Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 25.05.2020
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Urbana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Turniej Piłki Halowej Ministrantów

Sport jest z pewnością jednym z ważnych zjawisk, zdolnym przekazywać bardzo głębokie wartości językiem powszechnie zrozumiałym. Może być nośnikiem wzniosłych ideałów humanistycznych i duchowych, jeśli jest praktykowany w duchu pełnego poszanowania reguł, ale może także sprzeniewierzać się swoim prawdziwym celom, jeśli służy obcym sobie interesom, które lekceważą centralną rolę człowieka. (Jan Paweł II)

17 listopada 2010r. odbył się I Turniej Piłki Halowej Ministrantów Dekanatu Czernikowskiego. Do udziału zgłosili się ministranci z Czernikowa, Ciepienia i Nowogrodu, którzy wystawili drużyny w przedziale wiekowym Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek okazało się, że nie dojedzie drużyna z Nowogrodu.

Turniej rozpoczął się od wspólnej modlitwy i okolicznościowych przemówień, które wygłosili: dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie i gospodarz miejsca pan Andrzej Padlewski i ks. Marek Zieliński wikariusz parafii w Czernikowie i organizator Turnieju. Wyrazili radość z podjętej inicjatywy, życząc uczestnikom dobrej zabawy i bezkontuzyjnej gry. Po rozgrzewce rozpoczęły się mecze. Pierwsze zagrały drużyny ze Szkoły Podstawowej. Zwyciężyła drużyna z Ciepienia, imponująco pokonując ministrantów z Czernikowa aż piętnastoma punktami do jednego. Kolejny mecz rozegrali gimnazjaliści. Tu podobnie zwyciężyli ministranci z Ciepienia pokonując Czernikowo nieco mniejszą ilościa punktów, bo czterema do trzech.
Po rozgrywkach zwycięzcom i przegranym dziekan dekanatu czernikowskiego ks. kan. Piotr Siołkowski wręczył okolicznościowe puchary i dyplomy. Na zakończenie rozegrano towarzyski mecz w przedziale wiekowym ponadgimnazjalnym drużyn z Czernikowa na czele z ks. Markiem Zielińskim i Ciepienia na czele za ks. Sławomirem Bącelą. I tu zaskoczenia nie było. Zwyciężyła drużyna z Ciepienia.

Jako organizatorzy turnieju, pragniemy podziękować dyrektorowi Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie panu Andrzejowi Padlewskiemu za udostępnienie sali gimnastycznej wraz z jej obsługą oraz panu Rafałowi Dzwonkowskiemu za sędziowanie meczy. Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą zabawę i sportowe zmagania. Mamy też nadzieję, że w kolejnym Dekanalnym Turnieju Piłki Halowej Ministrantów weźmie udział więcej drużyn, a sama impreza wpisze się na stałe w czernikowski kalendarz.
 

Turniej Piłki Halowej Ministrantów

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 9848 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.