Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 26.01.2020
Imieniny: Tytusa, Tymoteusza, Michała

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Bal karnawałowy przedszkolaków

DZIĘKUJEMY CI, UNIO EUROPEJSKA – to hasło tegorocznego balu karnawałowego, który odbył się  2 lutego  2013 r. w gościnnej Szkole Podstawowej w Osówce.

Na bal przybyły  bardzo licznie dzieci i rodzice- uczestnicy  projektów przedszkolnych ,,Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie” oraz ,,Wszystko dla edukacji przedszkolnej w gminach Czernikowo, Kikół, Wielgie i Zbójno” prowadzonych przez PANACEUM-OMEGA MARIA JOLANTA WYBORSKA , Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. M. Rataja  w partnerstwie z ww. gminami i jednym stowarzyszeniem.

Uroczystość karnawałową uświetnili także zaproszeni goście: Radna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Barbara Kania, Starosta Powiatu Lipnowskiego Pan Krzysztof Baranowski z małżonką, Przedstawiciel Delegatury Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku Pani Katarzyna Zarębska, Wójt Gminy Czernikowo Pan Zdzisław Gawroński, dyrektorzy szkół, koordynatorzy.   

Po krótkiej części oficjalnej,  podczas której głos zabrała pani Maria Jolanta Wyborska oraz zaproszeni goście, przyszła pora  na wspólną zabawę.

Tańce i pląsy przerywane były prezentacjami poszczególnych punków przedszkolnych, które nawiązywały do przypisanych im państw europejskich.

W czasie barwnych prezentacji  dzieci, rodzice, goście mieli okazję przybliżyć sobie kulturę oraz  zwyczaje różnych krajów europejskich.

A były to niezwykle oryginalne  pokazy. Maluchy ze swoimi nauczycielkami oraz w wielu przypadkach rodzicami przedstawiały  określone państwo europejskie. Były francuskie kaczuszki wykonane przez Czernikowo, grecka zorba zatańczona przez Ciełuchowo, walczyk zaprezentowany przez Wielgie czy  holenderski taniec ludowy w wykonaniu Klonowa.

Maluchy z Kikoła z wielką dumą zaprezentowały wierszyk ,,Kto ty jesteś?” Zachwyciły wszystkich przedszkolaki z Woli, które wjechały na rowerach, zaprosiły do stoiska z czekoladkami belgijskimi czy wykonały Atomium.

Mogliśmy podsłuchać piosenki ,,Malowany dzbanku” oraz brać udział w zabawach i tańcach  popularnych w Hiszpanii, a przedstawionych przez Mazowsze.  Pięknie zaprezentowały się   także maluchy przedstawiające Wielką Brytanię, Portugalię, Niemcy czy Węgry.

Do hasła balu nawiązywała przepiękna dekoracja w kolorach Unii Europejskiej z ekspozycją flag poszczególnych państw oraz stroje  dzieci i rodziców.

W czasie balu zadbano nie tylko o ducha, ale także o ciało. W przerwach pomiędzy tańcami, pląsami, prezentacjami można było posilić się przy ,,szwedzki” stole. O poczęstunek zadbali rodzice którzy przygotowali przepyszne ciasta  oraz firma PANACEUM-OMEGA.

Bal był bardzo udany, panowała wspaniała, rodzinna  atmosfera. Uśmiech gościł na twarzach maluchów, ale równie często na  obliczach dorosłych, szczególnie podczas konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Uroczystość mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu  Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, ogromnego zaangażowania rodziców oraz pracowników firmy PANACEUM-OMEGA.

Bal był okazją do wspaniałej zabawy, miał także walory poznawcze, przede wszystkim zaś była to okazja do podziękowania za to, iż dzięki funduszom europejskim dzieci z terenów wiejskich mają szansę  korzystania z wychowania przedszkolnego tak jak ich rówieśnicy z miast.

O innych uroczystościach oraz przedsięwzięciach w ramach ww. projektów więcej na stronach:

www.omegakikol.pl

www.madreskrzaty.omegakikol.pl

www.wdep.polskawies2000.pl

                                                                                               PANACEUM-OMEGA

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedaż
  Sprzedam: DEFRO Kocioł grzewczy KOMFORT EKO DUO PZ 25.Moc minimalna:25KW,zakres mocy cieplnej:7,5KW-25KW ,sortyment paliwa:ekogroszek.
 • sprzedaż
  Sprzedam zmywarkę BOSCH białą wolnostojącą bardzo mało używaną.Wiele rzeczy oddam za darmo.
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 58354 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.