Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 21.07.2024
Imieniny: Daniela, Andrzeja, Benedykta

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

II Mistrzostwa Gminy w Bilard rozpoczęte – znamy finalistów

W dniach 19-20 listopada w Szkole Podstawowej w Osówce oraz w Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu odbyły się eliminacje do turnieju finałowego II Mistrzostw Gminy Czernikowo w Bilard. W dniach 17-18 grudnia w Mazowszu o tytuły mistrzowskie rywalizować będzie dziewięciu graczy do 16 roku życia oraz najlepsza dwunastka powyżej lat 17.

Bilardowa społeczność gminna została podzielona linią drogi krajowej nr 10: zamieszkujący tereny na północ od „dziesiątki” walczyli w kwalifikacjach w Mazowszu, natomiast gracze z południa rywalizowali w Osówce. Z grupy młodszej do grudniowej walki o medale pod okiem Ryszarda Ałtyna i Zuzanny Stawickiej przepustkę wywalczyli Marcin Opaczyk, Piotr Wiśniewski oraz Sebastian Szulc. 17 grudnia o godz. 10:00 w WDK Mazowsze uzupełnią oni stawkę mazowiecką (Damian Kwieciński, Dominika Michałkiewicz, Oliwia Balińska, Daniel Dołęgowski, Szymon Błaszkiewicz i Łukasz Duszyński) i systemem rosyjskim (do dwóch przegranych meczów) zagrają o Puchar Wójta.

Turniej eliminacyjny w WDK był nieprzewidywalny i niezwykle emocjonujący. Niespodzianką może być awans Dominiki i Oliwii oraz brak kwalifikacji Marleny Michałkiewicz, Michała Stasiaka oraz Damiana Kułakowskiego, który sensacyjnie uległ zaledwie dziewięcioletniemu Marcinowi Stasiakowi.

W kategorii seniorów w Osówce w stawce zabrakło jednego z faworytów, Tomasza Szymaniaka. Eliminacje wygrał Dawid Kuczyński, który przegrał zaledwie jedną partię – z Jarosławem Lorenc. Drugie miejsce zajął Krzysztof Grąbczewski, trzeci był Ryszard Ałtyn, czwarty – Michał Opaczyk, zaś piaty – Lorenc. Oprócz nich w turnieju finałowym zagra Andrzej Prusakiewicz.

W grupie starszej, rozgrywającej swe mecze w Mazowszu, najlepszy okazał się Przemysław Pujer. W końcowej klasyfikacji wyprzedził on Zbigniewa Ziółkowskiego, Krzysztofa Gręźlikowskiego, Mateusza Błaszkiewicza, Tomasza Wnuczyńskiego oraz Tomasza Ziółkowskiego. Awansu nie udało się wywalczyć Dawidowi Szydłowskiemu.

Turniej finałowy dla grupy młodszej rozpocznie się 17 grudnia o godz. 10:00z udziałem dziewięciu bilardzistów. Seniorzy zostali natomiast podzieleni na trzy grupy:

Grupa I (18 grudnia o g. 10:00):    Dawid Kuczyński

         Krzysztof Gręźlikowski    

         Michał Opaczyk

         Tomasz Ziółkowski   

Grupa II (18 grudnia, g. 12:15):      Krzysztof Grąbczewski

                                                          Jarosław Lorenc

                                                          Zbigniew Ziółkowski

                                                          Tomasz Wnuczyński

Grupa III (18 grudnia, g. 14:30):      Przemysław Pujer

           Ryszard Ałtyn

           Mateusz Błaszkiewicz

           Andrzej Prusakiewicz

Półfinały i finały zostaną rozegrane o godzinie 16:30. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować władzom gminy za okazane wsparcie i liczą na tłumy kibiców podczas gier finałowych.

 

          

  • -

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 18128 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.