Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 26.01.2020
Imieniny: Tytusa, Tymoteusza, Michała

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Informacja Wójta Gminy Czernikowo w sprawie prac związanych z przebudową i rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej

    W nawiązaniu do wniosku o naprawę i utwardzenie dróg gminnych, złożonego 11 stycznia 2013 roku przez mieszkańców ulic: Zacisze, Polnej, Chabrowej, Zajączkowo i Wiśniowej, pragnę przedstawić stosowne wyjaśnienia, które pozwolą zainteresowanym zrozumieć zaistniałą sytuację.
    Obszar obejmujący w/w ulice stanowi teren budowy, którą przedsiębiorstwo MELBUD przeprowadza w ramach inwestycji „Przebudowa i rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej – etap IV”. Jest to największe przedsięwzięcie w historii gminy Czernikowo – jego całkowita wartość to 11 648 194,46 zł (którą należy zwiększyć o koszt inspektora nadzoru – 84 870,00 zł). Konsekwencją tak wysokiego kosztu i zakresu zadania było ustanowienie terminu realizacji, który ze względów finansowych i wykonawczych nie mógł zamknąć się w wąskich ramach czasowych, wymagając od nas wszystkich cierpliwości w oczekiwaniu na efekt końcowy.
    Przekazanie placu budowy nastąpiło 26 lutego 2012 roku, natomiast planowany termin ukończenia został ustanowiony na 22 marca 2013 roku i stanowił jedno z kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty w postepowaniu przetargowym. Do powyższych nie należały natomiast regulacje w zakresie warunków na terenie budowy, na które powołują się autorzy przedmiotowego wniosku. Jednakowoż podpisana z wykonawcą umowa zobowiązuje go m.in. do „dbania o prządek na terenie budowy, utrzymania terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych”.
    Dopóki inwestycja nie zostanie ukończona, odpowiedzialny za utrzymanie terenu budowy jest wykonawca. Gmina nie może ingerować w kwestie nawierzchni w/w dróg do czasu zakończenia robót, gdyż mogłoby to utrudnić pracę wykonawcy lub stanowić podstawę do argumentacji przez wykonawcę w przypadku komplikacji w planowanej realizacji zadania (np. naruszenie przyjętego w projekcie reżimu technologicznego z zakresie zagęszczenia gruntu).
    Niemniej jednak z uwagi na wcześniejsze sygnały z zewnątrz oraz własne obserwacje 4 stycznia 2013 roku władze gminy wezwały inspektora nadzoru do interwencji w sprawie warunków na w/w drogach, w wyniku czego wykonawca wzmocnił nawierzchnię kruszywem i zobowiązał się do dbałości o ich jakość. Należy mieć nadzieję, że warunki atmosferyczne pozwolą uniknąć pogorszenia stanu nawierzchni, choć w przypadku inwestycji infrastrukturalnych często nie udaje się uniknąć utrudnień. W ostatecznym rozrachunku jednak warunki życia mieszkańców terenów objętych inwestycją znacznie wzrosną. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

Odpowiedź firmy MELBUD S.A.na pismo znak IZP.271.12.40.2011-2013 z dnia 16.01.2013r. dotyczące utrzymania dróg po trasie budowanej kanalizacji

MELBUD                                                                                                            Grudziądz 31.01.2013r.

Gmina Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87-640 Czernikowo

Dotyczy: Przebudowy i rozbudowy sieci wodno- kanalizacyjnej w miejscowości Czernikowo - Etap IV- utrzymanie dróg po budowie kanalizacji

Melbud S.A. przyjmuje do wiadomości Państwa zarzuty przedstawione w piśmie znak IZP.271.12.40.2011-2013 z dnia 16.01.2013r. dotyczące utrzymania dróg po trasie budowanej kanalizacji.

Zgodnie z warunkami umowy przywróciliśmy stan dróg gruntowych do stanu poprzedniego, jednak z powodu zmiany warunków gruntowych poprzez ingerencję w jego strukturę, wykonana odbudowa okazała się niewystarczająca w okresie zmiennych warunków zimowych. Pragniemy zwrócić uwagę, że zlecone nam roboty nie przewidywały wykonania ulepszonej konstrukcji nawierzchni dróg gruntowych, dostosowanej do wykonanej wymiany gruntu, bez jej skutecznego odwodnienia powierzchniowego i wgłębnego.

W obecnych warunkach jedyną metodą polepszenia stanu dróg jest wykonanie stabilizacji upłynnionego gruntu grubymi frakcjami gruzu i kamienia.

Roboty takie wykonaliśmy na przełomie roku po nadejściu roztopów zużywając 350 ton destruktu uzyskanego ze skruszenia materiału z rozbiórki nawierzchni ul. Zajączkowo. Podobne działania wykonamy w dniu 01.02.2013r.

Powyższe roboty maja charakter doraźny i bez kompleksowego rozwiązania problemu ujęcia i odprowadzenia wód z powierzchni terenu oraz wanny po wykopie w gruntach gliniastych wypełnionej piaskiem mogą okazać się niewystarczające.

Z poważaniem

KIEROWNIK BUDOWY
mgr inż. Jerzy Muszarski

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedaż
  Sprzedam: DEFRO Kocioł grzewczy KOMFORT EKO DUO PZ 25.Moc minimalna:25KW,zakres mocy cieplnej:7,5KW-25KW ,sortyment paliwa:ekogroszek.
 • sprzedaż
  Sprzedam zmywarkę BOSCH białą wolnostojącą bardzo mało używaną.Wiele rzeczy oddam za darmo.
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 58344 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.