Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: piątek, 06.12.2019
Imieniny: Mikołaja, Nikoli, Jaremy

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Selektywna zbiórka odpadów na terenie gminy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu informuje, że selektywna zbiórka w systemie pojemnikowym prowadzona na terenie Państwa Gminy nie przynosi wymiernego efektu ekologicznego.

Pojemniki do selektywnej zbiórki opróżniane są przez jednostki wywozowe Spółki zgodnie z zawartą umową. Przedmiotem umowy jest świadczenie usług kompleksowego odbioru odpadów surowcowych typu: papier, tworzywa sztuczne oraz szkło opakowaniowe.

Zgodnie z warunkami umowy wywóz odpadów, które nie są gromadzone selektywnie może nastąpić odpłatnie, po zgłoszeniu pisemnym, w najbliższym terminie wywozu odpadów komunalnych. W związku z powyższym przypominamy, że pojemniki do selektywnej zbiórki zapełnione odpadami komunalnymi, nie zostaną opróżnione.

Jednocześnie informujemy, że po stronie zadań własnych gminy należy również edukacja ekologiczna mieszkańców. Pragniemy przypomnieć, iż w pojemnikach przeznaczonych do segregacji należy gromadzić odpady zgodnie z opisem na pojemnikach.

W pojemniku z napisem szkło -należy gromadzić: szklane butelki, słoiki najlepiej całe i bez części metalowych. Nie gromadzimy: porcelany, fajansu, szkła żaroodpornego, korków i kapsli od butelek, zakrętek od słoików, szyb i luster.

W pojemniku z napisem tworzywa sztuczne - należy gromadzić: plastikowe butelki po napojach, chemii gospodarczej (szamponach, płynach do mycia naczyń itp.), woreczki foliowe, plastikowe korki, nakrętki, puszki aluminiowe po napojach. Nie gromadzimy: zanieczyszczonych opakowań plastikowych, opakowań po olejach silnikowych, styropianu.

W pojemniku z napisem papier - należy gromadzić: niezabrudzone i niezatłuszczone gazety, książki, zeszyty, papier, kartony i tekturę. Nie gromadzimy: tłustego i zabrudzonego papieru.

Nasza firma pragnie kojarzyć się mieszkańcom Gminy z czystością oraz profesjonalnie realizowanymi usługami, tymczasem nieporządek przy pojemnikach oraz składowane w nich odpady komunalne stawiają nas w niekorzystnym świetle. W związku z tym zwracamy się z prośbą o interwencję oraz dołożenie większych starań w promowanie selektywnej zbiórki.

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 18002 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.