Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 25.05.2020
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Urbana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Krzyż – kopia Krzyża Światowych dni Młodzieży.

Kto wierzy w ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Jezusa, nosi krzyż z dumą, jako niezaprzeczalny dowód, że Bóg jest miłością. Przez całkowity dar z siebie, czyli właśnie przez krzyż, nasz Zbawiciel ostatecznie zwyciężył grzech i śmierć. Dlatego z radością wołamy „Chwała i cześć, Chryste, żeś przez krzyż swój świat odkupić raczył”.
(Jan Paweł II XVII Światowe Dni Młodzieży Rzym 24.03.2002r.)

W niedzielę 18 października dotarł do parafii Czernikowo, dekanat czernikowski, Krzyż – kopia Krzyża Światowych dni Młodzieży. Młodzież, która uczestniczyła w pielgrzymce gimnazjalistów do Lichenia i była świadkiem przekazania Krzyża młodzieży z dekanatu lipnowskiego, oczekiwała go z wielką niecierpliwością. W uroczystej procesji wprowadziła Krzyż do świątyni parafialnej, poczym rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe i Msza św. W homilii proboszcz ks. dr Piotr Siołkowski tłumaczył wiernym i młodzieży znaczenie krzyża w życiu chrześcijanina i Polaka. Odniósł się także do problemu lekceważenia znaku krzyża w naszej ojczyźnie, a wręcz do walki z krzyżem. Po Mszy św. był czas na prywatną adoracje, na zgłębianie Orędzia Benedykta XVI na XXVI Światowy dzień Młodzieży, którego tekst został wyłożony na ławkach w świątyni. Adoracja zakończyła się apelem jasnogórskim.

W środę 20 października, Krzyż został przewieziony do parafii Nowogród, gdzie został powitany przez proboszcza ks. Krzysztofa Wiśniewskiego i parafian. Wierni uczestniczyli we Mszy św. i adorowali krzyż do późnych godzin wieczornych, skąd Krzyż wrócił do Czernikowa.

Przez kolejne dni, młodzież parafii Czernikowo gromadziła się codziennie na nabożeństwie różańcowym i adoracji krzyża, modląc się o przywrócenie krzyżowi właściwego miejsca w naszym życiu osobistym i życiu społecznym. Ta modlitwa młodzieży była bardzo ważna, bo jak mówi Benedykt XVI w Orędziu na XXVI Światowy Dzień Młodzieży, Kościół potrzebuje ich żywej wiary, twórczej miłości i dynamizmu nadziei. To obecność młodzieży odnawia Kościół, odmładza go i daje mu nową siłę.

22 października Krzyż został pożegnany i przewieziony do Lubicza.
 

Krzyż - kopia Krzyża Światowych Dni Młodzieży

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Praca
  Dam pracę na polu lawendy przy ścinaniu i pielęgnacji. Szkleniec koło Czernikowa tel. 570 316 510
 • Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę
  Posiadasz działkę o powierzchni min. 1,5 ha, o szerokości min. 60 m i klasie gruntów IV, V, VI. Jest to teren niezaciemniony, a w pobliżu działki (do 500 m) znajduje się linia energetyczna.

  Oferujemy od 8000 do 9000 zł rocznie za każdy hektar. Dzierżawa na okres 25 lat.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sun Hunter z Krakowa, która zajmuje się poszukiwaniem działek do wydzierżawienia pod farmy fotowoltaiczne, mogą być to zarówno grunty gminne jak i prywatne działki mieszkańców.
  Tel. 519 590 611

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 9853 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.