Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 28.01.2020
Imieniny: Tomasza, Juliana, Karola

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach przełajowych Osówka 2011 – Vectra najlepsza

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach przełajowych Osówka 2011 – Vectra najlepsza

 

    Tegoroczne Mistrzostwa Województwa w biegach na przełaj miała zaszczyt gościć gmina Czernikowo. 13 marca 2011 roku najlepsi średniodystansowcy Kujaw i Pomorza rywalizowali na terenach wokół jeziora Zacisze w Osówce.
    Ponad 140 biegaczy i biegaczek stanęło na starcie, ścigając się po medale w dziesięciu kategoriach. Prawo startu mieli zawodnicy zgłoszeni przez szkoły lub kluby. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński. Zawody wspólnie zorganizowały: Urząd Gminy Czernikowo, Szkoła Podstawowa w Osówce, Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki oraz Miejski Klub Lekkoatletyczny Toruń.
    Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał o godzinie 1200 Wójt Zdzisław Gawroński, a już o godz. 1220 na linii startu miejsca zajęły najmłodsze dziewczęta, mające do pokonania 1000 metrów. W kategorii rocznika 2000 i młodszych najlepsza okazała się Paulina Wierzbowska, reprezentująca PUKS Golub-Dobrzyń. Kinga Opatnyk z Osówki była dziewiąta. W kategorii 1998/99 najszybciej linię mety minęła klubowa koleżanka Pauliny, Agnieszka Marcinkowska. Karolina Matysiak była 23, pięć pozycji niżej uplasowała się Natalia Borkowska (obie SP Makowiska). W tychże grupach wiekowych w gronie chłopców zwyciężali odpowiednio: Patryk Lewandowski oraz Karol Chojnacki (obaj MLKS Nadwiślanin Chełmno). Ósmy wśród trzynastolatków był Krzysztof Zatorski z SP Makowiska, dziesiąty – Dariusz Zyglarewicz, a trzynasty – Jakub Opatnyk (obaj SP Osówka).
    W gronie młodzików (1996/97), walczących na dystansie 2 km, najlepszy był reprezentant bydgoskiego Zawiszy, Patryk Radwański. Najszybszą młodziczką okazała się jego koleżanka klubowa, Wiktoria Zezula. Wśród juniorów młodszych (1994/95) bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Skowroński (LUKS Ogrodnik Bydgoszcz), natomiast spośród jego rówieśniczek pierwsza linię mety przekroczyła Agnieszka Hrycajewska z Zawiszy. W kategorii Open kobiet bieg nie doszedł do skutku, gdyż zgłosiła się do niego tylko jedna zawodniczka – Justyna Kopczyńska z LUKS Inowrocław, zostając tym samym Mistrzynią Województwa. Panowie mieli do pokonania 4000 metrów. Wygrał 20-letni Mariusz Zawadzki z MUKL Brodnica.
    Punktację klubową zdominowali biegacze LKS Vectra-DGS Włocławek, wyprzedzając PUKS Golub-Dobrzyń oraz Nadwiślanina Chełmno.
    Po wyczerpujących startach zawodnicy oraz ich trenerzy mogli posilić się wyśmienitą grochówką przygotowaną przez czernikowskich strażaków. Po posiłku nastąpiło wręczenie medali, którego dokonali Wójt Zdzisław Gawroński oraz Prezes MKL Toruń Robert Gołębiewski.
Pełne wyniki tutaj
(http://www.mkl.mosir.torun.pl/wyniki/sezon11/przelaje.czernikowo.13.03.2011.pdf)

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedaż
  Sprzedam: DEFRO Kocioł grzewczy KOMFORT EKO DUO PZ 25.Moc minimalna:25KW,zakres mocy cieplnej:7,5KW-25KW ,sortyment paliwa:ekogroszek.
 • sprzedaż
  Sprzedam zmywarkę BOSCH białą wolnostojącą bardzo mało używaną.Wiele rzeczy oddam za darmo.
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 15546 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.