Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 27.05.2020
Imieniny: Jana, Magdaleny, Izydora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Z muzyką i tańcem za pan brat… są przedszkolaki z projektów unijnych

     O tym jak niewiele trzeba, aby sprawić radość dzieciom, mogli się przekonać wszyscy Ci, którzy wzięli udział 18 lutego 2012 roku w  balu karnawałowym w gościnnej Szkole Podstawowej w Osówce. 

    Na uroczystość tłumnie przybyły dzieci ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a nawet dziadkami z wielu miejscowości powiatu lipnowskiego, toruńskiego i golubsko-dobrzyńskiego, gdzie znajdują się placówki powstałe w ramach dwóch  projektów unijnych „Edukacja przedszkolna w gminach Bobrowniki, Czernikowo, Wielgie i Zbójno” oraz „Unijne przedszkolaki z gmin Czernikowo, Kikół i Wielgie” prowadzone przez firmę PANACEUM-OMEGA M.J.WYBORSKA w partnerstwie z ww. gminami i dwoma stowarzyszeniami.

Uroczystość karnawałową zaszczycili swoją obecnością także wspaniali goście: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Sławomir Kopyść, Starosta Powiatu Toruńskiego Pan Mirosław Graczyk z małżonką, Wójt Gminy Czernikowo Pan Zdzisław Gawroński oraz dyrektorzy szkół.

W czasie części oficjalnej głos zabrała pomysłodawczyni i realizator projektów Pani Maria Jolanta Wyborska oraz zaproszeni goście, zaprezentowano także  w pokazie multimedialnym  działania podejmowane w ramach projektów z zakresu edukacji przedszkolnej.

Następnie przyszła pora na wspólną zabawę. Na parkiecie mogliśmy podziwiać  wspaniałe stroje dzieci jak i dorosłych, którzy chociaż na moment chcieli ,,obudzić w sobie dziecko”. Wśród bajkowych postaci podziwialiśmy, m.in.: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, klaunów, czarownice.     

Atrakcją spotkania był konkurs karaoke. Grupy składające się z dzieci, rodziców, nauczycieli wykonywały wylosowaną piosenkę. Mogliśmy podziwiać nie tylko talenty wokalne, ale także układy choreograficzne do poszczególnych piosenek. Obok utworów dziecięcych, śpiewane były piosenki ludowe, a nawet przyboje  Maryli Rodowicz czy Urszuli. Poziom poszczególnych uczestników był tak wyrównany, iż wszyscy otrzymali dyplomy, a dzieci słodką niespodziankę.

Tańce i pląsy przerywane były także nauką tańców. Dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Woli  w przepięknych strojach, specjalnie na tę okazję przygotowanych przez rodziców, zaprezentowały piękny polski taniec-krakowiak. Po krótkim pokazie do krakowiaka włączyli się chętni uczestnicy balu z Panem Sławomirem Kopyściem na czele.

W czasie trwania zabawy  wszyscy mogli przypomnieć sobie jeszcze kankana, zorbę, kaczuszki czy sambę.   

Oczywiście zadbano nie tylko o ducha, ale także o ciało. W przerwach między tańcami, występami można było posilić się przy „szwedzkim” stole. O poczęstunek zadbali rodzice, którzy przygotowali wspaniałe ciasta oraz firma PANACEUM-OMEGA.

W czasie całego balu panowała prawdziwie rodzinna atmosfera, bo też całe rodziny wzięły w niej udział. Uśmiech  można było zobaczyć nie tylko na twarzach maluszków, ale także dorosłych, którzy bawili się równie wspaniale, co ich pociechy.

   Uroczystość mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zaangażowaniu rodziców przedszkolaków oraz  pracowników firmy PANACEUM-OMEGA.

O innych uroczystościach, przedsięwzięciach w ramach ww. projektów więcej na stronach:

www.omegakikol.pl;

www.przedszkola.omegakikol.pl;

www.madreskrzaty.omegakikol.pl.

                                                                                  PANACEUM-OMEGA

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 84816 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.