Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 30.05.2023
Imieniny: Ferdynanda, Jana, Feliksa

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

V Mistrzostwa Gminy w Makao Tradycyjnym

Już po raz dziewiąty amatorzy gminnych rozgrywek karcianych przystąpili do wyłonienia lokalnego czempiona w makao tradycyjne, po raz piąty dokonując tego w wariancie „pełnego stołu”. Przed rozpoczęciem rozgrywki uczestnicy turnieju zostali podzieleni na trzy grupy, w których mieli szukać swoich szans na awans do półfinału.

W grupie pierwszej obyło się bez niespodzianek – zwycięstwo odniósł pięciokrotny mistrz gminy Przemysław Pujer, wraz z którym przepustkę do kolejnej rundy wywalczył broniący brązowego medalu sprzed roku Jarosław Lorenc. W eliminacjach przepadł natomiast obrońca tytułu, Sebastian Paradowski. W grupie drugiej zgodnie z oczekiwaniami triumfował Krzysztof Seweryn, wyprzedzając torunianina Łukasza Marcińca. Grupę trzecią zdominował ubiegłoroczny wicemistrz Radosław Stańczyk.

W pierwszym z półfinałów znakomitą dyspozycję potwierdził Lorenc, do ostatecznej rozgrywki awansując razem z Danutą Chylicką. Drugi z pojedynków półfinałowych to koncert Pujera i Seweryna, którzy Zbigniewowi Ziółkowskiemu i Marcinowi Pożodze pozwolili „urwać” zaledwie jedną partię.

W rundzie finałowej znakomite otwarcie zaprezentował Lorenc, lecz w późniejszej fazie rozgrywki świetne okresy zaliczyli Krzysztof Seweryn i Przemysław Pujer. Decydujący pojedynek padł łupem tego ostatniego i do mistrzostwa wystarczało mu, by partii jako drugi nie ukończył Lorenc – ten udźwignął jednak presję i zapewnił sobie Mistrzostwo Gminy. Srebrny medal i jedna z nagród specjalnych trafiły w ręce Pujera, brąz zdobył Seweryn, zaś niepowodzenia w finale Danuta Chylicka powetowała sobie drugim z trofeów dodatkowych.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę
  Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy jest tegorocznym organizatorem XXXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę, która odbędzie się 11 czerwca 2023 roku. Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału (szczególnie pocztów sztandarowych) w spotkaniu: mgr Ewelina Szczechowicz, Zakład Upowszechniania i Promocji Instytutu Ogrodnictwa – PIB (tel. 509707074, 46 8345480, e-mail: ewelina.szczechowicz@inhort.pl) do dnia 2 czerwca 2023 r.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2023
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 19081 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.