Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 10.12.2018
Imieniny: Danieli, Julii, Bogdana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Pasterska kolęda - poświęcenie nastawy ołtarzowej
W dniu 16 stycznia 2011roku do parafii w Czernikowie zawitał niezwykły kolędnik. Gościliśmy ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, pasterza naszej diecezji. Okazją do wizyty były dwa wydarzenia. Poświęcenie odrestaurowanego zabytkowego ołtarza w kościele parafialnym oraz wizyta duszpasterska zwana kolędą dla kapłanów dekanatu czernikowskiego.

Ferie z Bogiem 7-12 lutego 2011r.

Od kilku już lat, w parafii Czernikowo, odbywają się „Ferie z Bogiem”. Nie inaczej było również w tym roku. Dzieci gromadziły się w salce katechetycznej w drugim tygodniu ferii od 7 do 12 lutego, by wspólnie spędzić czas zimowego wypoczynku.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu roku liturgicznego dla chrześcijan. Wierni gromadzili się w świątyni, by wspólnie celebrować pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Dziękczynienie za beatyfikację - 1.05.2011

Dzień 1 maja 2011 roku dla katolików świata, a szczególnie dla Polaków, to dzień wyjątkowy. Oto na naszych oczach spełniło się pragnienie wyrażone na placu św. Piotra w dniu pogrzebu Jana Pawła II. „Santo Subito” to głębokie przekonanie członków Kościoła, że na przełomie wieków wspólnotą tą kierował święty człowiek.

Dzień dziecka

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera. Te słowa wypowiedziane przez bł. Jana Pawła II, towarzyszyły organizatorom Szóstego Parafialnego Dnia Dziecka. Rozpoczął się on Mszą św. sprawowaną w miejscowej świątyni w dn. 29 maja 2011r o godz. 12.30.

Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony

Tak niedawno minął miesiąc maj. Od dawna wiadomo, że to miesiąc maryjny. „Chwalcie łąki umajone, chwalcie z nami Panią świata”, rozbrzmiewało przy przydrożnych krzyżach i figurach.

Boże Ciało

W tym roku Mszy Świętej i procesji Bożego Ciała przewodniczył ks. neoprezbiter Kamil Roślik, który kilkanaście dni przed tą uroczystością przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze we Włocławku.

Odpust parafialny

W środę 24 sierpnia nasza parafia obchodziła uroczystość św. Bartłomieja. Sumie odpustowej o godz. 12 przewodniczył ks. Radosław Nowacki, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. W trakcie Sumy poświęcono nowe figury Serca Pana Jezusa, Niepokalanego Serca Maryi oraz Św. Floriana.

Dożynki parafialne

„W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was” (1Tes 5,18). Wspaniałą okazją do dziękczynienia Bogu i człowiekowi – rolnikowi, są doroczne dożynki. Taka też uroczystość miała miejsce 11 września w Czernikowie. Dożynki Gminno-Parafialne.

11 listopada 2011

W dniu 11 listopada roku 2011, przypadła 93 rocznica odzyskania niepodległości. Dla naszej ojczyzny i mieszkających w niej rodaków, to dzień świąteczny – święto radości i wolności.

Obłóczyny 2011

Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego...
Te słowa towarzyszyły 13 młodym ludziom, dziewczętom i chłopcom, którzy, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zostali włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza parafii Czernikowo.

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 12563 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.