Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 26.05.2020
Imieniny: Filipa, Eweliny, Marianny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Plener malarski

   W dniu 18 kwietnia i 19 kwietnia odbył się III dobrzyński plener malarski z okazji 20-lecia nadania imienia K K Baczyńskiego SP i 700-lecia Czernikowa.
   Z zaproszonych artystów przybyli K. Wiśniewski, St. Głowacki i A. Kowalski oraz panie z Włocławka (Ania i Krystyna). Oczywiście głównymi obiektami do malowania był budynek szkoły, kościoła, ale także plebania, krzyże przydrożne, inne budowle i detale. W plenerze wzięło udział ponad 60 osób z naszych klas młodszych,  ze starszych z terenu gminy, głownie z S P Czernikowo, także SP Steklin, Gimnazjum w Czernikowie z A. Dzwonkowską, kilkunastu dorosłych artystów i sympatyków z Czernikowa, z Lipna, Włocławka, min. A. Podlasińska- z Galerii "Na Poddaszu". 

   Plener rozpoczął się (po otwarciu przez prezesa Czyż-nie A. Siwickisa i słowie wstępnym piszącego słowa D. Chrobaka) od obejrzenia wystawy obrazów Krzysztofa Wiśniewskiego z Lipna, który opowiedział o tworzeniu, przedstawił prace. Następnie uczestnicy przeszli ulicami Czernikowa poszukując ciekawych tematów i szkicując je pastelami, węglem, ołówkiem.
Po powrocie obejrzeli wystawę prac plastycznych twórców regionu (K. Wiśniewski, St. Głowacki, symbolicznie- J. Zaniewska, M. Kokot, M. Konczalski, K. Bolewski, J. Drasała, M. Grzywińska), dodali swoje, następnie wykonali na dużych formatach papieru wybrane obiekty.
Rano plenerem stały się tereny zielone przed szkołą, nastąpiła prezentacja prac Pai Marii Sidor i Pani Elżbiety z Włocławka (pokaz malowania olejnicą i szpachelką). Z pleneru przy szkole powstały piękne prace różnymi rodzajami pasteli, kredek, które trafiły na wystawę. Wyróżniały się prace P. Paczkowskiej, M. Gawrońskiej, K. Szarszewskiej oraz powstałe podczas pleneru prace Pani Marii i Eli z Włocławka. 

   Dodatkową atrakcją była wystawa rzeźb J. Drapały w plenerze a przede wszystkim spotkanie ze Stanisławem Głowackim, malarzem z Lipna, który na wystawę przywiózł ciepłe obrazy z wizerunkami i portretami koni i opowiadał o procesie tworzenia. Podczas podsumowania pojawiały się pojedyncze grupy rodziców i mieszkańców Czernikowa.

   W poniedziałek- w inaugurację święta szkoły obejrzy wystawę 400 uczniów.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 42517 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.