Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 06.07.2022
Imieniny: Dominiki, Łucji, Teresy

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Sparingowe zwycięstwa baseballistów z Mazowsza

W miniony weekend 14. – 15.04. br. baseballiści z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Comets Mazowsze” rozpoczęli swój sezon. W trzech meczach sparingowych, które miały miejsce na płycie stadionu sportowego w Czernikowie, trzykrotnie pokonali drużynę KBS „Pasikoniki” z Warszawy.

Do pierwszego spotkania obie drużyny wystawiły najmocniejszy tego weekendu składy. Komety z końcem drugiej zmiany wygrywały już 5:2. Rywale ze stolicy jednak nie odpuszczali, by wraz z końcem zmiany czwartej zmniejszyć przewagę Mazowszan do jednego punktu, a w piątej zdobyć wyrównujący punkt. Decydującą okazała się ostatnia, siódma odsłona meczu, w której Paulina Michałkiewicz przeszła na pierwszą bazę po czterech błędach miotacza Pasikoników. Następnym pałkarzem Comets był grający trener Robert Szwajkowski, który wybił tzw. „szczura” (płaskie mocne wybicie) na prawe zapole i zdobył bazę pierwszą. Kolejny w odbijaniu Bartosz Wiśniewski, wybiciem za jedną bazę przesunął koleżankę i trenera na bazach. Przy obstawionych wszystkich bazach, kropkę nad i postawił ostatni pałkarz Komet Robert Sadowski. Dzięki jego wybiciu Mazowsze zdobyło dwa punkty i mogło cieszyć się pierwszym 7:5 w sezonie zwycięstwem. Doskonałą formę w meczu zaprezentował miotacz i jednocześnie kapitan Komet Mateusz Pniewski, który  odnotował 8 stikeoutów.

Drugi mecz obie drużyny potraktowały bardzo roboczo i szkoleniowo. Trenerzy chcieli sprawdzić różne warianty ustawienia zawodników na poszczególnych pozycjach. Na górce dla Komet rozpoczął Witold Mierzwicki. Był to jego debiut na pozycji miotacza. Choć zanotował 3 strikeouty, nie do końca dobrze kontrolował piłkę, czego skutkiem było zdobycie przez rywali 11 punktów. Odpowiedź Mazowsza była słaba – tylko 3 obiegi. Po trzech zmianach meczu goście ze stolicy wygrywali już 15:3. Gdy wydawać mogłoby się, że wynik będzie trudny do odrobienia Mazowsze przypuściło atak. Odbijali Szwajkowski, Wiśniewski, Mierzwicki i Sadowski Robert. Dołączył Kwieciński. Pasikoniki zaczęły gubić się w obronie i popełniać coraz to więcej błędów. Tanio skóry jednak nie sprzedawali i do swojego dorobku punktowego dorzucili jeszcze po jednym punkcie w czwartej i  piątej zmianie. Rozpędzone Mazowsze nie zwalniało tempa. W dograniu piątej zniwelowało przewagę gości do trzech punktów. Końcówka należała do Mazowsza. W szóstej turze Comets dorzucili kolejne dwa punkty. Ostatnia siódma zmiana zaczynała się z niewielką, bo jednopunktową 17:16 przewagą KSB. Dwa ostatnie potrzebne do zwycięstwa punkty dla Mazowsza zdobyli  Paweł Sadowski i Waldemar Popielarski. Mazowsze wygrało drugie spotkanie 18:17 notując największy w historii klubu come back punktowy.

Rozgrywany w niedzielę, trzeci mecz, rozpoczął się w strugach deszczu. Jako miotacz na górce dla Mazowsza zadebiutował Robert Sadowski. Comets agresywnie rozpoczęli na bazach, „kradnąc” drugą i trzecią metę. Odważna gra w ofensywie zaowocowała ośmioma punktami Komet przy pięciu zdobytych przez Pasikoniki w trzech odsłonach meczu. W zmianach czwartej i piątej Mazowsze zdobyło kolejnych 8 punktów. Warszawiacy nie zdołali dogonić już gospodarzy i w efekcie Mazowsze zanotowało trzecie na swoim koncie zwycięstwo z wynikiem 16:10.

Trener UKS Comets Mazowsze o sparingach:  „Cieszę się z trzykrotnej wygranej mojej drużyny. Dzięki tym sparingom mogliśmy sprawdzić różne warianty ustawienia i zawodników na nowych dla nich pozycjach na boisku. Jeszcze wiele pracy przed nami, jednak postawa moich podopiecznych ogromnie cieszy. Robią duże postępy z każdym rokiem. Choć uważam, że ten sezon będzie dość ciężki, a na pewno wyrównany, z optymizmem patrzę na kolejne nasze potyczki.”

Drużyna UKS Comets: Dąbrowska Joanna, Kwieciński Mikołaj, Krasińska Justyna, Michałkiewicz Paulina, Mierzwicki Witold, Pniewski Mateusz, Popielarski Waldemar, Pukłacki Jakub, Sadowski Paweł, Sadowski Robert, Siekierski Krystian, Wiśniewski Bartosz, Szwajkowski Robert (trener).

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • USŁUGI ROLNICZE
  Firma AgroPower Sambor Filarski zajmuje się świadczeniem USŁUG ROLNICZYCH na terenie gminy CZERNIKOWO. W ofercie m.in.
  - prasowanie słomy i sianokiszonki z możliwością owijania
  - zbiór zboża i RZEPAKU kombajnem Fendt
  - koszenie kukurydzy na kiszonkę z możliwością odwozu i ugniatania pryzmy
  - zbiór kukurydzy na ziarno
  - usługi ładowarką teleskopową
  - wywóz obornika
  - wapnowanie
  - mulczowanie łąk i nieużytków oraz ścierniska po kukurydzy

  Świadczymy usługi na najwyższym poziomie oraz oferujemy dogodne terminy płatności.

  Zapraszamy do skorzystanie z naszych usług. Tel. 726089410
 • Zajęcia jogi
  Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych na zajęcia jogi, które odbywają się w każdą środę w godz. 17.45 - 19.00 w sali OSP w Czernikowie. Dzięki regularnym ćwiczeniom zniwelujesz skutki działania przewlekłego stresu jak bóle kręgosłupa, karku, uczucie sztywności i napięcia, zrelaksujesz się i oderwiesz myśli od codziennych spraw. Wiek i sprawność nie ma znaczenia.
  Chęć udziału w zajęciach proszę zgłaszać telefonicznie pod nr 698 653 846
  Anna Kroplewska,
  https://rudajoga.pl/

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2022
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 30951 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.