Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 28.09.2022
Imieniny: Marka, Wacława, Luby

Wyszukiwarka

Nawigacja:

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Gmina Czernikowo Liderem Czystego Powietrza

   W dniu 2 września 2022 r. w Politechnice Bydgoskiej podczas konferencji pn. „Jak zaoszczędzić energię i poprawić jakość powietrza – perspektywy dla województwa kujawsko – pomorskiego” Gmina Czernikowo została wyróżniona wśród trzech najaktywniejszych samorządów do 10 tys. mieszkańców w kategorii Ochrona Powietrza – Lider Czystego Powietrza.

   Gmina Czernikowo przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu jako jedna z pierwszych gmin w województwie kujawsko - pomorskim włączyła się w realizację Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Nasza Gmina aktywnie działa w zakresie ochrony środowiska naturalnego m.in. poprzez utworzenie w 2019 roku w Urzędzie Gminy Czernikowo punktu informacyjnego w ramach realizacji Programu. W punkcie przyjęto ponad 250 wniosków o dofinansowanie. Otrzymane wsparcie finansowe umożliwia indywidulanym mieszkańcom wymianę nieefektywnych źródeł ciepła, co w znacznej mierze wpływa na ograniczenie smogu i obniżenie kosztów utrzymania budynków mieszkalnych.

   W ramach Programu można otrzymać dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła czy termomodernizację budynku, czyli ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej (warunkiem jest posiadanie efektywnego źródła ciepła, a w przypadku braku ww. źródła - wymiana nieefektywnego źródła ciepła na efektywne źródło ciepła w rozumieniu Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”).

   Więcej informacji dotyczących otrzymania dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie: https://portal.wfosigw.torun.pl/wymagana-dokumentacja.

  • Gmina Czernikowo Liderem Czystego Powietrza
  • Wyróżnienie

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 4404523 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.