Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 11.08.2022
Imieniny: Klary, Ligii, Zuzanny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

35-lecie Klubu Seniora "Radość"

    „Mamy młode serca tak długo, jak umiemy kochać życie” – myśl ta najdobitniej chyba obrazuje cel działalności Klubu Seniora „Radość” w Czernikowie; działalności, która z powodzeniem kontynuowana jest już od 35 lat. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się 28 września w świetlicy wiejskiej w Steklinku.

   W wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in. Starosta Toruński Mirosław Graczyk, Przewodnicząca Rady Gminy Czernikowo Jadwiga Padlewska, Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marian Frąckiewicz, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Klubów Seniora w Bydgoszczy Ireneusz Frelichowski wraz z małżonką, Zenobią Frelichowską – kierownikiem Pracowni Działań na rzecz Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy, przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji sponsorujących działalność Klubu, delegacje Klubów Seniora z Lipna, Rypina, Raciążka, Aleksandrowa Kujawskiego, Kikoła, Włocławka i Lubicza Dolnego, a także Koła Gospodyń Wiejskich „Jutrzenka” i Domu Pomocy Społecznej we Włocławku. Nie zabrakło również szerokiego grona przyjaciół „Radości”.

   Uroczystość rozpoczęli Przewodnicząca Klubu-Jubilata, Zofia Kamińska, oraz Mieczysław Kosobudzki. Powitali oni zaproszonych gości i serdecznie podziękowali wszystkim sponsorom. Udokumentowane wyrazy wdzięczności darczyńcom wręczył natomiast Prezes OSKS, Ireneusz Frelichowski, wręczając im w zamian za okazane wsparcie i życzliwość pamiątkowe statuetki. Wszyscy członkowie Klubu Seniora „Radość” otrzymali natomiast listy gratulacyjne od Wójta Gminy Czernikowo Zdzisława Gawrońskiego oraz Przewodniczącej Rady Gminy Czernikowo Jadwigi Padlewskiej.

    Następnie głos zabrała Halina Orzelska z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, która odznaczenia wręczyła Barbarze Błaszkiewicz, Elżbiecie Więckowskiej, Zofii Płonczyńskiej, Jadwidze Mierzejewskiej oraz Erykowi Kozickiemu. Po wyróżnieniu zasłużonych zaproszeni goście złożyli Klubowi życzenia pomyślności, składane na ręce Zofii Kamińskiej oraz długoletniej, byłej Przewodniczącej Klubu, Alinie Karkosik.

    Nie mogło oczywiście zabraknąć pięknego, choć krótkiego występu zespołu śpiewaczego, który w tym roku także obchodzi jubileusz (25-lecia). Po wysłuchaniu przygotowanego przez seniorów programu artystycznego nastąpiło przejście do części nieoficjalnej - wyśmienitego poczęstunku w atmosferze wspomnień, wymiany doświadczeń, ale również kreślenia szerokich planów na przyszłość. Chęć życia członków Klubu Seniora pozwala przypuszczać, że już za pięć lat w tym samym gronie spotkamy się dla uczczenia czterech dekad jego istnienia, a za kolejnych dziesięć – wspólnie świętować będziemy półwiecze.

 • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Antykwariat Wasaczek
  Prowadzimy antykwariat, od 15 lat
  Jesteśmy zainteresowani kupnem książek i regałów od Organów Publicznych . Interesuje nas każda tematyka , nie przeszkadzają nam stemple oraz znaki własnościowe. Skupujemy również płyty cd z muzyką , dvd z filmami , płyty winylowe oraz kasety vhs.
  Zapewniamy Państwa, że książki oraz media zakupione przez nas będą mogły służyć ludziom i nie zostaną zniszczone. Z naszej strony zapewniamy transport oraz załadunek zakupionych przedmiotów. Oczywiście istnieje możliwość udokumentowania transakcji. Proponujemy umowę kupna sprzedaży, fakturę lub inny dokument wystawiony przez Państwa.
 • Wózek dla dziecka -tanio sprzedam
  Wózek 2w1 (gondola+spacerówka) w
  bardzo dobrym stanie,tanio sprzedam.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2022
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 11292 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.