Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 04.12.2021
Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Seniorzy polubili e-wizyty

Bydgoszcz, 4 listopada 2021 r.

Już ponad 116 tysięcy osób skorzystało z wideorozmowy z ekspertem ZUS w ciągu roku. Zainteresowanie tą formą usługi stale rośnie. W województwie kujawsko-pomorskim na taki kontakt zdecydowało się 6 tysięcy klientów. Najwięcej e-wizyt dotyczy spraw związanych z emeryturami oraz rentami.

E-wizyta to wideospotkanie z ekspertem ZUS, które umożliwia załatwienie większości spraw w  urzędzie bez konieczności wychodzenia z domu. To bezpieczna i wygodna forma kontaktu szczególnie w czasie pandemii koronawirusa. Umawianie wideorozmowy jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę www.zus.pl i odszukać zakładkę e-wizyta, a następnie kliknąć link „Umów się na e-wizytę”. Można samemu wybrać dogodny termin i godzinę wizyty.  Wystarczy mieć dostęp do internetu, smartfon, tablet lub komputer z kamerką. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Z e-wizyty mogą również skorzystać osoby niesłyszące i niedowidzące, a także osoby z polskim i zagranicznym stażem pracy, które chcą uzyskać informacje na temat emerytur i rent międzynarodowych – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Seniorzy niemal tak często korzystają z wirtualnych spotkań z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak przedsiębiorcy i pracownicy. W województwie kujawsko-pomorskim największą popularnością cieszą się tematy e-wizyt dotyczące emerytur i rent, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków czy potwierdzeniem profilu PUE. Od października ubiegłego roku spotkanie online odbyło blisko 6 tys. osób w naszym regionie. Liczba umówionych wizyt jest zdecydowanie większa, jednak 27 proc. zarezerwowanych spotkań nie doszło do skutku, ponieważ klienci nie nawiązali kontaktu z naszym ekspertem, ani nie odwołali e-wizyty – dodaje rzeczniczka.

Pamiętajmy, że w każdej chwili klient umówioną e-wizytę może odwołać. Wystarczy kliknąć link „Zrezygnuj z e-wizyty”, który znajduje się w wiadomości potwierdzającej rejestrację. Dzięki unieważnieniu e-wizyty na taką rozmowę będzie mógł umówić się ktoś inny, kto potrzebuje informacji czy porady eksperta ZUS – mówi Krystyna Michałek.

Osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, nie muszą czekać w kolejce, mogą takie spotkanie wcześniej umówić przez internet na Platformie Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie. Aby umówić wizytę przez telefon w jednej z placówek Oddziału ZUS w Bydgoszczy, należy zadzwonić pod numer 52 34 18 126 (dotyczy to palcówek ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Nakle, Świeciu, Tucholi, Żninie oraz Sępólnie Krajeńskim). Rezerwacja wizyt w placówkach Oddziału ZUS w Toruniu odbywa się pod numerem 54 230 73 76 (dotyczy placówek ZUS w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Rypinie oraz Golubiu-Dobrzyniu).

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie kujawsko-pomorskim

  • Seniorzy polubili e-wizyty

« wstecz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. +48 54 287 50 01

e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 17.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 13.00

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 37478 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.