Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 24.01.2022
Imieniny: Franciszka, Felicji, Mileny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Liciszewianie z upragnioną świetlicą

   Czasy, w których mieszkańcy Liciszew spotykali się na zebraniach wiejskich w oddalonym o pięć kilometrów Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu, bezpowrotnie minęły. 29 listopada dokonano odbioru końcowego zadania „Przebudowa remizy OSP w Liciszewach i jej adaptacja na świetlicę wiejską” , a już 15 grudnia nastąpiło uroczyste przekazanie obiektu sołectwu.

   Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne przekazanie kluczy do obiektu przez Wójta Gminy Czernikowo Tomasza Krasickiego na ręce sołtysa Liciszew Ryszarda Dymka. Aktu poświęcenia budynku dokonał proboszcz parafii Mazowsze, ks. Zbigniew Kwiatkowski. Sołtys wraz z Radą Sołecką serdecznie podziękował za zaangażowanie w realizację najbardziej wyczekiwanej przez społeczność lokalną inwestycji ostatnich lat wszystkim, którzy się do tego przyczynili – w szczególności wójtowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Czernikowo Rafałowi Rutkowskiemu oraz radnej okręgu Halinie Fajfer.

   Przedmiotem inwestycji była gruntowna przebudowa istniejącego obiektu strażackiego na świetlicowy budynek parterowy, nakryty dachem dwuspadowym. Do wykończenia elewacji wykorzystane zostały tynk elewacyjny mineralny, tynk mozaikowy oraz panele elewacyjne drewnopodobne. Dotowana do potrzeb osób niepełnosprawnych świetlica składa się z sali głównej, pomieszczeń kuchennych, sanitarnych i gospodarczych. Przedmiotem projektu było także wyposażenie budynku w meble i podstawowy sprzęt AGD, a także nadzór inwestorski. Obiekt wykorzystywał będzie odnawialne źródeł energii dzięki zainstalowanej pompie ciepła oraz panelom fotowoltaicznym. Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi 198,5 m2.

   Zakład Elektryczny Marcina Kierstana z Komaszyc za wykonanie robót otrzymał wynagrodzenie w kwocie 1 062 574,55 zł. Obowiązki inspektora nadzoru pełnił Mariusz Robakowski z Palczewa, natomiast wyposażenie świetlicy – w szczególności stoły, krzesła i szafy – dostarczył Sławomir Komorowski. Przedsięwzięcie było dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w myśl Działania 7.1. Rozwój lokalny kierowany przez społeczność na poziomie niespełna 95% kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia. Zadanie stanowiło jedną z głównych inwestycji infrastrukturalnych zawartych w Gminnym Programie Rewitalizacji.

 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą
 • Liciszewianie z upragnioną świetlicą

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Zajęcia jogi
  Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych na zajęcia jogi, które odbywają się w każdą środę w godz. 17.45 - 19.00 w sali OSP w Czernikowie. Dzięki regularnym ćwiczeniom zniwelujesz skutki działania przewlekłego stresu jak bóle kręgosłupa, karku, uczucie sztywności i napięcia, zrelaksujesz się i oderwiesz myśli od codziennych spraw. Wiek i sprawność nie ma znaczenia.
  Chęć udziału w zajęciach proszę zgłaszać telefonicznie pod nr 698 653 846
  Anna Kroplewska,
  https://rudajoga.pl/

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Szczepienia
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2021
Mapa wyłączeń ENERGA
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4187736 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.