Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Amerykanie goszczą w Mazowszu

Amerykanie goszczą w Mazowszu

W poniedziałek 31 lipca br. w Mazowszu, wizytę miejscowemu UKS Comets złożyła rodzina Piszków z Filadelfii w USA, reprezentująca Copernicus Society of America. Już po raz drugi Piszkowie odwiedzili Mazowsze (pierwszy raz w zeszłym roku).

 

Wizytę Piszków w Mazowszu rozpoczął mecz bejsbolu pomiędzy drużynami stworzonymi z zawodników UKS Comets. Goście byli pod wrażeniem gry, jak również wyglądu boiska. Podkreślili fakt, że dzięki staraniom trenera i działaczy z Mazowsza powstał tak wspaniały obiekt.

 

Po meczu zawodnicy odbyli krótką rozmowę z gośćmi przedstawiając im się w języku angielskim i prezentując pozycje na boisku na których grają. Niespodzianką był moment kiedy Piszkowie podarowali zawodnikom koszulki z logo drużyny PHILADELPHIA PHILLIES, która w Stanach Zjednoczonych gra w zawodowej lidze Major League Baseball. To drużyna, której za oceanem kibicuje właśnie rodzina Piszków. Dodatkowo bejsboliści otrzymali oryginalne czapeczki drużyn wspomnianej zawodowej ligi z USA.

 

Potem nastąpiło spotkanie gości wraz z Zarządem klubu, dyrektorem szkoły w Mazowszu Mariolą Ciechacką i wójtem gminy Czernikowo Zdzisławem Gawrońskim. W czasie spotkania trener UKS Comets, Robert Szwajkowski, zapoznał gości z historią i dotychczasową działalnością klubu, jak również z sukcesami i planami na najbliższy rok. William Piszek, który w Copernicus Society pełni funkcję II Prezesa, podziękował wójtowi i pani dyrektor za to, że pomagając i włączając się w działalność UKS Comets stanowią przykład dla innych gmin i miast w Polsce. Przykład jak lokalne władze mogą przyczynić się do sukcesu klubu bejsbolowego i co mogą dzięki temu zyskać. A mogą zyskać wiele czego przykładem może być właśnie UKS Comets Mazowsze. Dzięki bejsbolistom z Komet bowiem o Mazowszu i gminie Czernikowo usłyszała już nie raz Polska i cały świat. Wójt gminy podziękował Amerykanom za to, że zainteresowali się działalnością bejsbolistów z gminy Czernikowo.

 

Podczas spotkania Zarząd klubu zaprosił ponownie rodzinę Piszków do Mazowsza, a zaproszenie to zostało przyjęte.

 

Gościom najbardziej podobała się gra, w której mogli zobaczyć umiejętności zawodników UKS Comets. Z nutką żalu stwierdzili, że nieżyjący już nestor rodziny Piszków Edward Piszek, założyciel Copernicus Society of America, byłby ogromnie zadowolony widząc to, co udało się dokonać w małym Mazowszu.

 

Rodzinę Piszków reprezentowali: Helen Nelson – Prezes Copernicus Society of America, William Piszek – II Prezes, George Piszek – Członek Zarządu, Władysław Piszczek – członek rodziny. Rodzinie Piszków towarzyszył Jerzy Bystrowski, dyrektor Fundacji Kopernikańskiej w Polsce.

 

 • autor: Robi, data: 2006-08-02

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Sprzedam Las
  Sprzedam Las z działką rolną o łącznej powierzchni 1,4 ha w obrębie Czernikowo. Cena do ustalenia pod nr telefonu 503 116 169
 • Zaginął owczarek niemiecki
  W dniu 29.03.2024 r. w miejscowości Steklinek gm. Czernikowo, zaginął owczarek niemiecki, długowłosy, podpalany.
  Przyjaciel dzieci, które bardzo za nim tęsknią. Pies posiada zarejstrowany chip.
  Ktokolwiek widział, bądź wie gdzie przebywa obecnie,
  proszę o kontakt pod numerem
  500 811 511

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
Gmina Czernikowo Solidarna z Ukrainą
Szczepienia
Platforma Zakupowa
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2024
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 36120 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.