Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: piątek, 06.12.2019
Imieniny: Mikołaja, Nikoli, Jaremy

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Zespół Szkół w Czernikowie ma sztandar i patrona.

Dnia 17 października 2008 roku miała miejsce uroczystość nadania imion i wręczenia sztandaru Zespołowi Szkół w Czernikowie oraz szkołom wchodzących w jego skład. Placówka, zgodnie z wolą uczniów, rodziców, nauczycieli wyrażoną w referendum, otrzymała imię Mikołaja Kopernika. Na uroczystość przybyli m.in. zaproszeni goście- Starosta Toruński Mirosław Graczyk, Dyrektor Toruńskiej Delegatury Kuratorium Pani Zofia Kilanowska, Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński, proboszcz naszej parafii ks. Piotr Siołkowski, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, delegacja z Gimnazjum nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, przedstawiciele Rady Rodziców oraz ofiarodawcy.

Wspaniały sztandar przekazany został na ręce dyrektora Zespołu Szkół w Czernikowie p. Andrzeja Padlewskiego przez przedstawicieli Rady Rodziców. Środki na jego zakup uzyskano ze sprzedaży cegiełek – zbieraniem funduszy zajmowała się Rada Rodziców. Nazwiska najhojniejszych ofiarodawców zostały umieszczone na tablicy pamiątkowej (tzw. ”zbiorowym gwoździu”).
Wszyscy zaproszeni goście złożyli na ręce dyrektora szkoły życzenia z tej okazji oraz przekazali pamiątkowe upominki. Następnie odsłonięto płaskorzeźbę przedstawiającą postać Kopernika i tablice z nowymi nazwami szkół. Uroczystość miała charakter podniosły i ceremonialny, a uświetniły ją występy choru szkolnego i spektakl przygotowany przez uczniów o młodzieńczych latach Mikołaja Kopernika.
Po zakończeniu części oficjalnej goście oglądali szkołę, gazetki, dekoracje, zdjęcia i sale lekcyjne, a następnie wszyscy udali się na przygotowany wcześniej poczęstunek.
W ten sposób Zespół Szkół w Czernikowie im. Mikołaja Kopernika dołączył do grona szkół posiadających patrona i będzie mógł tworzyć historię związaną z jego imieniem.

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 18007 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.