Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 04.03.2021
Imieniny: Kazimierza, Eugeniusza, Lucji

Wyszukiwarka

Nawigacja:

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Zapraszamy mieszkańców Gminy Czernikowo na bezpłatne szkolenia komputerowe

Zapraszamy mieszkańców Gminy Czernikowo na bezpłatne szkolenia komputerowe

Trwa rekrutacja do projektu oferującego mieszkańcom naszej gminy szeroki wachlarz certyfikowanych szkoleń komputerowych w ramach marszałkowskich kursów edukacyjnych dla dorosłych.

Ze szkoleń komputerowych mogą skorzystać osoby, które chcą nabywać, podnosić lub uzupełniać posiadane kompetencje i kwalifikacje, mieszkają, pracują lub uczą się na terenie województwa kujawsko–pomorskiego i należą do jednej z trzech grup:

  • osób powyżej 25 roku życia z wykształceniem maksymalnie średnim,
  • osób powyżej 25 roku życia z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),
  • osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projekcie wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.

W ramach projektu realizowane są szkolenia i kursy komputerowe o różnorodnej tematyce – zarówno szkolenia zawodowe, kwalifikacyjne jak i specjalistyczne, na różnych poziomach zaawansowania – podstawowym, średniozaawansowanym, zaawansowanym. Specyfika i ogromna różnorodność szkoleń w obszarze kwalifikacji i kompetencji cyfrowych sprawia, iż na początku udziału w projekcie, każdy uczestnik spotka się z doradcą, w celu ustalenia tematyki i poziomu szkolenia lub kursu.

W ramach projektu odbywają się trzy typy szkoleń i kursów komputerowych.

  • Kwalifikacyjne – bezpłatne szkolenia zakończone egzaminem pozwalającym uzyskać certyfikat ECDL w zakresie: korzystania z komputera, poruszania się po Internecie i obsługi poczty e-mail, korzystania z aplikacji biurowych tj. edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, baz danych, programów do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w tych szkoleniach. Jest to okazja, by nauczyć się podstaw obsługi komputera  i korzystania z programów biurowych.

  • Zawodowe – zakończone egzaminem uprawniającym do uzyskania certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji i kompetencji cyfrowych, w zakresie m. in.: grafiki komputerowej, projektowania CAD, tworzenia stron www, programowania w języku JAVA, sieci komputerowych (CISCO). Szkolenia te są dofinansowane w wysokości 88 procent wartości szkolenia, 12 procent pokrywa uczestnik.

Są jeszcze miejsca na dofinansowywane szkolenia zawodowe z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej, obsługi programów biurowych w administracji, inżynierii projektowania komputerowego (CAD 2D i 3D) oraz programowania serwisów internetowych.

  • Specjalistyczne – zakończone egzaminem uprawniającym do uzyskania certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kompetencji w zakresie: systemów geoinformatycznych w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych. Szkolenia te są dofinansowane w wysokości 88 procent wartości szkolenia, 12 procent pokrywa uczestnik.

Szkolenia komputerowe realizowane będą do końca czerwca 2023 r. w różnej formie i w różnych trybach. W zależności od potrzeb, zajęcia organizowane są w trybie wyjazdowym, popołudniowym, weekendowym, całodziennym, w godzinach od 8 do 16. Miejsca szkoleń dostosowane są do uczestników i realizowane na terenie całego województwa. W jednym kursie uczestniczy od 4 do 20 osób, w zależności od tematyki i poziomu zaawansowania grupy szkoleniowej.

Harmonogramy poszczególnych zajęć ustalane są na bieżąco, w zależności od ilości osób zakwalifikowanych na szkolenia.

Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą się zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl.

Marszałkowskie kursy komputerowe dla dorosłych organizuje spółka samorządu województwa Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. E-mail: szkoleniakomputerowe@tarr.org.pltel. 56 699 54 89.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
    Nasza firma zajmuje się lokalizowaniem terenów pod budowę farm fotowoltaicznych. Interesują nas głównie grunty nie objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oraz oddalonych nie dalej niż pięćset metrów od linii elektroenergetycznej średniego napięcia — 15kv., które mają powierzchnię nie mniejszą niż sześć arów.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Urząd Skarbowy
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 3884473 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.