Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 27.05.2020
Imieniny: Jana, Magdaleny, Izydora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

XXII Olimpiada Wiedzy Rolniczej

    21 listopada 2012r. w Świetlicy Wiejskiej w Czernikowie odbyły się eliminacje powiatowe XXII Olimpiady Wiedzy Rolniczej, do przeprowadzenia których na terenie powiatu toruńskiego zobowiązany był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Toruniu z/s w Chełmży.
Od lat olimpiada cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rolników naszego powiatu. Również w tym roku do wzięcia udziału przybyło 44 młodych rolników (w tym 12 uczestników z gminy Czernikowo) w wieku 18 - 40 lat, właścicieli gospodarstw rolnych oraz osób gospodarujących z rodzicami. Celem olimpiady jest krzewienie wiedzy wśród młodych rolników, która przyczyni się do upowszechniania postępu w rolnictwie.

    Na spotkaniu obecni byli Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, Starosta Toruński Mirosław Graczyk, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu, pracownicy urzędów gmin, radni gminni i powiatowi oraz pracownicy K-PODR.

Młodzi rolnicy przez 60 minut rozwiązywali test składający się z 58 pytań dotyczących produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, ekonomiki, organizacji produkcji, BHP, wiedzy o UE i ochrony środowiska.

Nad prawidłowością przebiegu olimpiady czuwała komisja powołana przez panią kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Panią Danutę Wilińską.

Pytania testowe uczestnicy olimpiady ocenili na poziomie średnio trudnym.

Największą wiedzą wykazał się i zwyciężył został Pan Piotr Wałachowski z gminy Chełmża. Drugie miejsce zajął Pan Piotr Pawlikowski z gminy Zławieś Wielka, natomiast trzecie miejsce przypadło Panu Wojciechowi Grabowskiemu reprezentującemu gminę Łubianka.
Tuż poza podium, na czwartym miejscu uplasował się Pan Szymon Ziółkowski mieszkaniec Steklinka.

Jak co roku, każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową, dzięki licznym  i hojnym sponsorom (w kolejności alfabetycznej): Bank Spółdzielczy w Brodnicy O/Chełmża, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urzędy Gmin: w Czernikowie, Lubiczu, Łubiance, Łysomicach, Obrowie, Złejwsi Wielkiej, Wytwórnia Koncentratów Spożywczych „Zaskocz” Sp.j.

Ponadto, laureat pierwszego miejsca otrzymał również nagrodę i puchar zasponsorowany przez Urząd Gminy w Czernikowie, który otrzymał z rąk Pana Wójta Zdzisława Gawrońskiego.

Wszyscy uczestnicy i goście zostali poczęstowani smacznym posiłkiem, którego sponsorem była gmina Czernikowo.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich młodych producentów rolnych do wzięcia udziału w przyszłorocznej olimpiadzie.

Agata Kuczaj
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Toruniu z/s w Chełmży

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 84736 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.