Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 18.10.2021
Imieniny: Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

W WDK Mazowsze o korzyściach płynących z łączenia się w grupy producenckie

            W dniu 4 marca 2011 roku w Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla rolników Gminy Czernikowo, zorganizowane przez Kujawsko-Pomorska Izbę Rolniczą, na temat możliwości grup producenckich i korzyści płynących z przynależności do nich oraz sposobu ich tworzenia i organizacji.

            Spotkanie, w którym wzięło udział 25 rolników, otworzył Tadeusz Ziółkowski, reprezentujący Zarząd K-PIR, witając zgromadzonych rolników oraz zaproszonych gości – przedstawicieli Biura K-PIR: Antoniego Szyszkę i Joannę Błaszkiewicz oraz Jarosława Jurzystę, który reprezentował Departament Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W spotkaniu udział wziął również Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński.

            Rolnicy zostali szczegółowo poinformowani o korzyściach płynących z tworzenia grup producenckich oraz o możliwości uzyskania pomocy w ich tworzeniu. Po wysłuchaniu wystąpień, zgromadzeni wzięli udział w dyskusji, po której wyrazili gotowość utworzenia grup tego typu, jednak dopiero po obserwacji doświadczeń tych, którzy do grup przynależą. W tym celu wyrazili chęć wyjazdu w celu przyjrzenia się z bliska mechanizmom grup producenckich w gospodarstwach do nich należących. Reprezentanci Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej zadeklarowali swoją gotowość do organizacji takiego spotkania. Wójt Gminy Czernikowo zobowiązał się natomiast do udostępniania w tym celu gminnego autobusu. Decyzje te rolnicy przyjęli z zadowoleniem. Spotkanie zakończyło się obiadem, sfinansowanym przez marszałkowski Departament Rolnictwa.

KPIR

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 126085 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.