Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 11.08.2020
Imieniny: Klary, Ligii, Zuzanny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Samorządy z pasją

    13 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie spotkali się przedstawiciele wybranych samorządów, które twórczo i z pasją wspierają szkoły w całej Polsce. Zaproszenie otrzymał również Wójt Gminy Czernikowo. Okazją do spotkania była siódma Rada Samorządowa programu Szkoła ucząca się oraz podsumowania całorocznych działań w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej – roku Szkoły z pasją. Gościem specjalnym konferencji była minister edukacji Krystyna Szumilas.

Gmina Czernikowo już po raz kolejny została  wyróżniona przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.  W 2007 roku otrzymała tytuł  „ SAMORZĄDU PRZYJAZNEGO SZKOLE UCZĄCEJ SIĘ”, natomiast w czerwcu tego roku  certyfikat za udział w programie „SAMORZĄD WSPIERAJACY SZKOŁY Z PASJĄ”

    Rozwijać pasje uczniów mogą nauczyciele i szkoły z pasją. A szkoły z pasją mogą działać tylko przy wsparciu samorządu. Samorządu z pasją - powiedziała minister edukacji  Krystyna Szumilas, witając zebranych samorządowców, podkreślając w ten sposób wielką rolę, jaką mają do spełnienia władze lokalne w kształtowaniu i rozwoju polityki edukacyjnej.

Prezes Fundacji CEO – dr Jacek Strzemieczny - dziękował zebranym, że dzięki ich działaniom i współpracy szkoły mogą się rozwijać, stają się piękniejsze, ale co najważniejsze – bliższe uczniom i ich potrzebom.

    Samorządy, które otrzymały wyróżnienia i certyfikaty, realizują  zdaniem Centrum Edukacji Obywatelskiej „edukację z pasją", co oznacza, że szkoła jest otwarta dla społeczności lokalnej, że w życie szkoły włączają się różnego rodzaju instytucje np. straż pożarna, policja, domy kultury czy organizacje pozarządowe, a uczniowie są zaangażowani w działania lokalne. Taka współpraca sprawia, że nauka jest bliższa otaczającej młodzież rzeczywistości, a zdobyte umiejętności bardziej praktyczne.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Praca
    Zlecę odświeżenie podbitki dachowej zewnętrznej w domku jednorodzinnym. Wymagane posiadanie rusztowania do pracy przy ścianach szczytowych.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 91244 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.