Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 19.03.2019
Imieniny: Józefa, Bogdana, Nataszy

Wyszukiwarka

Nawigacja:

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Klub „Senior+” powstanie w Czernikowie

Środowisko seniorskie jest liczną, choć często niedocenianą grupą społeczną. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców gminy Czernikowo przeżywających jesień życia na początku stycznia bieżącego roku złożyliśmy, w ramach resortowego konkursu ofert, wniosek pn. „Utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior+” w Czernikowie”. Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że zyskał on uznanie komisji oceniającej, dzięki czemu jeszcze w tym roku wyremontowany i wyposażony zostanie obiekt pełniący funkcję dziennego domu pobytu osób starszych.

W ramach przedsięwzięcia przywrócona zostanie świeżość i funkcjonalność Centrum Integracji Kulturalnej (dawne Gminne Centrum Informacji). Pomieszczenia nowo utworzonego w przedmiotowym obiekcie Klubu Seniora zostaną przemalowane, a wszelkie ubytki tynkarsko-płytkarskie zostaną uzupełnione. Toalety zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Remontowy „lifting” obejmie także podjazd dla niepełnosprawnych oraz instalację elektryczną.

W oknach zamontowane zostaną rolety, bowiem jedną z funkcji Klubu będzie zapewnienie przestrzeni telewizyjno-kinowej. W ramach wyposażenia Klubu zakupiony zostanie m.in. telewizor, odtwarzacz Blu-Ray, kino domowe, krzesła relaksacyjne i stoliki kawowe, a także laptop.

Największą metamorfozę przejdzie pomieszczenie kuchenne, gdzie w miejsca starych, zniszczonych mebli zamontowana zostanie zabudowa stała z lodówko-zamrażarką, kuchenką mikrofalową, witryną chłodniczą, płytą indukcyjną oraz zestawem garnków i patelni.

Czernikowski Klub „Senior+” przyczyni się do likwidacji ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu osób po sześćdziesiątym roku życia. Odbywać się w nim będą zajęcia ze specjalistami m.in. z zakresu terapii ruchowej (na zakupionych w ramach projektu materacach).

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Działka budowlana i budynek mieszkalny
    Sprzedam działkę budowlaną 13 arów i budynek mieszkalny o pow.użytkowej 125 m w Czernikowie.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 4/2018
-
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 3276331 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.