Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 28.09.2022
Imieniny: Marka, Wacława, Luby

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

„Sianokosy na wsi” z Czernikowskim Stowarzyszeniem CZYŻ-NIE oraz wystawa prac z dobrzyńskiego pleneru plastycznego

W dniu 8.06.2013 r., w miejscowościach Włęcz (plener nadwiślański koło kantoratu) i Czernikowo (kościół, pola siana) odbył się plener malarski, połączony z projektem: ,,Sianokosy na wsi z CZYŻ-NIE", czyli pokazem sianokosów i wystawą pokonkursową o sianokosach i żniwach.

Podczas pleneru miał miejsce pokaz strojów z epoki-koszenia, grabienia i układania w kopki siana, klepania kosy na babce, ostrzenia strychołkami, czy żęcia sierpami. Zespoły ,,Mali czernikowianie", ,,Radość" oraz ,,Jutrzenka" zaprezentowały ludowe tańce i piosenki. Po występach podsumowano konkursy, były wystawy artystów i uczniów oraz poczęstunek po sianokosach w tradycyjnych naczyniach i koszach .

Na wystawie około plenerowej zaprezentowano prace artystów dobrzyńskich: Dariusza Gulcza i Katarzyny Grabowskiej z Lipna, Jolanty Zaniewskiej i Doroty Ścisłej z Aleksandrowa.

Na VII dobrzyński plener malarski przybyły ekipy uczniów z nauczycielami z ZS Czernikowo, SP Czernikowo, SP Steklin, ZS Książki, SP Toruń, Lipna i Tłuchowa oraz niezawodna malarka ze Skępego Jolanta Zaniewska.

  • -

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 135378 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.