Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 22.04.2021
Imieniny: Łukasza, Kai, Leonii

Wyszukiwarka

Nawigacja:

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Zima w „Stumilowym lesie”

   Rok szkolny 2020/2021 w Przedszkolu Publicznym „W Stumilowym lesie” w Czernikowie - mimo, iż jest inny, niż poprzednie - pozostaje obfity w wydarzenia.

   Sytuacja pandemiczna w kraju zmusiła nas do przeniesienia części działań w świat wirtualny, przy czym stworzyła okazję dla przedszkolaków do sprawdzenia się przed obiektywem kamery. W ten sposób dzieci przygotowały przedstawienia – niespodzianki – dla bliskich z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka oraz uwieczniono występy dzieci podczas przedszkolnego konkursu recytatorskiego „Zima w Stumilowym lesie”, występu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Balu Karnawałowego oraz szeregu imprez i uroczystości grupowych. Rodzice i bliscy dzieci pomimo, iż fizycznie nie uczestniczyli w przedszkolnych wydarzeniach, mogli na bieżąco śledzić poczynania dzieci dzięki nagraniom i fotorelacjom na przedszkolnych grupach i profilu w mediach społecznościowych.

   Chociaż rodzice nie przekraczają progu przedszkola, ich obecność i wsparcie odczuwalne jest podczas akcji charytatywnych, w które włączają się przedszkolaki. W tym roku szkolnym udało się pomóc w licznych akcjach i zbiórkach, m.in. „Kartka urodzinowa dla Zuzi”, zbiórka dla szpitala onkologicznego w Bydgoszczy, Szlachetna Paczka, zbiórka na rehabilitację dla Ksawerego, „Góra grosza”, „Razem na święta”, zbiórka karmy dla zwierząt. Współpracujemy z Gminną Biblioteką dołączając do akcji „Mała książka – wielki człowiek” oraz „Przerwa na wspólne czytanie”, której celem było powiększenie bibliotecznego księgozbioru. Oprócz akcji pomocowych, nie zabrakło miejsca na świętowanie m.in. Dnia Chłopca, Dnia Pluszowego Misia, Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, Dnia Postaci z Bajek, wizyty Św. Mikołaja, Dnia pizzy, Tłustego Czwartku, Walentynek czy Dnia Kobiet. Oprócz codziennych radosnych chwil w przedszkolu, dzieci miały okazję nawiązywać więź ze zwierzętami podczas zajęć z dogoterapii bądź zajęć pokazowych, np. z agamą brodatą, a także uczestniczyć aktywnie w poznawaniu sztuki podczas comiesięcznych Koncertów Orkiestry Symfonicznej.

   Ponadto, tej zimy dzieci miały wyjątkowo dużo okazji do zabaw na śniegu. Dla naszych najmłodszych podopiecznych była to pierwsza szansa na kilkutygodniowe szaleństwa w białym puchu, ale zgodnie z tekstem dziecięcej piosenki „… my się zimy nie boimy!”.

 Obszerne fotorelacje znajdą Państwo na fanpage’y placówki na Facebooku.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • USŁUGI ROLNICZE - SIEW KUKURYDZY
    Oferuję siew kukurydzy 6-rzędowym siewnikiem Gaspardo z 2020 roku.
    Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy na stronie www.facebook.com/AgroPowerZebowo

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Szczepienia
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2021
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 3929883 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.