Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 04.04.2020
Imieniny: Izydora, Benedykta, Wacława

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Rekomendacje dla rodziców i dzieci w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno – wychowawczych w placówkach oświatowych

Rekomendacje dla rodziców i dzieci w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno – wychowawczych w placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty w całej Polsce zostało czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Nauka zdalna

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty na terenie Gminy Czernikowo zamknięte zostają także sale gimnastyczne, boiska szkolne, biblioteki oraz świetlice wiejskie. Apelujemy do Rodziców, by przestrzegali zasad społecznej kwarantanny i nie przebywali z dziećmi w większych skupiskach ludzi. Zalecamy pozostawanie w domach.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie powinno oznaczać dni wolnych od edukacji. W najbliższym czasie nauczyciele będą wspierać uczniów w nauce i przekazywać materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególną opieką w tym zakresie zostaną objęci uczniowie, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego.

W celu udostępniania niezbędnych materiałów wykorzystywane będą następujące kanały komunikacji:

 • kontakt telefoniczny z rodzicem/uczniem,
 • dziennik elektroniczny,
 • strona internetowa szkoły, przedszkola,
 • korespondencja poprzez e-mail do rodziców i uczniów, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży,
 • kontakt poprzez media społecznościowe (np. facebook).

Zalecamy następujący sposób nauki na odległość:

 • uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej, przedszkoli oraz szkoły muzycznej – zachęca się do zorganizowania czasu wolnego dziecka w formie zabaw edukacyjnych. Wychowawcy uczniów utrzymają kontakt telefoniczny z rodzicem.
 • uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej – rodzice/uczniowie za pomocą dostępnych kanałów informacyjnych otrzymywać będą od wychowawcy materiały do samodzielnego opracowania.
 • uczniowie klas 8 szkoły podstawowej –  rodzice/uczniowie za pomocą dostępnych kanałów informacyjnych otrzymywać będą od wychowawcy przygotowany materiał z przedmiotów: j. polski, matematyka, j. angielski w formie tekstów, lektur, gotowych partii materiału do opracowania, testów w celu jak najlepszego wykorzystania czasu w domu. Uczeń będzie informował wychowawcę o postępach w nauce, która będzie weryfikowana przez nauczyciela.
 • uczniowie klasy 3 LO – rodzice/uczniowie za pośrednictwem dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej oraz mediów społecznościowych otrzymują zagadnienia z przedmiotów: j. polski, matematyka, j. angielski oraz przykładowe arkusze egzaminacyjne z w/w przedmiotów, a także gotowe zestawy do nauki z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Nauczyciele otrzymują informacje zwrotne dotyczące rozwiązania zadań oraz udzielają wskazówek pomocnych przy opanowywaniu nowego materiału.
 • uczniowie klasy 3 Technikum – rodzice/uczniowie za pośrednictwem dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej oraz mediów społecznościowych otrzymują zagadnienia egzaminacyjne (ok. 400 pytań testowych) z kwalifikacji technik informatyk EE.08. Sprawdzenie wiadomości odbywa się za pomocą testów na platformie Kahoot w trybie challenge.
 • uczniowie szkoły branżowej – rodzice/uczniowie za pośrednictwem dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej oraz mediów społecznościowych otrzymują zestawy egzaminacyjne do części teoretycznej. Nauczyciel otrzymuje informację zwrotną z odpowiedziami udzielonymi przez ucznia.

Podstawowe materiały do samodzielnej nauki

 • Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniono e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
 • W odpowiedzi na zaistniałą sytuację w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii.

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostały zawieszone od 12 marca br.;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Nauczyciele szkoły do której uczęszcza Twoje dziecko oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępni szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi            (np. komunikacja publiczna, restauracja, centra handlowe);
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowych platform edukacyjnych i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Więcej informacji można uzyskać u wychowawców lub w poszczególnych placówkach:

 • Przedszkole Publiczne w Czernikowie: 530-421-929
 • Zespół Szkół w Czernikowie : tel. 519-155-583
 • Szkoła Podstawowa w Osówce: tel. 883-689-508
 • Szkoła Podstawowa w Mazowszu: 883-687-764
 • Szkoła Podstawowa w Steklinie: 883-689-959
 • Szkoła Podstawowa w Makowiskach: 883-689-177
 • Szkoła Muzyczna w Czernikowie: 600-910-533

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
 • Unikaj dużych skupisk ludzi.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus.

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Kupię
  Kupię ziemię pod trawnik 7m3.
 • sprzedaż
  Posiadam okna plastikowe białe z demontażu rozm.170 x 135 na sprzedaż.
  Dużo rzeczy oddam za darmo.
 • sprzedaż
  Sprzedam zmywarkę firmy BOSCH białą,wolnostojącą bardzo mało używaną.
  Sprzedam kocioł grzewczy DEFRO
  KOMFORT EKO DUO PZ25.Moc nominalna 25kw.Zakres mocy cieplnej 7,5-25 kw.Sortyment paliwa:ekogroszek. Używany trzeci sezon grzewczy.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 3585146 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.