Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 25.08.2019
Imieniny: Józefa, Ludwika, Luizy

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Dożynki to czas podziękowań dla rolników za ich ciężką pracę, jest to również doskonała okazja do świętowania i wspólnej zabawy.

Tegoroczne świętowanie zacznie się od polowej mszy św. w Steklinku o godz. 13.00, po której nastąpią uroczystości obrzędowe. Starostowie Dożynek przekażą bochen chleba Gospodarzowi i rozpocznie się obrzęd święta plonów w wykonaniu zespołów biesiadnych.

Druga część Dożynek ma charakter pikniku rodzinnego, połączonego z konkursami dla dzieci, sołtysów i mieszkańców. Publiczność będzie mogła wziąć udział we wspomnianych konkurencjach, odwiedzić stoiska handlowe oraz stoiska gastronomiczne przygotowane przez lokalne koła gospodyń oraz stowarzyszenia.

Wieczorem na scenie wystąpi zespół Retro oraz Smash, a po jego koncercie odbędzie się zabawa taneczna, którą poprowadzi zespół Kasia&Marcin.

W tym roku po raz pierwszy chcemy zaangażować do pomocy starostów dożynek, którzy wręczą chleb wypieczony z tegorocznych zbóż. Starościnę i starostę dożynek parafialno-gminnych będą reprezentować mieszkańcy wsi Steklinek.

Poniżej przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę naszych tegorocznych Starostów Dożynkowych:

Agnieszka Kocińska, mieszkanka wsi Steklinek, gdzie wspólnie z małżonkiem Jarosławem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 40 ha specjalizujące się głównie w uprawie roślinnej oraz hodowli bydła i trzody chlewnej. Pani Agnieszka ukończyła wyższe studia rolnicze i mimo wielu zajęć zawsze znajduje czas dla rodziny oraz chętnie uczestniczy w wydarzeniach lokalnych. Państwo Kocińscy są rodzicami trojga dzieci. Gospodarstwo państwa Kocińskich skutecznie pozyskiwało środki unijne, o czym świadczy m. in. zakup ciągnika i innych maszyn potrzebnych w gospodarstwie.

 

Emil Szynkiewicz, kawaler, wykształcenie średnie rolnicze – mieszkaniec wsi Steklinek. Pan Emil prowadzi gospodarstwo o łącznej powierzchni 50 ha. Działalność nastawiona jest zarówno na produkcję roślinną – uprawę zbóż jak i zwierzęcą – hodowlę tuczników. Starosta tegorocznych Dożynek jest również czynnym strażakiem – działa w OSP Steklinek.

 

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Mieszkanie
    Poszukuje mieszkania do wynajęcia co najmniej 2 pokojowe

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
-
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 225 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.