Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 21.09.2020
Imieniny: Mateusza, Jonasza, Hipolita

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

20.09. – XXV N. ZWYKŁA. 10.00 – I Komunia Święta. 17.30 – Spotkanie do Bierzmowania {18.00 – Msza św.}. Adoracja od 7.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. OGŁOSZENIA.

 

1. Zabierzmy od ministrantów Kartkę z intencjami. Dziękuję za ofiarę na druk intencji. Ministranci przed kościołem mają do nabycia tygodnik „Idziemy” po 5 zł, a w nim: „Kościół w mediach, media w Kościele”; „Kościół o LGBT+”; „Niepokojąca wschodnia granica”; „Lęk przed COVID-19” – artykuł dla zdrowia. Wszystkim wiernym za dar modlitwy i składane ofiary dla Parafii na tacę dziękuję.

 

2. Dzisiaj wielka radość w naszej Parafii: 20-ro dzieci z klasy IVB, IVC, część klasy IVD oraz ze Steklina przystąpiło do I Komunii świętej, a wczoraj pierwszy raz te dzieci przystąpiły do Spowiedzi świętej. Dzięki Rodzicom dzieci nasz kościół parafialny otrzymał: nowy baldachim, puszkę do udzielania Komunii św. oraz ornat z Matką Bożą Miłosierdzia Ostrobramską. Za całość prowadzenia i przygotowania dziękuję Ks. Damianowi oraz Katechetom: Lucynie i Adamowi. Dziękuję Panu Kościelnemu za czystość w kościele, Paniom: Beacie i Marlenie za dekorację kwiatową, Panu Organiście Andrzejowi – za cierpliwą pracę muzyczną z tymi dziećmi. Bóg zapłać!!!

 

3. W liturgii Kościoła tego tygodnia:

- od jutra do piątku – BIAŁY TYDZIEŃ. Wszystkie dzieci tych klas przychodzą na Mszę św. o 18.00:

poniedziałek – podziękowanie Rodzicom i chrzestnym, wychowawcom i katechetom; Dzienniczki;

wtorek – podziękowanie za prezenty i ich poświęcenie (szczególnie łańcuszki, medaliki, Pismo św.);

środa – wdzięczność Kościołowi i Ojczyźnie – dar finansowy na misje – dzieci Misjom;

czwartek – wdzięczność kapłanom i modlitwa o nowe powołania – kim są ministranci?

piątek – poświęcenie Najśw. Sercu Pana Jezusa – pierwsze piątki miesiąca, zakończenie Białego Tygodnia.

 

4. Dziś o 17.30 – zebranie dla kandydatów do Bierzmowania z jednym z rodziców lub opiekunów i Msza św. dla nich o 18.00. Zapraszam inne osoby z naszej parafii, które nie mają jeszcze bierzmowania.

 

5. Dziś też po każdej mszy świętej prowadzona jest zbiórka podpisów „POD ZAKAZEM MARSZÓW LGBT NA ULICACH POLSKICH MIAST”. Prosimy o podpisanie się pod tym obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości” Są to marsze, podczas których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT; projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ideologii w Polsce. Jest istotne, aby jak najwięcej ludzi podpisało się pod tym projektem. Gdyby ktoś z wiernych chciał, to można wziąć listę do domu i zebrać podpisy w rodzinie czy wśród sąsiadów i przynieść do kościoła czy kancelarii.

 

6. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Dariusza Galanta ze Zgromadzenia Księży Oblatów z Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, który wygłosi homilie na każdej Mszy św. o zawierzeniu Matce Bożej oraz będzie miał do nabycia Kalendarze Misyjne.

 

7. Przypominam uczniom klas VI i VII o prowadzeniu Dzienniczków przygotowania do Bierzmowania – trzyletnie przygotowanie.

 

8. Dziękuję tym Parafianom, którzy odnowili dzierżawę w minionym tygodniu. Innych zalegających z opłatą dzierżawy proszę o uiszczenie dzierżawy. W Pierwszej Kwaterze (po prawej stronie) są położone kartki kolorowe – proszę opiekunów o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Ostatnio pożegnaliśmy śp. Józefa Walczykowskiego, śp. Teresę Dublas i śp. Jana Byczyńskiego. Wieczny odpoczynek...

 

9. Dzieciom pierwszokomunijnym – cudownej przygody z Panem Jezusem, wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom, Solenizantkom Solenizantom i Jubilatom na cały tydzień – Szczęść Boże!

 

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
  • Oddam
    Oddam za darmo gołębie pocztowe

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

Platforma Zakupowa
-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2020
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
WOŚP
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo

tel. 54 287 50 01
  54 287 50 13
fax 54 230 50 51
e-mail: info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 268288 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.