Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 31.05.2020
Imieniny: Anieli, Petroneli, Kamili

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

15 130. 26 zł – tyle zebraliśmy w akcji WOŚP.

15 130. 26 zł – tyle zebraliśmy w akcji WOŚP

Mieszkańcy Gminy Czernikowo tradycyjnie wsparli WOŚP w XIX już Finale. Sztab działający przy SP w Czernikowie skupiał wolontariuszy (dzieci i nauczycieli) ze wszystkich szkół. Kwesty rozpoczęły się w nich już od piątku 07.01. a w Steklinie zorganizowano spotkanie z Rodzicami połączone z zabawą i licytacjami .
 
W sobotę 08.01. około 120 osób bawiło się na balu charytatywnym w SP w Czernikowie. Imprezę otworzył teatr Wicza monodramem „ One night contract” . W rolę uwikłanego w moralne rozterki Harolda May’a koncertowo wcielił się Krystian Wieczyński . Tło spektaklu osobiście naświetlił reżyser Romuald Wicza Pokojski. Z mini recitalem wystąpiła Paulina Paczkowska ,  której towarzyszył Paweł Lisiński. Do wspólnego śpiewania i tańca porwał gości duet muzyków z kapeli toruńskiej . Emocje nie zdążyły opaść a już przecudnie czarował muzyką toruński zespół „Russkaja Dusza” . Jego członkowie Michał Hajduczenia i Magdalena Cysewska wykonali piękne rosyjskie romanse, pieśni porywając publiczność do wspólnego śpiewania. Ogromne brawa , bisy były nagrodą dla artystów za ich pełen energii , emocji występ. Przygotowane na tę okazję śpiewniki pomagały gościom w solowym i chóralnym wykonywaniu pieśni pod kierunkiem balowych wodzirejów. Specjalnie na ten wieczór pojawiła się w jednym utworze grupa VOX wprowadzając zebranych w stan ekstazy , także raper –50 cents oraz Demis Russos a już do szaleństwa doprowadził widzów występ Tercetu Egzotycznego . Mimo , że zakontraktowany był jeden utwór artyści zmuszeni byli bisować .
 
Niemalże do świtu trwały tańce, wspólne śpiewy , dysputy o sprawach błahych i poważnych .Działo się oj działo jak mówi Jurek Owsiak . W przyszłym roku będzie XX lecie grania WOŚP . Nie wiemy jeszcze jak je uczcimy ale zapisy na bal już się rozpoczęły tzn. zostały na nas wymuszone . Legenda , sława tych spotkań rośnie tak jak i grupa ich uczestników a o miejsca jest coraz trudniej (wpływ na konto WOŚP z samego balu to ponad 6000 zł )
 
Druga niedziela stycznia (w tym roku 09.) to tradycyjny dzień ogólnopolskiej akcji WOŚP .W naszej gminie kwestowano na ulicach Czernikowa , Mazowsza , Osówki , Makowisk .
Okazją do kwest były też zawody sportowe . Odbyły się one na salach Zespołu Szkół w Czernikowie (turniej piłki siatkowej) , Szkół Podstawowych w Mazowszu , Osówce.
W remizie OSP w Czernikowie o godz. 15.30 rozpoczęło się czernikowskie granie. Wystąpiły z jasełką dzieci z SP Steklin , oraz wyśpiewały jasełkę „ Szła kolęda” dzieci z 3a SP Czernikowo , Filip Dzwonkowski na gitarze , Gminna Orkiestra Dęta ze wsparciem, Klub Seniora „Radość”  , chór Piccolo z SP Czernikowo z solistami,  Dorota Bułakowska, P. Paczkowska z P. Lisińskim, Joanna Kaczmarkiewicz, Odbyła się też licytacja i w sklepiku można było zakupić pamiątki – prace dzieci , artystów. Wylicytować można było przejażdżkę wozem strażackim. Całość zakończyło światełko do nieba przy ognisku i pieczenie kiełbasek.
                                  
Za wsparcie tegorocznych działań czernikowskiego sztabu dziękujemy:
pracownikom obsługi , nauczycielom  SP w Czernikowie za przygotowanie balu charytatywnego oraz sponsorom i Radzie Rodziców za udzielenie wsparcia, dzięki któremu goście mogli cieszyć się strawą duchową i materialną a kwestujący w niedzielę nie byli głodni-
Urzędowi Gminy w Czernikowie, Czernikowskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu "Czyż-nie", Gminnej Spółdzielni w Czernikowie, Bankowi Spółdzielczemu w Czernikowie, Radzie Rodziców przy SP w Czernikowie, Państwu Chlebowskim (Domar), Państwu Gerc (Marysieńka), Panu St. Strychalskiemu, M.Maćkiewiczowi. P.Lisińskiemu, R. Miętkiewiczowi ,Państwu Zglinickim, Grodzińskim OSP w Czernikowie, , Państwu Jaszewskim z Lipna, Państwu Kasprzak z Torunia,
Pani Duszyńskiej.
Dzięki wielkie wszystkim szkołom, dzieciakom, nauczycielom, rodzicom  którzy włączyli się do akcji i wspomogli jej organizację.
 
Wielkie dzięki dla tych którzy przekazali różne gadżety, prace, obrazy, rzeźby do licytacji:
Jurek Zglinicki, Jola Zaniewska, Aga Podlasińska, Marta Grzywińska, Janusz Drapała, Pracownia Craft Corner z Lipna, Starostwo Powiatowe (M. Graczyk), Piekarnia P.Rumińskich
 
Dzięki dla wszystkich dużych i małych artystów i wolontariuszy za to, że im się chciało !
 
 
 
Sztab WOŚP
SP Czernikowo

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 83703 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.