Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 27.05.2020
Imieniny: Jana, Magdaleny, Izydora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Zewsząd jest widok na cztery strony świata

 Warsztaty  i wystawa ZEWSZĄD JEST WIDOK NA CZTERY STRONY ŚWIATA

Serdecznie zapraszamy uczestników projektu,  ich rodziny, wszystkich mieszkańców oraz całą społeczność gminy na wystawę z poczęstunkiem pt.

    ” Zewsząd jest widok na cztery strony świata” w dniu 17 czerwca w niedzielę (godz. 11.00-13.00) oraz dodatkowo 18 czerwca (8-9.00) na Sali SP Czernikowo

Na wystawie:

Wykonane przez uczniów klas IIIabc IV abc  V abc  VI abc
prace plastyczne- rysunkowe  malarskie, szkice, pastele
Kolekcje zdjęć Opisy
Programy multimedialne- prezentacje,, płytki CD
Filmy z zajęć warsztatowych o zabytkach
kompozycje prac w antyramach

oraz prace plenerowe artystów plastyków- gwasze, oleje, pastele

    Po sukcesie projektu zabytkoznawczego z POKL 9,5  pod nazwą Z PRZESZŁOŚCIĄ w PRZYSZŁOŚĆ dla 28 uczniów SP Czernikowo i ZS Czernikowo ( min. zwiedzenie wszystkich kościołów, cmentarzy, kapliczek, parków i dworków gminy,  wizyty w Zakładzie Konserwacji Zabytków, Urzędzie Konserwatora, Muzeach, wykonanie zdjęć, albumów, prezentacji, wystaw) Stowarzyszenie CZYŻ-NIE realizuje projekt (działanie 312) z LGD i Urzędem Marszałkowskim- warsztaty plastyczne, fotograficzne i filmowe wraz z plenerem malarskim zakończony wystawą w SP im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie  pn. „Zewsząd jest widok na cztery strony świata” dla  ponad 200 uczniów z podstawówki.
    Uczniowie w maju i czerwcu 2012 roku pod okiem specjalistów (artystów plastyków, fotografów, filmowców, nauczycieli historii, przyrody, sztuki  w promieniu 25 km poznali, dokumentowali, fotografowali, opisywali, filmowali i szkicowali, malowali ciekawe miejsca – zabytki kulturowe i przyrodnicze najbliższej okolicy gminy, (wybrani wezmą udział w plenerze malarskim o dworkach w dnach 15-16 czerwca) , przygotowali i zorganizują wystawę (opis, prace plastyczne, oprawa, druk zdjęć, wykonanie płytek CD i folderów) dla społeczności.
    Odwiedzili dworki i parki w Steklinie, Steklinku, kapliczki MB Skępskiej, MB Bolesnej w Konotopiu, klasycystyczny pałac i park w Kikole, izbę muzealną Poli Negri w Lipnie; dworek Zielińskich i park w Łążynie, dwór w Obrowie, drewniany barokowo-rokokowy kościół w Młyńcu, dorzecze Drwęcy, kościół w Ciechocinie, krzyż choleryczny w Zębowie; izbę osiecką , galerię z wystawą Michała Kokota, kościół w Złotorii, ujście Drwęcy do Wisły, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Złotorii; kościółek w Brzeźnie, lasy Ossowskie, zamek w Bobrownikach, kępy nadwiślańskie i rzekę Mień.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 84750 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.