Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 15.08.2022
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Zakończenie szkoły

12 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły dla 37 uczestników projektu pn: „Innowacyjne formy kształcenia drogą do zdobycia wykształcenia”. Pomysłodawcą oraz organizatorem całego projektu jest Czernikowskie Stowarzyszenie na rzecz wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Czyż–Nie”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie w partnerstwie z Zespołem Szkół, CKU w Gronowie, Liceum dla Dorosłych w Rypinie oraz Liceum Ogólnokształcącym w Czernikowie.

W ramach projektu w samym Czernikowie utworzono 2 oddziały Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, 1 oddział Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz 1 oddział Szkoły Policealnej w zawodzie Technik prac biurowych. W Rypinie powstał oddział Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz oddział Szkoły Policealnej w zawodzie Technik prac biurowych. Łącznie w ramach projektu, realizowanego do 2014 r. kształci się prawie 70 osób. Głównym celem projektu jest zwiększenie udziału dorosłych mieszkańców powiatów toruńskiego, lipnowskiego i rypińskiego w kształceniu, poprzez przełamanie barier utrudniających im dostęp do edukacji.

Zajęcia odbywają się w weekendy. Nauka w szkole jest całkowicie bezpłatna. Uczestnicy otrzymali materiały promocyjne oraz wszystkie niezbędne podręczniki. Dzięki pozyskanym funduszom udało się zakupić zestawy interaktywne (tablice interaktywne, projektory, laptopy) oraz telewizory LCD, co dodatkowo podniosło efektywność nauczania. Poza typowymi zajęciami stacjonarnymi uczestnicy realizują również lekcje na platformie e–learningowej oraz mają możliwość odbycia dodatkowych szkoleń e–learningowych w dowolnej tematyce. W ramach projektu realizowane są również dodatkowe zajęcia z doradcą zawodowym oraz psychologiem a także wyjazdy integracyjne do kina i teatru. Uczestnicy mają możliwość skorzystania podczas zajęć z posiłku, a osoby posiadające małe dzieci mogą pozostawić je na czas zajęć pod nadzorem wykwalifikowanej opiekunki.

Na sobotniej uroczystości (12 stycznia), która odbyła się z udziałem zaproszonych gości m. in. Starosty Toruńskiego Mirosława Graczyka oraz wójta Gminy Czernikowo Zdzisława Gawrońskiego część uczestników zakończyła już udział w projekcie. Świadectwa ukończenia szkoły uczestnicy odebrali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół, CKU w Gronowie Zbigniewa Piotrowskiego. Kilkanaście osób czekają jeszcze w najbliższym czasie egzaminy zawodowe oraz egzaminy maturalne. Życzymy powodzenia!

Małe podsumowanie

Jednym z najprężniej działających Stowarzyszeń w województwie kujawsko – pomorskim jest nasze rodzime Stowarzyszenie „Czyż – nie”. W swej działalności zarząd oraz członkowie kierują się przede wszystkim organizowaniem oraz wspieraniem kulturalnych oraz edukacyjnych inicjatyw lokalnych. Współfinansujemy także warsztaty, zajęcia plenerowe oraz wycieczki czy kolonie najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki przede wszystkim ze środków unijnych oraz składek. Od 2009 roku prowadzimy kształcenie ustawiczne w Czernikowie (szkoła dla dorosłych). Zajęcia odbywają się w weekendy. Nauka w szkole jest całkowicie bezpłatna. Uczestnicy otrzymują materiały promocyjne oraz wszystkie niezbędne podręczniki. Poza typowymi zajęciami stacjonarnymi uczestnicy realizują również lekcje na platformie e–learningowej oraz mają możliwość odbycia dodatkowych szkoleń w dowolnej tematyce. W ramach projektu realizowane są również dodatkowe zajęcia z doradcą zawodowym oraz psychologiem a także wyjazdy integracyjne do kina i teatru. Uczestnicy mają możliwość skorzystania podczas zajęć z posiłku, a osoby posiadające małe dzieci mogą pozostawić je na czas zajęć pod nadzorem wykwalifikowanej opiekunki.

Efekty działalności:

 - I edycję szkoły dla dorosłych (2009-2012) ukończyło 49 osób. Szkołę policealną uzyskując tytuł technika prac biurowych: 13 osób;

Byliśmy wtedy partnerem Liceum dla dorosłych w Rypinie oraz Liceum Ogólnokształcące w Czernikowie

 - II edycję (2010-2013) dotychczas ukończyło 26 osób (nadal trwa). Szkołę policealną w zawodzie technik prac biurowych 11 osób.

Jesteśmy partnerem Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie, Liceum dla Dorosłych w Rypinie, Liceum Ogólnokształcące w Czernikowie

Razem w latach 2011 – 2013 ukończyło szkołę średnią 75 osób, policealną szkołę w zawodzie technik prac biurowych 24 osoby.

Aktualnie kształcimy 13 osób w liceum (zajęcia w Zespole Szkół w Czernikowie)  oraz 21 osób w szkole policealnej w zawodzie technik BHP (zajęcia w SP w Czernikowie).

Prowadzone razem z partnerami działania nie kończą się jedynie na zajęciach edukacyjnych, cały czas staramy się o najwyższej jakości pomoce dydaktyczne, oraz najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, który przekazujemy szkołom.

Zespół Szkół w Czernikowie otrzymał 3 zestawy multimedialne (tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, laptopy), wizualizer, plansze dydaktyczne. Dodatkowo za eksploatację pomieszczeń szkoła otrzymała od Stowarzyszenia "Czyż-Nie" już ponad 140 000 zł.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie: www.czyznie.org.pl.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty!

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Antykwariat Wasaczek
  Prowadzimy antykwariat, od 15 lat
  Jesteśmy zainteresowani kupnem książek i regałów od Organów Publicznych . Interesuje nas każda tematyka , nie przeszkadzają nam stemple oraz znaki własnościowe. Skupujemy również płyty cd z muzyką , dvd z filmami , płyty winylowe oraz kasety vhs.
  Zapewniamy Państwa, że książki oraz media zakupione przez nas będą mogły służyć ludziom i nie zostaną zniszczone. Z naszej strony zapewniamy transport oraz załadunek zakupionych przedmiotów. Oczywiście istnieje możliwość udokumentowania transakcji. Proponujemy umowę kupna sprzedaży, fakturę lub inny dokument wystawiony przez Państwa.
 • Wózek dla dziecka -tanio sprzedam
  Wózek 2w1 (gondola+spacerówka) w
  bardzo dobrym stanie,tanio sprzedam.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2022
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 131590 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.