaka.
 • -

OSP Witowąż znów z pucharem!

II Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w tenisie stołowym przeszedł do historii.
 • -

Miejskie i powiatowe obchody Dnia Strażaka w Toruniu

4 maja w Toruniu odbyły się miejskie i powiatowe obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości prezydent miasta Torunia Michał Zaleski odznaczył zasłużonych strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, natomiast decyzją Komendanta Głównego PSP 20 pamiątkowych medali wręczonych zostało zasłużonym dla miasta i powiatu w działaniach przeciwpożarowych. Jednym z wyróżnionych został Wójt Gminy Czernikowo i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Zdzisław Gawroński.
 • -

Uroczyste obchody Dnia Strażaka 2012

6 maja punktualnie o 11:30 spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mazowszu wyruszyła kolumna galowo umundurowanych reprezentantów wszystkich gminnych jednostek strażackich, prowadzona przez komendanta gminnego, orkiestrę dętą i poczty sztandarowe. Pochodem tym zainaugurowano obchody Dnia Strażaka.
 • -

Mistrzowie Województwa Kujawsko – pomorskiego w Piłce Halowej MDP nagrodzeni

Trzeciego maja w Steklinie, na placu jednostki OSP obyło się oficjalne wręczenie nagród dla druhów z OSP Steklin, reprezentujących naszą gminę i powiat w II Wojewódzkim Turnieju Piłki Halowej MDP w Brodnicy.
 • -

Czernikowskie druhny w nowym umundurowaniu

2 maja w Urzędzie Gminy Czernikowo członkinie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie uroczyście przyjęły umundurowanie, którego zakup sfinansowany został ze środków gminnych oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 • -

II Wojewódzki Turniej Piłki Halowej MDP

W niedzielę 4 marca 2012 roku w halach sportowych w Brodnicy i w Gorczenicy, odbył się II Wojewódzki Turniej Piłki Halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Naszą gminę reprezentowały dwa zespoły MDP Czernikowo i MDP Steklin.
 • -

II Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP w Czernikowie – sukces Steklina

28 stycznia (sobota) w Zespole Szkół w Czernikowie odbył się II Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu toruńskiego. Wzięło w nim udział 8 drużyn – obok zespołów z Osówki i Steklina zagrali strażacy z Grębocina, Osieka, Wybcza, Lulkowa, Starego Torunia oraz Zelgna.
 • -

Uroczyste nadanie sztandaru OSP Steklinek

Ochotnicza Straż Pożarna w Steklinku jest kolejną gminną jednostką, która może poszczycić się sztandarem. 9 lipca 2011 r. druhowie z OSP w Steklinku otrzymali z rąk Przewodniczącego Społecznego Komitetu Fundacyjnego Wójta Zdzisława Gawrońskiego sztandar - symbol wierności tradycji. Sztandar poświęcił ks. kan. Piotr Siołkowski (po raz pierwszy w roli kapelana gminnego OSP).
 • -

VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP

W sobotę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek OSP. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt jednostek z gmin Powiatu Toruńskiego.
 • -

Gminne zawody MDP Czernikowo 2011

W niedzielę 12 czerwca 2011r. na stadionie w Czernikowie odbyły się Zawody MDP wg regulaminu międzynarodowego CTIF. Do rywalizacji zgłosiły się po 3 drużyny w kategorii chłopców i dziewcząt.

 • -

OSP Witowąż z Pucharem Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP

Aż 56 strażaków z wszystkich gminnych jednostek OSP wzięło udział w I Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, który 29 maja 2011 roku odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Osówce. Parę minut po godzinie dziewiątej Sędzia Główny zawodów dyrektor Ryszard Ałtyn przedstawił zebranym pokrótce zasady rozgrywania spotkań w poszczególnych grupach.
 • -

Dzień Strażaka 2011

22 maja 2011 roku na placu parkingowym przy Kościele Parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Czernikowie odbyły się uroczyste obchody Dnia św. Floriana. Przed godziną 11:00 strażacy wyruszyli przy akompaniamencie orkiestry dętej w kierunku kościoła, gdzie ks. dr Józef Dębiński odprawił mszę świętą.
 • -

Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich sukcesem Stowarzyszenia „Czyż-nie”, OSP Czernikowo i Szkoły Podstawowej.

Czernikowskie Stowarzyszenie „Czyż-nie” słynie z tego, że stara się wykorzystywać każdą możliwość pozyskania środków zewnętrznych, które następnie przeznaczane są na realizację projektów wpływających pozytywnie na jakość życia na obszarach wiejskich. Kolejną szansę na uzyskanie dofinansowania dla nowych projektów stworzył konkurs ogłoszony w grudniu ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach działania 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 • -

Zebrania sprawozdawcze OSP

W dn.12.02.2011r odbyło się Walne zebranie OSP w Steklinie. W tym roku miało ono wyjątkowe znaczenie nie tylko dlatego że było to zebranie sprawozdawcze ale również dlatego ze uczestniczyli w nim szczególni goście Wojt Gminy Pan Z. Gwroński i jego zastępca Pan Dariusz Zagrabski obecny był Z-ca Komendata Wojewódzkiego PSP st. bryg Bogdan Sowiński Przewodniczący Sadu Honorowego dh Henryk Pilewski, Skarbnik Zarządu Powiatowego OSP dh Marcin Wojciechowski obecni byli również ks. Piotr Siółkowski radny Andrzej Łopuszyński i sołtys Paweł Mrozinski.
 • -
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy oficjalnie we władaniu OSP Czernikowo.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który znacznie usprawni pracę i tak świetnie funkcjonującej jednostki OSP Czernikowo, został 20 stycznia poświęcony i uroczyście przekazany strażakom.
 • -
Nowy samochód dla OSP Czernikowo
Dzięki 150 tys. zł dofinansowania przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP oraz 120 tys. zł wsparcia przyznanego przez Komendanta Głównego PSP czernikowska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej wzbogaciła swoje wyposażenie o samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN o czterokołowym napędzie, warty 790 tys. zł.
 • -
90. rocznica powstania OSP Mazowsze
17 października na placu przed Wiejskim Domem Kultury w Mazowszu odbyły się uroczystości związane z 90-leciem miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Sztandar OSP Mazowsze uhonorowany został Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.
 • -
Wręczenie sztandaru OSP Steklin
Jednostka OSP Steklin ma już symbol jednostki uroczystości które odbyły się 19.09.2010 odbyły się w oprawie Mszy Świętej w intencji druhów z OSP celebrowanej przez Proboszcza Parafii Czernikowo ks. Piotra Siołkowskiego, następnie przemaszerowano na plac przed remizą gdzie dokonano aktu wręczenia sztandaru i odznaczeniem go Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.
 • -
Spotkanie Wójta z najlepszymi drużynami OSP.
W dniu 25 sierpnia 2010 r. w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie Wójta Gminy Czernikowo Zdzisława Gawrońskiego z najlepszymi drużynami Ochotniczej Straży Pożarnej i ich opiekunami - zwycięzcami Gminnych zawodów pożarniczych.
Gminne zawody sportowo-pożarnicze
27 czerwca na stadionie przy Zespole Szkół im. M. Kopernika w Czernikowie odbyły się zawody w sporcie pożarniczym. W rywalizacji wzięły udział wszystkie gminne jednostki OSP: z Czernikowa, Makowisk, Steklina, Steklinka, Mazowsza i Witowęża.
 • -
Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych dla OSP z Bierzgłowa i Białożewina
19 czerwca na stadionie przy Zespole Szkół im. M. Kopernika w Czernikowie odbyły się wojewódzkie zawody strażackie, będące jednocześnie sprawdzianem efektywności jednostek OSP województwa kujawsko-pomorskiego oraz przepustką do ogólnopolskich rozgrywek.
 • -
Dzień św. Floriana.
Dzień św. Floriana popularnie nazywany Dniem Strażaka obchodziliśmy w tym roku z oprawą orkiestry oraz w blasku figurki św. Floriana przed OSP w Czernikowie.
 • -
VI Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę
Wraz z orkiestrą byliśmy na Jasnej Górze zagrać dla Najświętszej Panny.
 • -
OSP Steklinek zebranie sprawozdawcze.
OSP Steklinek swoje zebranie sprawozdawcze przeprowadziła w oprawie muzycznej Orkiestry Gminnej, która będzie umiejscowiona przy tej właśnie jednostce. Orkiestra zaprezentowała swoje umiejętności ku zadowoleniu wszystkich zebranych w jej repertuarze jest coraz więcej utworów nie tylko marszowych ale także religijnych a nawet rozrywkowych.
 • -
OSP Steklin spotkanie sprawozdawcze.
Coroczne spotkanie sprawozdawcze w OSP Steklin rozpoczęto od przekazania sprzętu pożarniczego przez Wójta Gminy a jednocześnie Prezesa Gminnego OSP Pana Zdzisława Gawrońskiego miejscowemu Prezesowi Panu Stanisławowi Świąteckiemu następnie odbyło się zebranie na którym udzielono absolutorium obecnemu zarządowi. Rok 2010 będzie wyjątkowym rokiem dla jednostki ponieważ będzie obchodziła swoje 65-lece i otrzyma sztandar stąd duży wysiłek zarządu by sprostać wymaganiom.
 • -
Reprezentanci Gminy Czernikowo na Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP Województwa Kuj-Pomorskiego druhowie OSP Steklin zajęli VI miejsce.Cieszy postawa młodych druhów i wysoka lokata w dobrze obsadzonym turnieju. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Czernikowo i Zarządu OSP Steklin.Skład Drużyny. Ziólkowski Dariusz,Ziółkowski Zbigniew, Maślewski Arkadiusz, Maślewski Radosław,Szymborski Damian, Ziólkowski Marcin, Wierzbicki Patryk, Bojarski Arkadiusz, Bochuciński Dawid, Cywiński Jakub.
 • -
Wojewódzkie zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych w Bydgoszczy.
W dniu 12.09.2009 w Bydgoszczy odbyły się zawody wojewódzkie młodzieżowych drużyn pożarniczych. Naszą gminę reprezentowały dwie drużyny MDP OSP Czernikowo dziewczat i MDP OSP Steklin chłopcy. Rywalizacja dziewczętom przyniosła efekt w postaci 4 miejsca na 18 startujacych chłopcy zajęli 17 miejsce na 40 startujacych.
 • -
10 lat Zarządu Powiatowego OSP RP w Toruniu
27 czerwca 2009 r. w centrum Chełmży odbyły się obchody 10-lecia powołania Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Konkatedrze. Następnie uczestnicy, w asyście strażackich kompanii honorowych przeszli na Rynek, gdzie...
 • -
Ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze w Steklinie
W dniu 18.06.2009 zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Steklinie ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze w sytuacji zagrożenia bombowego. W akcji udział wzięły przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Toruniu z rozpoznaniem pirotechnicznym oraz Państwowa Straż Pożarna w Toruniu oraz większość gminnych jednostek OSP.
 • -
Strażacy w przedszkolu
Wszystkie dzieci oraz Rada Pedagogiczna z Publicznego Przedszkola w Czernikowie serdecznie dziękuje za wspaniałą wizytę w naszym przedszkolu, pokaz sprzętu strażackiego oraz piękne książki i pieska "Żarka".
 • -
Gminne ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze
W dniu 11.05.2009 zostały przeprowadzone gminne ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze w Szkole Podstawowej w Makowiskach. Udział w akcji brały Państwowa Straż Pożarna w Toruniu oraz wszystkie gminne jednostki OSP.
 • -
Dzień Strażaka
W dniu 2 maja jak co roku odbyły się Gminne obchody dnia strażaka. Tradycyjnie obchody rozpoczęto przemarszem druchów z Remizy OSP w Czernikowie do kościoła na Mszę św.celebrowaną przez proboszcza ks. P. Siołkowskiego, w intencji druchów.
 • -

Zawody sportowo – pożarnicze

W dniu 8 czerwca na stadionie przy Zespole Szkół w Czernikowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięły udział wszystkie jednostki naszej gminy: OSP Czernikowo, OSP Steklin, OSP Osówka, OSP Mazowsze, OSP Steklinek. OSP Witowąż.
Zawody rozegrane zostały w poszczególnych konkurencjach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami. Uczestniczyło 7 drużyn mężczyzn, 3 drużyny chłopców oraz jedna drużyna dziewcząt.
Dzień Strażaka.
4 maja 2008 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. O godzinie 1000 strażacy z terenu gminy zebrali na placu przed remizą OSP w Czernikowie i przy akompaniamencie orkiestry OSP z Lipna, przemaszerowali ulicami Czernikowa do Kościoła, gdzie o godz. 1030 odprawiona została msza święta w ich intencji. Następnie udali się do świetlicy gminnej w Steklinku gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
VI Wojewódzkie zawody pożarnicze.
15 września, na Stadionie Chemika w Bygdoszczy odbyły się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek MDP Województwa kujawsko-Pomorskiego. Gminę Czernikowo reprezentowały, najlepsze drużyny,:Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Steklin w kat. chłopców i OSP Czernikowo w kat. dziewcząt.
 • -
V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Chełmży
16 czerwca, na Stadionie Miejskim w Chełmży odbyły się V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek OSP Powiatu Toruńskiego.
 • -
ZAWODY STRAŻACKIE W STEKLINIE
Dnia 3 czerwca (niedziela) na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Steklinie, odbyły się strażackie zawody sportowo – pożarnicze, w których wzięło udział sześć drużyn OSP z gminy Czernikowo oraz drużyny młodzieżowe: chłopięca i dziewczęca z Czernikowa oraz chłopięca ze Steklina.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 69638 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.