Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 17.05.2021
Imieniny: Sławomira, Weroniki, Brunona

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Akademia z okazji 20-lecia nadania imienia SP Czernikowo

            Akademia z okazji 20-lecia nadania imienia SP Czernikowo była jednym z centralnych punktów obchodów jubileuszu związanego dodatkowo z 700-leciem Czernikowa.

            Już wcześniej poczyniono wiele działań: Apel Pamięci i konkurs Ludzie z obelisku poświęcony poległym nauczycielom, konkurs na logo, hasło, plakat na 20-lecie; konkursy plastyczne na interpretację malarską (oraz collage) wiersza patrona, konkursy recytatorskie dla naszych uczniów ( prawie stu brało udział) i ucz. szkół województwa (IV edycja „Znów wędrujemy ciepłym krajem”), konkurs na wiersz własny „Rzeczy niepokój” i wydanie tomiku pod tym samym tytułem - pokłosia kilku gminnych konkursów; wieczór laureatów konkursów poetyckich, konkurs plastyczny „odmalujmy Czernikowo na 700-lecie” oraz na logo, hasło, plakat na 700-lecie; zimowisko pod nazwą „Obchodzimy Czernikowo na 700-lecie” i III dobrzyński plener malarski poświęcony miejscowości i szkole z okazji jubileuszy; spotkania ze znanymi ludźmi, projekt i wykonanie koszulki na 20-lecie, plakietki z logo.

            W poniedziałek z transparentem zaakcentowaliśmy w Czernikowie obchody, wręczyliśmy nagrody i zorganizowaliśmy konkursy wiedzy o Patronie, we wtorek – happening- opasaliśmy szkołę i tworzyliśmy napisy jubileuszowe oraz stworzyliśmy szereg wystaw tematycznych w szkole- kroniki, wystawy zdjęć poświęconych szkole i nauczycielom; zdjęcia starego Czernikowa, prace plastyczne i fotograficzne (pokłosie wielu gminnych konkursów) poświęconych wsi i gminie, osiągnięcia (puchary, dyplomy) sportowe, muzyczne, teatralne, historyczne, regionalne, plastyczne, matematyczne, polonistyczne, literackie, poetyckie, recytatorskie, przyrodnicze, harcerskie i inne… np. Omnibusa, Odysei Umysłu, Twórczego Rozwiązywania Problemów ( osiągnięcia powiatowe, regionalne, wojewódzkie i ogólnopolskie), działania w projektach (np. Śladami Przeszłości, Pradolina Wisły), wystawę sprzętu codziennego użytku.

W środę były akademie dla uczniów- w klasach 0-III i słynne 3 minuty dla klasy (interdyscyplinarne występy całych klas o Puchar dyrektora SP) w klasach IV-VI, podsumowanie gminnego konkursu literackiego (promocja tomiku).

            Na akademię 22 kwietnia przybyli przedstawiciele uczniów, rodziców, nauczyciele, emerytowani pracownicy, obecne i byłe władze gminy, powiatu (starosta), władze szkolne - Pani wizytator, poprzedni wizytator, były dziekan i proboszcz, przedstawiciele instytucji i towarzystw (Banku, WSH-U (GS), Poczty, Stow. Czyż-nie, Klubu Seniora, KGW, OSP, Koła Łowieckiego, SGZD, TMZD, ZHP Lipno, Nadleśnictwa Dobrzejewice, PTTK, KP CEN Toruń i Włocławek, wielu szkół z gminy i miast, WSHE we Włocławku i innych instytucji. Przybyli także sponsorzy i przyjaciele szkoły. Przybyły Sztandary: OSP, Koła Łowieckiego, Szkół im. K.K. Baczyńskiego z Włocławka i Torunia, Szkół Gminy Czernikowo (ZS, Steklin, Mazowsze), DH im. Władysława Białego z Gniewkowi, którzy uświetnili imprezę werblami. Przybyła z daleka nestorka- Pani Wanda Donarska. Otrzymaliśmy podziękowania i życzenia od wielu osób i instytucji.

            Uroczystość rozpoczęła się od Części Sztandarowej, z hymnem szkoły, minutą ciszy – delegacjami do Tablicy Patrona i Obelisku, prezentacją nowego sztandaru. Potem dyrektor zaprezentował historię szkolnictwa na slajdach (Power Point), wręczył pamiątkowe medale zasłużonym rodzinom oraz inicjatorom nadania imienia. Rada Rodziców wręczyła medale sponsorom. Nastąpiło wręczenie adresów, upominków i życzenia dla społeczności szkolnej na ręce dyrektora. W części artystycznej zaprezentowały się muzycznie absolwentki z gimnazjum i liceów, następnie przedstawiono montaż słowno-muzyczny (M.D. Janiszewscy, M. Piątkowska) z chórem i recytatorami, klasy młodsze zatańczyły taniec, zagrały na dzwonkach, a teatr 4-5-6 przedstawił legendy o powstaniu Czernikowa (D. Pucińska) wystąpił „M. Jackson” (Żmudziński) i Klub Seniora oraz KGW. Po bardzo długiej Akademii, zaproszono gości na poczęstunek i do zwiedzenia wystaw tematycznych.

 

            W środę happening dotyczył jedności i przyjaźni– wspólny marsz za rękę po Czernikowie, konkursy sportowe dla uczniów. Odbyła się również uroczysta Akademia dla Rodziców.

            W sobotę czeka zjazd absolwentów wszystkich roczników- ponad 170 osób.           

Dariusz Chrobak 

 • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Szukam kawalerki do wynajęcia
  Szukam do wynajęcia kawalerki
  w Czernikowie lub okolicy
 • SIEW KUKURYDZY i Inne Usługi Rolnicze
  Firma AgroPower wykonuje usługowy siew kukurydzy. Cena 120-130 zł / ha. Tel. 726089410
  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie www.facebook.com/AgroPowerZebowo

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Szczepienia
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2021
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 57917 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.