Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 04.12.2021
Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Usuwamy odpady z „BIO – PLASTU”

   Dzięki wdrożeniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pilotażowego programu „Ochrona powierzchni ziemi – Usuwanie dzikich wysypisk” i otrzymanej dotacji we wrześniu Gmina Czernikowo rozpoczęła realizację projektu pn. „Likwidacja dzikiego wysypiska odpadów zlokalizowanego w gminie Czernikowo”.

Umowa o stuprocentowe dofinansowanie przedsięwzięcia podpisana została w połowie sierpnia. Równolegle do formalności z tym związanych wyłaniany był podmiot odpowiedzialny za zebranie, transport i utylizację odpadów, którym zostało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z.o.o. z Torunia. Przedsięwzięcie zakłada usuniecie odpadów na podstawie najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przetargowym przy obligatoryjnej pomocy więźniów z zakładu penitencjarnego.

   Dnia 28 września 2021 r. w Witowężu – miejscu realizacji przedsięwzięcia odbyła się konferencja, w której uczestniczyli m.in.: Jacek Ozdoba – sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Mariusz Kałużny – poseł na sejm RP, Andrzej Gniot – dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy, Marek Olszewski – starosta toruński oraz Tomasz Krasicki – Wójt Gminy Czernikowo. Gmina Czernikowo jest pierwszą gminą, która skorzystała z wsparcia NFOŚiGW w ramach ww. programu pilotażowego. Jak powiedział podczas wtorkowego spotkania sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba: „Program ten polega na tym, aby wesprzeć gminy w realizacji uprzątnięcia terenu, gdzie właśnie nie ma możliwości ściągnięcia odpowiedzialności czy środków finansowych wobec tych, którzy są winni dzikim wysypiskom”.

   Przy sprzątaniu wysypiska w miejscowości Witowąż udział bierze 30 osadzonych. Dzięki ich pomocy odpady z tego terenu znikną w ciągu kilku najbliższych tygodni.

  • Usuwamy odpady z „BIO – PLASTU”
  • Usuwamy odpady z „BIO – PLASTU”
  • Usuwamy odpady z „BIO – PLASTU”
  • Usuwamy odpady z „BIO – PLASTU”
  • Usuwamy odpady z „BIO – PLASTU”
  • Usuwamy odpady z „BIO – PLASTU”

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4135307 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.