Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 25.05.2020
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Urbana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Turniej Bilardowy w Mazowszu

 

Turniej Bilardowy w Mazowszu
 
W dniach 13-14 listopada 2010 roku w Wiejskim Domu Kultury odbył się I Turniej Bilardowy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: w kategorii 10-14 lat oraz powyżej lat 15-stu. Grano według zasad popularnej „ósemki”.
Pierwszego dnia Turnieju odbyły się gry eliminacyjne. Konieczność zastosowania systemu pucharowego sprawiła, że nietrudno było o niespodzianki. W grupie młodszej, wbrew przewidywaniom, już po pierwszym meczu z zawodami pożegnali się bracia Stasiakowie, choć młodszy z nich musiał stawić czoła zawodnikowi, który od pierwszych uderzeń jawił się jako zdecydowany faworyt. Łukasz Duszyński, bo o nim mowa, mimo drobnych problemów w ćwierćfinałowej potyczce przeciw Oliwi Kwiatkowskiej, szedł przez turniejową drabinkę jak burza. Wydawało się, że jest poza zasięgiem rywali, gdy na drodze do końcowego triumfu stanął mu niespodziewanie Damian Kwieciński. Pokonał on starszego przeciwnika w stosunku 2-0 i mógł cieszyć się ze zdobycia okazałego pucharu. Trzecie miejsce zajęła Marlena Michałkiewicz, która okazała się lepsza od Justyny Gręźlikowskiej.
            W grupie starszej niespodzianek było jeszcze więcej. Na preeliminacjach zakończyła swój udział w turnieju Paula Kutnik, choć prezentowane przez nią umiejętności w innych okolicznościach mogły pozwolić jej na grę o medale. Prawdziwym pogromem faworytów okazały się ćwierćfinały. Mimo, iż Jarosław Lorenc i Przemysław Pujer sprawiali wrażenie prezentowania najlepszej dyspozycji i umiejętności, żaden z nich nie przebrnął drugiej rundy. Zaskakująca była również porażka ulubieńca miejscowych kibiców – Leszka Duszyńskiego. W meczu o trzecie miejsce Marcin Luberacki poradził sobie z Tomaszem Ziółkowskim, którego brat, Zbigniew, zwyciężył w całym turnieju, pokonując Kacpra Lewandowskiego. Obaj zaprezentowali równą formę i zachowywali zimną krew w kluczowych momentach poszczególnych partii.
            Nagrody – puchary, medale oraz dyplomy ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – wręczyli najlepszym bilardzistom Wójt Gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński oraz organizatorzy turnieju – inicjatorzy formującego się powoli Koła Bilardowego w Mazowszu. W zawodach wzięło udział 33 graczy, którzy czas oczekiwania na mecze z ich udziałem uprzyjemniali sobie przy stołach: tenisowym oraz „piłkarzyków”. Pierwsze kroki zawsze są najtrudniejsze, należy jednak mieć nadzieję, że popularność gry w bilard w gminie Czernikowo będzie rosła w stopniu zadowalającym adekwatnie do sukcesu początków.
           

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 9322 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.