Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 06.03.2021
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

  • Loga

Gmina Czernikowo w projekcie "REGIOGMINA"

Gmina Czernikowo poprzez udział w projekcie Regiogmina chce zacieśnić współpracę z przedsiębiorcami

  Gmina Czernikowo wraz z 20 innymi gminami z województwa kujawsko – pomorskiego, została zakwalifikowana do pilotażu projektu „REGIOGMINA”, organizowanego przez Województwo Kujawsko – Pomorskie wraz ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

   „Udział w tym przedsięwzięciu ma na celu nabycie kompetencji, które w przyszłości chcielibyśmy wykorzystać do powołania w Urzędzie Gminy w Czernikowie punktu doradczego dla przedsiębiorstw oraz planowanych do utworzenia podmiotów gospodarczych w zakresie m.in. dostępności środków unijnych i innych źródeł finansowania dla przedsiębiorstw” – Tomasz Krasicki Wójt Gminy Czernikowo

  Projekt realizowany jest w ramach strategicznego rządowego programu badań i prac rozwojowych Gospostrateg, dotyczącego społecznego i gospodarczego rozwoju Polski w warunkach globalizujących się rynków.

  Celem projektu REGIOGMINAjest wypracowanie skrojonych na miarę instrumentów wsparcia dla działających w Kujawsko-Pomorskiem małych i średnich przedsiębiorstw.

  Pierwszy etap, badawczy, przeprowadzony przez firmę PwCAdvisory, będącą częścią PwC, globalnego giganta w branży usług doradczych, audytorskich i księgowych, obejmował analizę sytuacji firm w naszym województwie pod względem konkurencyjności,innowacyjności, produktywności i związków kooperacyjnych, ocenę istniejącychinstrumentówwsparcia w świetle efektów i oczekiwań przedsiębiorców, a także opracowanie założeń Regionalnego Obserwatorium Gospodarczego – nowej wojewódzkiej instytucji, która będzie na bieżąco monitorować sytuację, rozpoznając potrzeby przedsiębiorców, prowadząc analizy i rekomendując wynikające z nich rozwiązania samorządom wszystkich szczebli i środowisku biznesowemu.

  W drugiej fazie projektu, wdrożeniowej, na poziomie lokalnym przeprowadzony zostanie pilotaż zaproponowanych rozwiązań i rekomendacji we współpracujących w projekcie 21 gminach oraz towarzyszące mu badania fokusowe dotyczące czynników sprzyjających i ograniczeń związanych z wdrożeniem wybranych instrumentów. Pilotaż ma na celu dopracowanie założeń i weryfikację wstępnej koncepcji funkcjonowania instytucji. Drugi etap projektu potrwa do końca 2021 roku.

  Budżet przedsięwzięcia, finansowanego w całości z grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,to 10,5 miliona złotych. Kujawsko-Pomorskie jest jednym z dwóch polskich regionów, które otrzymały tego rodzaju wsparcie.

Więcej szczegółów pod adresem:

http://regiogmina.kujawsko-pomorskie.pl/?page_id=54

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
    Nasza firma zajmuje się lokalizowaniem terenów pod budowę farm fotowoltaicznych. Interesują nas głównie grunty nie objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz oddalonych nie dalej niż pięćset metrów od linii elektroenergetycznej średniego napięcia — 15kv., które mają powierzchnię nie mniejszą niż sześć arów.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 3885764 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.