Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 27.05.2020
Imieniny: Jana, Magdaleny, Izydora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Przeprosiny

Przeprosiny

Ja, Tadeusz Blonkowski, przepraszam Zdzisława Gawrońskiego  za to, że w prasie ukazała się wyrwana z kontekstu, nieprawdziwa wypowiedź zniesławiająca Wójta Gminy Czernikowo. W dniu 5.12.2011 r. za pośrednictwem Gazety Pomorskiej pomówiłem Wójta Gminy Czernikowo o postępowanie, które mogłoby poniżyć go w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania obowiązków wynikających ze stanowiska Wójta Gminy Czernikowo.

Tadeusz Blonkowski

Informacja

   5 grudnia 2011 roku ukazał się w wydaniu Gazety Pomorskiej artykuł, w którym zamieszczona została wypowiedź pana Tadeusza Blonkowskiego, że planowana budowa biogazowni w Liciszewach jest akceptowana przez Wójta Gminy Czernikowo pana Zdzisława Gawrońskiego z uwagi na jego własny interes. Pan Tadeusz Blonkowski po raz kolejny, tym razem w mediach, przekazał nieprawdziwą informację, że na działce Wójta w Kijaszkowie ma być składany poferment (odpad służący jako nawóz) z biogazowni.  Na spotkaniu w Urzędzie Gminy z delegacją mieszkańców Liciszew, liczącą ok. 12 osób, Wójt poprosił o wycofanie lub sprostowanie tej informacji przez pana Tadeusza Blonkowskiego, na co on nie wyraził zgody.
   Wójt skierował do Sądu Rejonowego w Lipnie akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi Blonkowskiemu o czyn określony w:
   art. 212 § 1 (152) „kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”,
   art. 212 § 2 (153)„jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności o roku”
   oraz art. 212 § 3 „ w razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego”.
   Na posiedzeniu pojednawczym w sądzie Wójt nie chcąc dotkliwie karać oskarżonego wystąpił o umieszczenie przeprosin na stronie internetowej gminy w kwartalniku „Dwa Słowa” oraz Gazecie Pomorskiej. Oskarżony Tadeusz Blonkowski ze względu na koszty nie chciał, aby tekst przeprosin ukazał się w Gazecie Pomorskiej. Wójt odstąpił od umieszczenia tego tekstu w Gazecie.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 84749 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.