Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 11.08.2020
Imieniny: Klary, Ligii, Zuzanny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

"Zadbaj o środowisko razem z nami"

    W dniu 20 września 2012 r. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie miał miejsce apel , którego celem było podsumowanie akcji  zbiórki elektrośmieci pod hasłem: "Zadbaj o środowisko razem z nami".

    Dla przypomnienia: w miesiącach marzec-czerwiec 2012 r. grupa uczniów naszej szkoły realizująca projekt edukacyjny pod kierunkiem Anny Woźniczki i Grzegorza Wasilewskiego włączyła się w ogólnopolską akcję zbiórki elektrośmieci. W wyniku wielu działań udało się zebrać niemal 40 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt ten odebrała firma Karat Elektro Recykling Sp. z o.o.  z Torunia, która była organizatorem tej akcji. Po zakończeniu zbiórki okazało się, że szkoła nasza zajęła w skali kraju zaszczytne drugie miejsce. Do zwycięstwa zabrakło niewiele ponad 1000kg śmieci.

    Na wspomnianym apelu przedstawiciele firmy  Karat wręczyli nagrody dla szkoły, jak i nagrodę indywidualną w kategorii "Najlepszego zbieracza", którym została Agnieszka Gurtowska. Łączna wartość zdobytych nagród wynosi ok. 7000 zł.

    Pomimo pewnego żalu, że do zwycięstwa zabrakło tak niewiele, to jednak należy cieszyć się z tego, że nasze najbliższe otoczenie zostało oczyszczone z zalegających śmieci, tym samym zwyciężyła ekologia. Ponadto nasze środowisko wzbogaciło się o blisko 500 szt. nowo posadzonych roślin, których sadzonki rozdawane były osobom dostarczającym śmieci, a pochodziły od sponsorów akcji Nadleśnictwa Dobrzejewice oraz Urzędu Gminy w Czernikowie.

Mamy nadzieję, że w przyszłości podobne akcje będą równie udane jak ta.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Praca
    Zlecę odświeżenie podbitki dachowej zewnętrznej w domku jednorodzinnym. Wymagane posiadanie rusztowania do pracy przy ścianach szczytowych.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 91243 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.