Menu na urządzeniach mobilnych
- Aktualności
- Administracja
- Gmina
- Kultura i Oświata
- Biblioteka Publiczna
- Szkoły
- Zespół Szkół w Czernikowie
- Szkoła Podstawowa w Czernikowie
- Szkoła Podstawowa w Makowiskach
- Szkoła Podstawowa w Mazowszu
- Szkoła Podstawowa w Steklinie
- Szkoła Podstawowa w Osówce
- HISTORIA SZKOŁY
- O PATRONIE
- AKTUALNOŚCI
- OGŁOSZENIA
- PEDAGOG POLECA
- WYKAZ DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI
- NASZE SUKCESY
- PROJEKT LGD 2025 - AKTYWNY ŚWIAT MŁODZIEŻY
- EU-geniusz w świecie naukowych żywiołów
- PROJEKTY
- SPORT
- PRAWO SZKOLNE
- NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY
- RADA RODZICÓW
- ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
- WOLONTARIAT SZKOLNY
- Egzamin Ósmoklasisty 2024
- ZASADY REKRUTACJI DO SZKOŁY I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
- Przedszkole Publiczne w Czernikowie
- Szkoła Muzyczna w Czernikowie
- Organizacje i stowarzyszenia
- 700-lecie Czernikowa
- Sport
- Sport Gminny
- Sport Szkolny
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
- Rok szkolny 2009/2010
- Rok szkolny 2008/2009
- Rok szkolny 2007/2008
- Rok szkolny 2006/2007
- Rok szkolny 2005/2006
- Senior Games
- Ogłoszenia i Komunikaty
- Parafie
- Dwa Słowa on-line
- Ochrona Danych Osobowych
Rotator zdjęć
Ważne linki
Archiwum 2019
Wandalizm na stadionie
Stadion sportowy stanowi dobrodziejstwo dla całej społeczności gminnej. Jest wykorzystywany nie tylko jako obiekt meczowy lokalnych drużyn piłkarskich, miejsce organizacji zawodów sportowo-pożarniczych i innych turniejów przeróżnych dyscyplin, ale także miejsce treningu i rekreacji nas wszystkich – amatorów biegania, joggingu, nordic walking, miłośników zdrowego trybu życia i wysportowanej sylwetki. W odpowiedzi na wasze oczekiwania i preferencje stadion od dnia oddania do użytku dostępny jest do późnych godzin wieczornych, jednak coraz częściej z areny ćwiczeń zmienia się w pole do chuligańskich popisów.
Przed ponad dwoma laty zniszczeniu uległ system nawadniania - i nie był to bynajmniej pierwszy akt wandalizmu w historii obiektu. W ostatnich dniach zdewastowano i podpalono wiatę („ławkę rezerwowych”). Przyzwoleń na takie działania nie było nigdy, ale reakcją na ostatnie zniszczenia nie będzie wyłącznie zwiększenie zakresu prewencji. Z uwagi na wartość zniszczeń sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze analizować będą zapisy monitoringu, zmodernizowanego jesienią ubiegłego roku. Komenda Komisariatu Policji w Dobrzejewicach zapewniła, iż znacząco zwiększy patrole w obrębie stadionu. Ponadto wprowadzony zostanie zakaz korzystania z płyty boiska i przebywania pod wiatami po zmroku, którego złamanie oznaczać będzie naruszenie regulaminu stadionowego, umożliwiające użycie szerszego zakresu interwencji i stosowanych konsekwencji. Wkrótce na terenie stadionu zamieszczone zostaną tabliczki informujące o wprowadzonych zakazach i obostrzeniach.
Apelujemy o poszanowanie własności, która jest naszym dobrem wspólnym. Stadion służy wielu inicjatywom i w interesie nas wszystkich powinna leżeć jego jakość. Wierzymy, że sprawcy zostaną ukarani, a ich naśladowcy zdadzą sobie sprawę ze szkody, jaką mogą uczynić, i powstrzymają się od podobnych zachowań w przyszłości.