Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 27.05.2020
Imieniny: Jana, Magdaleny, Izydora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

„I Samorządowy Festyn Sportowy Powiatów Bydgoskiego i Toruńskiego” – nasi zwycięscy!

„I Samorządowy Festyn Sportowy Powiatów Bydgoskiego i Toruńskiego” – nasi zwycięscy!

    Podpisane wiosną br. porozumienie o współpracy powiatów bydgoskiego i toruńskiego zaowocowało 27 października 2012 roku wspólnym przedsięwzięciem obu samorządów - integracją na niwie sportowej. Pracownicy Starostw Powiatowych w Bydgoszczy i Toruniu, wspierani przez reprezentacje gmin ze swojego terenu, mieli przyjemność wziąć udział w I Samorządowym Festynie Sportowym Powiatów Bydgoskiego i Toruńskiego w Solcu Kujawskim.
    Drużynę powiatu toruńskiego wsparła reprezentacja Urzędu Gminy Czernikowo, w skład której weszli Wójt Zdzisław Gawroński, Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Padlewska, radni Tadeusz Ziółkowski i Andrzej Prusakiewicz oraz urzędnicy i pracownicy: Danuta Chylicka, Kinga Zagajewska, Przemysław Pujer, Marek Brzustewicz i Mariusz Gutowski. Organizatorzy przygotowali dla uczestników zestaw najróżniejszych, czasem bardzo zabawnych konkurencji, w dwóch kategoriach: dla drużyn VIP i dla reprezentacji powiatów. W pierwszej kategorii drużyna VIP powiatu bydgoskiego walczyła z drużyną VIP powiatu toruńskiego w turnieju bowlingu, rzucie kaloszem na odległość i rzucie piłką do kosza. Walkę o końcowy rezultat w pozostałych dyscyplinach podjęli pracownicy samorządowi, którzy z zapałem stanęli w turniejowe szranki, a do walki zagrzewały ich niosące się z trybun rozentuzjazmowane okrzyki dopingujących. W drugiej kategorii było aż 10 różnych konkurencji: rzuty do kosza, tor przeszkód, bieg w worku, zakładanie i zdejmowanie koszulki, przenoszenie piłki lekarskiej, slalom drużynowy w lince, rzuty lotką, rzut kaloszem na odległość i przeciąganie liny.
    Rywalizacja była bardzo zacięta i szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. O zaangażowaniu zawodników może świadczyć fakt, że w ostatniej konkurencji - którą było przeciąganie liny - nie udało się wyłonić zwycięzcy i mimo wysiłków obu drużyn sędzia zdecydował o remisie. Po podsumowaniu wyników rywalizacji, ku wielkiej radości reprezentacji powiatu toruńskiego okazało się, że wywalczyła ona I miejsce, przy sporym udziale zawodników z Czernikowa. Po wręczeniu pucharów i dyplomów odbyło się losowanie nagród dla zawodników festynu.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 84839 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.