Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 25.01.2020
Imieniny: Pawła, Miłosza, Tatiany

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

35-lecie Klubu Seniora "Radość"

    „Mamy młode serca tak długo, jak umiemy kochać życie” – myśl ta najdobitniej chyba obrazuje cel działalności Klubu Seniora „Radość” w Czernikowie; działalności, która z powodzeniem kontynuowana jest już od 35 lat. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się 28 września w świetlicy wiejskiej w Steklinku.

   W wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in. Starosta Toruński Mirosław Graczyk, Przewodnicząca Rady Gminy Czernikowo Jadwiga Padlewska, Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marian Frąckiewicz, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Klubów Seniora w Bydgoszczy Ireneusz Frelichowski wraz z małżonką, Zenobią Frelichowską – kierownikiem Pracowni Działań na rzecz Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy, przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji sponsorujących działalność Klubu, delegacje Klubów Seniora z Lipna, Rypina, Raciążka, Aleksandrowa Kujawskiego, Kikoła, Włocławka i Lubicza Dolnego, a także Koła Gospodyń Wiejskich „Jutrzenka” i Domu Pomocy Społecznej we Włocławku. Nie zabrakło również szerokiego grona przyjaciół „Radości”.

   Uroczystość rozpoczęli Przewodnicząca Klubu-Jubilata, Zofia Kamińska, oraz Mieczysław Kosobudzki. Powitali oni zaproszonych gości i serdecznie podziękowali wszystkim sponsorom. Udokumentowane wyrazy wdzięczności darczyńcom wręczył natomiast Prezes OSKS, Ireneusz Frelichowski, wręczając im w zamian za okazane wsparcie i życzliwość pamiątkowe statuetki. Wszyscy członkowie Klubu Seniora „Radość” otrzymali natomiast listy gratulacyjne od Wójta Gminy Czernikowo Zdzisława Gawrońskiego oraz Przewodniczącej Rady Gminy Czernikowo Jadwigi Padlewskiej.

    Następnie głos zabrała Halina Orzelska z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, która odznaczenia wręczyła Barbarze Błaszkiewicz, Elżbiecie Więckowskiej, Zofii Płonczyńskiej, Jadwidze Mierzejewskiej oraz Erykowi Kozickiemu. Po wyróżnieniu zasłużonych zaproszeni goście złożyli Klubowi życzenia pomyślności, składane na ręce Zofii Kamińskiej oraz długoletniej, byłej Przewodniczącej Klubu, Alinie Karkosik.

    Nie mogło oczywiście zabraknąć pięknego, choć krótkiego występu zespołu śpiewaczego, który w tym roku także obchodzi jubileusz (25-lecia). Po wysłuchaniu przygotowanego przez seniorów programu artystycznego nastąpiło przejście do części nieoficjalnej - wyśmienitego poczęstunku w atmosferze wspomnień, wymiany doświadczeń, ale również kreślenia szerokich planów na przyszłość. Chęć życia członków Klubu Seniora pozwala przypuszczać, że już za pięć lat w tym samym gronie spotkamy się dla uczczenia czterech dekad jego istnienia, a za kolejnych dziesięć – wspólnie świętować będziemy półwiecze.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedaż
  Sprzedam: DEFRO Kocioł grzewczy KOMFORT EKO DUO PZ 25.Moc minimalna:25KW,zakres mocy cieplnej:7,5KW-25KW ,sortyment paliwa:ekogroszek.
 • sprzedaż
  Sprzedam zmywarkę BOSCH białą wolnostojącą bardzo mało używaną.Wiele rzeczy oddam za darmo.
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 7507 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.