Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 27.05.2020
Imieniny: Jana, Magdaleny, Izydora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Informacja ws. postepowania przetargowego zadania „Przebudowa i rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Czernikowo – etap IV” oraz zapytanie skierowane do Urzędu Marszałkowskiego

   Po dokonaniu przez komisję przetargową wnikliwej analizy złożonych ofert podjęto decyzję o wyborze oferty Zakładu Usług Melioracyjnych z Golubia-Dobrzynia jako oferty najkorzystniejszej. Jednym z powodów powyższej decyzji był fakt, iż oferta firmy MELBUD S.A., zawierająca najniższą cenę, nie zawierała należytej wyceny prac związanych z wymianą gruntu na terenie inwestycji (co zostało potwierdzone przez firmę MELBUD S.A. w treści odwołania skierowanego do Krajowej Izby Odwoławczej). Podjęcie decyzji o niewykonaniu prac związanych z wymianą gruntu oraz budową ław żelbetonowych oznaczało deklarację o zaniechaniu wykonania części prac zawartych w projekcie budowlanym i przedmiarze robót.Wątpliwości komisji wzbudził ponadto zapis o terminie wykonania prac, który stanowił jedno z kryteriów wyboru, a był niezgodny z formularzem.

   Wymiana gruntu z punktu widzenia Zamawiającego była niezwykle istotna, bowiem po zrealizowaniu przedmiotowej inwestycji Gmina Czernikowo zamierza przeprowadzić na właściwym terenie inwestycje związane z infrastrukturą drogową. Z uwagi na trudności w pozyskiwaniu środków inwestycyjnych na budowę dróg, wymiana gruntu, stanowiąc potencjalną oszczędność kosztów i czasu pracy, stanowiłaby korzyść także w perspektywie wykraczającej poza przedmiotowe zadanie. Wymiana gruntu została uznana za kwalifikowalną przez Urząd Marszałkowski i wchodzi w skład podstawy przyznanego dofinansowania. W związku z powyższym Gmina Czernikowo wystosowała pismo do Urzędu Marszałkowskiego, w którym zwraca się z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie wysokości poziomu dofinansowania w przypadku zmiany poziomu kwalifikowalności kosztów i ewentualnym wykonaniem prac w zakresie odbiegającym od projektu budowlanego. W chwili obecnej Gmina oczekuje odpowiedzi na wystosowane pismo.

   Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej nie stanowi nakazu wyboru oferty firmy MELBUD S.A. jako oferty najkorzystniejszej, a jedynie orzeka uwzględnienie odwołania i nakazuje unieważnienie czynności odrzucenia oferty Odwołującego i powtórne dokonanie czynności badania i oceny ofert z uwzględnieniem oferty Odwołującego.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 84766 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.