Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 15.12.2018
Imieniny: Celiny, Niny, Waleriana

Wyszukiwarka

Treść strony

 • plakat

Warsztaty skrzypcowe

W dniu 01.12.2018r. ( sobota ) przy współpracy z Publiczną Szkołą Muzyczną w Lipnie byliśmy organizatorami warsztatów skrzypcowych.

Poniżej zamieszczamy zmianę terminów przesłuchań semestralnych

 • zmiana
 • zmiana

Zmiana terminu przesłuchań

Informujemy o zmianie terminu przesłuchań semestralnych klasy perkusji.
Odbędą się one w dniu

18.12.2018r. ( wtorek )

 o godz. 18.00

Popis przed Przesłuchaniami CEA

W dniu 27.11.2018r. ( wtorek ) odbył się popis uczniów, którzy będą występować podczas Makroregionalnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej.
Koncert poprowadziła Pani Ewa Zwolińska – nauczyciel gry na klarnecie w naszej szkole.
 • warsztaty skrzypcowe

Harmonogram przesłuchań semestralnych

 • harmonogram
 • harmonogram
 • Wycieczka

Warsztaty gitarowe

W dniu 06.11.2018r. przy współpracy z Publiczną Szkołą Muzyczną I stopnia w Golubiu Dobrzyniu odbyły się w naszej szkole Warsztaty Gitarowe. Zostały one poprowadzone przez profesora Marka Zielińskiego, który pracuje w zawodzie nauczyciela gry na gitarze klasycznej od ponad 30 lat.

Harmonogram warsztatów gitarowych

HARMONOGRAM WARSZTATÓW GITAROWYCH:

 

12:00 – 15:00 – Warsztaty dla uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej w Golubiu – Dobrzyniu

16:00 – 19:00 – warsztaty dla uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie

 • plakat

Wizyta na zajęciach rytmiki

Ostatnio zajrzeliśmy z aparatem na zajęcia rytmiki prowadzone przez Panią Annę Martę Konopkę. Dzieci poprzez zabawę rozwijały swoje zdolności ruchowe. Nie zabrakło zabawy z wstążkami, piłkami oraz gry na instrumentach perkusyjnych. Uczniowie na zajęciach rozwijają się również poprzez realizację zadań muzyczno – plastycznych.

Występ klasy wiolonczeli

W Dniu 24.10.2018r. ( wtorek )o godz.18.00 dziewczynki z klasy wiolonczeli Pani Joanny Olczyk, przygotowały audycję dla rodziców.

Warsztaty w Zakopanem

Nasi nauczyciele ciągle doskonalą swoje umiejętności oraz metodykę prowadzenia zajęć z uczniami. Tym razem w warsztatach w Zakopanem, które odbywały się w dniach od 29.09.2018r. do 05.10.2018r., brała udział Pani Anna Poślednik – nauczyciel gry na flecie.

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku dnia 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.Z tej okazji 12 października 2018r. o godz. 15.00 odbyła się uroczystość, podczas której doceniony został trud i zaangażowanie nauczycieli oraz pracowników obsługi szkół.

Harmonogram przesłuchań technicznych

 • harmonogram
 • harmonogram

Informujemy, że posiadamy 20 darmowych wejściówek na ,,Nieszpory Ludźmierskie''.

Całe wydarzenie będzie miało miejsce 14.10.2018r.
( niedziela ) o godz. 17.00 w Hali Arenie Toruń.

Nowa sala dydaktyczna- klasa organów.

Od roku szkolnego 2018/2019 mamy nową salę dydaktyczną, która powstała dzięki pomocy Wójta Gminy Czernikowo Pana Zdzisława Gawrońskiego. W sali odbywają się zajęcia klasy organów.

Spotkania organizacyjne

Plan spotkań z nauczycielami w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie.
Informujemy, że spotkanie organizacyjne z Panem Dyrektorem odbędzie się 11.09.2018r. (wtorek) o godz. 18.00 - klasy pierwsze, o godz. 18.15 - pozostali.

Plan zajęć teoretycznych Pani Anny Konopki

Plan zajęć teoretycznych Pani Anny Marty Konopki.

Informacja dla klasy I C4

Informacja o zajęciach teoretycznych klasy I C4 zostanie podana po 10.09.2018r. (poniedziałek).

Plan zajęć teoretycznych Pani Marty Miklaszewskiej

Plan zajęć teoretycznych Pani Marty Miklaszewskiej (Chylińskiej).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 03.09.2018r. ( poniedziałek ) o godz. 17.00

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Dnia 21.06.2018r. zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Po rozpoczęciu uroczystości przez Pana Dyrektora i krótkim podsumowaniu mijającego roku, odbył się koncert uczniów naszej szkoły. Następnie przeszliśmy do rozdania świadectw z wyróżnieniem, nagród i podziękowań.

Koncert Zespołu ,,Kind Of As''

W dniu 19.06.2018r. ( wtorek ) na Auli SM I stopnia w Czernikowie odbył się koncert zespołu „Kind Of Us”.

Koncert fletowy

 • Koncert fletowy

Osiągnięcia w V edycji Międzynarodowego Festiwalu ,,Integracje Muzyczne''.

W dniu 08.06.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w V edycji Międzynarodowego Festiwalu ,,Integracje Muzyczne" odbywającego się w Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmży.

Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu Miniatur Szkół Muzycznych I stopnia.

W dniu 09.06.2018r. ( sobota ) w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie już po raz czwarty odbył się Konkurs Miniatur Szkół Muzycznych I stopnia.
Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z : SM I stopnia w Chełmży, PSM I stopnia w Osieku nad Wisłą, PSM I stopnia w Lipnie, PSM I stopnia w Górsku, PSM I stopnia w Golubiu Dobrzyniu.

Konkurs miniatur.

Dnia 09.06.2018r. w Auli Muzycznej Zespołu Szkół w Czernikowie odbędzie się Czwarty Międzyszkolny Konkurs Miniatur Szkół Muzycznych I Stopnia. Konkurs objęty został patronatem Wójta Gminy Czernikowo. Serdecznie zapraszamy.

Rekrutacja zakończona

LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W CZERNIKOWIE NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Koncert dla Matki i Dziecka

Dnia 29.05.2018r. ( wtorek ) o godz. 17.00 w Auli SM I stopnia odbył się koncert z okazji Dnia Matki i Dziecka.

Koncerty Przedrekrutacyjne

Dnia 21.05.2018r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie odbyły się Koncerty Przedrekrutacyjne, na które zaproszeni zostali uczniowie z pobliskich szkół. Gościliśmy Szkołę Podstawową w Czernikowie, Szkołę Podstawową w Mazowszu, Szkołę Podstawową w Makowiskach, Szkołę Podstawową w Osówce, Szkołę Podstawową w Steklinie.

Terminy egzaminów semestralnych

Przedstawiamy terminarz egzaminów semestralnych w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie ze zmianami (dot. klasy perkusji)

Warsztaty metodyczne instrumentów dętych

W dniu 17.05.2018r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie odbyły się Warsztaty Metodyczne poprowadzone przez dr Tomasza Gluskę - absolwenta Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie trąbki prof. Romana Grynia. Za wyniki osiągnięte w czasie studiów został wpisany do Złotej Księgi Absolwentów tejże uczelni. Na co dzień pracuje jako trębacz-solista Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Informacja dotycząca rekrutacji do Szkoły Muzycznej na rok 2018/2019

Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019

IV Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy

W dniach 23 – 24.04 2018r. odbywał się IV Konkurs Wiolonczelowo – Kontrabasowy w Kowalewie Pomorskim organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury w Kowalewie Pomorskim oraz Publiczna Szkołę Muzyczną I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu. Udział w konkursie brali uczniowie Szkół Muzycznych I oraz II stopnia.

Konkurs Muzyki Filmowej

W dniu 21.04.2018r. ( sobota ) w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie odbyła się pierwsza edycja Konkursu Muzyki Filmowej. Brali w nim udział uczniowie : Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży, Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie, Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Aleksandrowie Kujawskim, Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Górsku oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie.

Warsztaty Metodyczne klas trąbki

W dniu 19.04.2018r. ( czwartek ) uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie z klasy trąbka Pani Anny Kaźmierczak brali udział w XI Warsztatach Metodycznych dla nauczycieli i uczniów klas trąbki szkół muzycznych I i II stopnia odbywających się w PSM I stopnia w Chełmnie.

Warsztaty Wiolonczelowe i Gitarowe

W dniu 10.04.2018r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie odbyły się Warsztaty Wiolonczelowe prowadzone przez pana Wojciecha Okurowskiego oraz Warsztaty Gitarowe pod okiem pana Piotra Kaźmierczaka - nauczycieli PSM I i II st. w Inowrocławiu. Uczniowie otrzymali wskazówki dotyczące gry na danym instrumencie.

Koncert uczniów klas pierwszych - 27.03.2018

W dniu 27.03.2018r. ( wtorek ) o godz. 18.00 odbył się Koncert Klas Pierwszych. Uczniowie zaprezentowali na scenie nabyte do tej pory umiejętności. Było to dla nich pierwsze tego typu wystąpienie przed publicznością. Cały koncert poprowadziła Pani Anna Konopka – nauczyciel teorii w naszej szkole.

Terminarz przesłuchań technicznych - II semestr 2017/2018 - AKTUALIZACJA

Przedstawiamy terminarz przesłuchań technicznych w SM I stopnia w Czernikowie na II semestr roku szkolnego 2017/18

Koncert zespołu „ Kind Of Us”

W dniu 07.02.2018r. w Szkole Muzycznej I stopnia odbył się koncert zespołu „ Kind Of Us”. W skład zespołu wchodzą uczniowie naszej szkoły : Katarzyna Popławska – fortepian, Aleksandra Pracowity – wibrafon, Mikołaj Młotkowski – kontrabas.

Warsztaty Fletowe

W dniu 02.02.2018r. ( piątek ) w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie odbyły się Warsztaty Fletowe. Były to zajęcia indywidualne, podczas których uczniowie klasy fletu uzyskali cenne wskazówki dotyczące gry na instrumencie.

Instrumenty dawne...

W dniu 08.02.2018r. ( czwartek ) Pan Tomasz Kurjata oraz Pani Pola Berensdorff zaznajomili naszych uczniów z instrumentami dawnymi, przybliżając im ich historię. Każdy z młodych instrumentalistów miał okazję zagrać na : Monochordzie, Lutni średniowiecznej, Teorbie, Gitarze barokowej. Było to miłe urozmaicenie zajęć oraz poszerzenie horyzontów muzycznych.
 • grafika

Zakaz parkowania przy auli muzycznej

Prosimy o nieparkowanie samochodów przy auli muzycznej przed godz. 15.00. Powoduje to trudności w przejeździe autobusów szkolnych.

Terminarz egzaminów semestralnych

Przedstawiamy terminarz egzaminów semestralnych w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie.

Koncert kolęd

W dniu 21.12.2017r. (czwartek) w Auli Szkoły Muzycznej odbył się koncert kolęd. Był on prowadzony przez Panią Polę Berensdorff i Pana Tomasza Kurjatę.

Koncert z okazji Dnia Życzliwości

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu gościło nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie, którzy wzięli udział w uroczystym Powiatowym koncercie z okazji Dnia Życzliwości.

IV edycja Międzynarodowego Festiwalu „Integracje Muzyczne”

W dniach 25-29 października 2017 r. miała miejsce IV edycja Międzynarodowego Festiwalu „Integracje Muzyczne”, który odbywa się w Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmży. Jak co roku uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12.10.2017 r. (czwartek) miały miejsce uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Całą uroczystość poprowadził Pan Grzegorz Kozłowski – dyrektor SP Steklin. Podczas oficjalnej części Wójt Gminy Czernikowo Pan Zdzisław Gawroński wręczył nauczycielom, dyrektorom oraz pracownikom obsługi szkół działających na terenie naszej Gminy Nagrodę Wójta.

Egzaminy

Przedstawiamy szczegółowy wykaz egzaminów w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie.

Sprawy organizacyjne

Sprawy organizacyjne Szkoły Muzycznej I Stopnia w Czernikowie.

Plan zajęć teoretycznych

Przedstawiamy plan zajęć teoretycznych przeprowadzanych w SM I Stopnia w Czernikowie.

Spotkania organizacyjne

Plan spotkań organizacyjnych z nauczycielami Szkoły Muzycznej.

Plan zajęć teoretycznych (M. Chylińska)

Plan zajęć teoretycznych (Marta Chylińska)

Plan zajęć teoretycznych (A. M. Konopka)

Plan zajęć teoretycznych (Anna Marta Konopka)

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Informujemy, że Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie odbędzie się 04.09.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 16.00.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23.06.2017 r. (piątek) o godzinie 16.00 oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017 i rozpoczęliśmy wakacje w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie. Uroczystość otworzyła część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów.

Koncert Muzyki Filmowej

W dniu 13.06.2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 w SM I stopnia w Czernikowie odbył się Koncert Muzyki Filmowej, który był połączony z Konkursem plastycznym pod hasłem „Filmy i bajki Walta Disneya”.

Trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Miniatur dla Szkół Muzycznych I stopnia

W dniu 10.06.2017 r. (sobota) odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Miniatur dla Szkół Muzycznych I stopnia, którego organizatorem była Szkoła Muzyczna w Czernikowie. Patronat nad konkursem sprawował natomiast Wójt Gminy Czernikowo Pan Zdzisław Gawroński.

IV Edycja Konkursu Fortepianowego i twórczości Plastycznej pt. ,,Co nam w duszy gra''

W dniu 20 maja 2017 r. uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie brali udział w IV Edycji Konkursu Fortepianowego i twórczości Plastycznej pt. ,,Co nam w duszy gra'', który odbywał się w SM Chełmża.

Lista osób przyjętych do Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie na rok szkolny 2017/2018

Lista osób przyjętych do Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie na rok szkolny 2017/2018.

Grudziądzki Konkurs Instrumentów Dętych

W dniach 19.05.2017 r. oraz 20.05.2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Grudziądzkim Konkursie Instrumentów Dętych.

Sukces w Międzynarodowym Konkursie ,,VIII International Music Competition 2017 r.''

Mikołaj Młotkowski - uczeń klasy IC4 p. Krzysztofa Sypka wziął udział w Międzynarodowym Konkursie ,,VIII International Music Competition 2017 r.", który odbył się w Serbii. Zajął tam drugie miejsce.

Koncerty przedrekrutacyjne

Dnia 16.05.2017 r. (wtorek) w Szkole Muzycznej I Stopnia w Czernikowie odbyły się Koncerty przedrekrutacyjne. Uczniowie zachęcali do nauki w naszej szkole prezentując swój talent podczas gry na instrumentach takich jak: waltornia, akordeon, trąbka, flet poprzeczny, fortepian, gitara, wiolonczela, skrzypce, saksofon, klarnet, puzon.

XI Chełmżyński Konkurs Gitarowy

W dniu 24 kwietnia 2017r. Uczniowie szkoły Muzycznej I stopnia brali udział w XI Chełmżyńskim Konkursie Gitarowym Uczniów Klas Gitary Klasycznej Szkół Muzycznych I stopnia.

Informacja dotycząca rekrutacji do Szkoły Muzycznej na rok 2017/2018

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Czernikowie ogłasza nabór do klas pierwszych
na rok szkolny 2017/2018. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Szkoły Muzycznej, bądź pod numerem telefonu 533-556-339.

Informacja

Prosimy o uregulowanie należności za wypożyczenie instrumentów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie.

Koncerty uczniów klas pierwszych

Dnia 27 oraz 28 marca 2017 roku o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej przy Szkole Muzycznej w Czernikowie odbyły się koncerty uczniów klas pierwszych uczęszczających do Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie.

Terminarz wydarzeń semestr II 2016/2017

Terminarz wydarzeń w semestrze II 2016/2017 Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie

Terminarz egzaminów technicznych

Przedstawiamy terminarz egzaminów technicznych w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie.

Ferie w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie

W pierwszym tygodniu ferii w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie odbyły się warsztaty muzyczne prowadzone przez Panią mgr Monikę Dunajską.

I Warsztaty dla Orkiestr Dętych i Chórów

25 stycznia 2017 r. w budynku Szkoły Muzycznej w Czernikowie odbyły się I Warsztaty dla Orkiestr Dętych i Chórów. Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy Czernikowo oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie.

Terminarz egzaminów semestralnych

Przedstawiamy terminarz egzaminów semestralnych w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie.

Koncert kolęd i pastorałek

We wtorek 20 grudnia odbył się koncert kolęd i pastorałek. Udział w koncercie wzięli uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej.

Warsztaty metodyczne z Tomaszem Gluską

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli oraz uczniów klas instrumentów dętych z Tomaszem Gluską wykładowcą klasy trąbki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy 24 listopada 2016

Integracje Muzyczne 2016

W dniach 20 – 21 października 2016 roku Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie wzięła udział w zorganizowanym przez Kujawsko – Pomorski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Toruniu, Starostwo Powiatu Toruńskiego oraz Szkołę Muzyczną I Stopnia w Chełmży z Filią w Lubiczu i z Filią w Czernikowie Międzynarodowym Festiwalu „Integracje Muzyczne”.

Warsztaty instrumentów smyczkowych

Dnia 2 listopada 2016 roku o godzinie 14.00 w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie odbędą się warsztaty instrumentów smyczkowych prowadzone przez Pana Roberta Lewandowskiego.

Plan zajęć teoretycznych

Poniżej przedstawiamy wstępne plany zajęć teoretycznych dla klas I-VI cyklu sześcioletniego oraz II-IV cyklu czteroletniego. Plan zajęć teoretycznych dla klasy I cyklu czteroletniego zostanie przedstawiony w późniejszym terminie.

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Dnia 2 września 2016 roku o godz. 17.00 w Auli przy Szkole Muzycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie.

Zebranie z rodzicami uczniów.

15 września 2016 roku (czwartek) w Auli Szkoły Muzycznej odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów.
- godz. 18.00 – spotkanie z rodzicami uczniów klas I-szych
- godz. 18.20 – spotkanie z wszystkimi rodzicami

Lista osób przyjętych do Szkoły Muzycznej I stopnia w Czernikowie na rok szkolny 2016/2017

Szkoła Muzyczna I stopnia w Czernikowie informuję o możliwości przyjęcia do klasy puzonu (1 miejsce) lub wiolonczeli (1 miejsce). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.09.2016 r.
Lista osób przyjętych - stan na dzień 06.09.2016.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 26776 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.