Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 12.08.2020
Imieniny: Lecha, Euzebii, Hilarii

Wyszukiwarka

Nawigacja:

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Zapraszamy do ogólnopolskiego konkursu „Hasło dla Mieci”

Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań S.A. w ramach kampanii „Działaj z imPETem!” edukuje Polaków, dlaczego warto segregować butelki PET. Jest to tworzywo doskonałe do przetworzenia, można dać mu drugie życie. Już z 5 butelek PET można zrobić torbę na zakupy.

Gwiazdą tej akcji jest żółta, edukacyjna śMIECIArka @miecia_z_impetem , w której wnętrzu zaaranżowano wystawę pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów . Dla najmłodszych zamontowano na górze śmieciarki zjeżdżalnię oraz gry zręcznościowe, sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów . Na wejściu zawieszono zgniatarkę – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce .
W związku z sytuacja epidemiczną na świecie postanowiliśmy udostępnić wnętrze Mieci każdemu, kto tylko będzie chciał poznać odpowiedzi na pytania dotyczące recyklingu butelek niezależnie od miejsca oraz sytuacji, w której się znajduje. Interaktywny wirtualny spacer kryje w sobie aż 48 ukrytych elementów, w tym filmiki, gry, animacje i uwaga…konkurs. To wszystko dostępne na www.mieciazimpetem.pl!

W konkursie realizowanym w ramach Spaceru, przez dwa miesiące, co tydzień do wygrania będą dwa zestawy ekologicznych gadżetów, w tym gadżetów powstałych z recyklingu butelek PET, kubków termicznych, kocyków polarowych i wiele innych.

Więcej informacji na dzilajzimpetem.pl oraz www.facebook/działajzimpetem

#mieciazimpetem #pet #recykling #Rekopol #recycling #eko #ekologia #ecology #lesswaste #dzialajzimpetem #edukacja #mieciaontour #segregacja #drugiezycie #plastik #kampania #inspiracja #przyszłość #technologia

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Hasło dlaMieci”

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Praca
    Zlecę odświeżenie podbitki dachowej zewnętrznej w domku jednorodzinnym. Wymagane posiadanie rusztowania do pracy przy ścianach szczytowych.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 3703569 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.