Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 19.08.2019
Imieniny: Jana, Bolesława, Ludwika

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

18.08. – XX NIEDZIELA ZWYKŁA.Taca inwestycyjna na budowę nowego budynku dla grabarza (na narzędzia) na cmentarzu. Adoracja codziennie od 7.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zabierzmy kartę z intencjami na nowy tydzień. Dziękuję za ofiarę na druk intencji.

 

2. Apel Księdza Biskupa o włączenie się w akcję „Polska pod Krzyżem".

 

3. Dziś – trzecia niedziela miesiąca - taca inwestycyjna na budowę nowego budynku dla grabarza (na narzędzia) na cmentarzu. Stary, drewniany budynek już niestety przecieka i zachodzi potrzeba postawienia nowego. Za dary serca na ten cel serdecznie dziękuję.

 

4. W liturgii Kościoła: - dziś – Msza za dusze czyśćcowe o 10.00, wcześniej o 9.20 - różaniec.

- wtorek – wspomnienie św. Bernarda, Opata; DK.;

- środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00; wspomnienie św. Piusa X, P.;

- czwartek – wspomnienie NMP Królowej;

- piątek – wspomnienie bł. Władysława Findysza, M.; relikwie wystawione są na bocznym ołtarzu do ucałowania i modlitwy przez Jego wstawiennictwo;

 

5. W sobotę – 24 sierpnia - Uroczystość św. Bartłomieja, Patrona naszej Parafii i świątyni. Msze św. o 8.00; 10.00; 12.00 - Suma odpustowa z procesją eucharystyczną oraz o 18.00.

Zapraszam na odpust wszystkich Parafian i miłych Gości. Skorzystajmy z Sakramentu Spowiedzi, by zyskać odpust i darowanie kary doczesnej za grzechy.   Dzieci i młodzież zachęcam szczególnie do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Kazanie odpustowe wygłosi o 12.00 oraz Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Prałat Profesor Jacek Szymański, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Zapraszam na sumę o godz. 12.00 jednostki OSP z terenu naszej Parafii, Druhny i Druhów Strażaków, ministrantów, asystę i dzieci sypiące kwiatki  - szczególnie te z Pierwszej Komunii, orkiestrę, chór Klubu Seniora, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Proszę też o pomoc te osoby, które zwykle troszczą się o asystę – Państwa Murszewskich i Panią Balina. Do pomocy przy asyście proszę też Katechetki i Katechetów naszej parafii. Proszę też o piękne przystrojenie feretronów i chorągwi.

Próba dziewczynek do sypania kwiatkami – w czwartek – 22 sierpnia po Mszy św. o 18.00. 

 

6. Proboszcz Parafii Czernikowo, Ks. kan. dr Piotr Siołkowski oraz Wójt Gminy Czernikowo Pan mgr Tomasz Krasicki serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Na Dożynki Parafialno-Gminne, które odbędą się 31 sierpnia br. na boisku w Steklinku. Dożynki rozpoczną się Mszą św. polową o godz. 13.00. W programie uroczystości: dzielenie się chlebem dożynkowym, podziękowania, występy lokalnych zespołów, kapeli biesiadnych, uczniów szkół z terenu Gminy oraz konkursy dla mieszkańców. Na zakończenie – zabawa dożynkowa. Serdecznie zapraszamy.

Niech to będzie wdzięczność wszystkich Rolników - dla Boga i Ojczyzny, którzy w takim trudzie dzielnie zbierają plony ziemi. Zapraszam na Sumę Dożynkową wiernych z terenu całej Gminy Czernikowo i Miłych Gości.

 

7. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Dziękuję za kwiaty do kościoła (parom Młodych) i do Kaplicy. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy Adoracji będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.       

 

8. 25 sierpnia w Ciechocinku odbędą się Dożynki Diecezjalne, a 1 września na Jasnej Górze – Dożynki Ogólnopolskie.

 

9. Otrzymałem prośbę o ogłoszenie Komunikatu: „Badania kardiologiczne odbędą się 28 sierpnia br. (środa) w przychodni „Pomed” przy ul. Kwiatowej 19. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Koszt 60 zł.”

 

10. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej dla rodzin i dla dzieci: - „IDZIEMY” (4 zł). „Wisła wysycha – Czy grozi nam brak wody?”; „Stańmy pod krzyżem”; „Ginęli, bo byli Polakami”; „Dom pełen miłości”; „Spotkanie ze żmiją” – cenny artykuł dla zdrowia. Proszę o czytanie prasy katolickiej.

Za tydzień od ministrantów będziemy mogli nabywać Kalendarze ścienne (Papież Jan Paweł II, Papież Franciszek, Wieńce dożynkowe, Madonny, Zioła lecznicze, Aniołki) na 2020 rok.

 

11. Z całego serca dziękuję tym Parafianom, którzy odnowili dzierżawę w minionym tygodniu. Przypominam, że jest to obowiązek opiekunów grobu, gdy upłynie 20 lat od daty pochowania osoby zmarłej. Bóg zapłać ofiarodawcom i opiekunom grobów.

Gdy następuje wymiana starego pomnika na nowy – firma musi zabrać ze sobą stary oraz proszę, aby przypilnować wykonawców, bo w wielu miejscach pozostawiają po sobie brud, resztki zaprawy czy nawet ziemię. Dziękuję za zrozumienie.

 

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom na tydzień świętowania Odpustu Parafialnego – Szczęść Boże! W poprzednią środę znaleziono przy kościele klucz do auta. Jest do odebrania w kancelarii.

 

13. Powstańmy: Ostatnio pożegnaliśmy śp. Janinę Wiśniewską, śp. Bogusława Cichowicza i śp. Eugeniusza Dulskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

 

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Mieszkanie
  Poszukuje mieszkania do wynajęcia co najmniej 2 pokojowe
 • dzierżawa
  WSHU w Czernikowie wydzierżawi pomieszczenia magazynowe 288m2;
  sklep spożywczo -przemysłowy w Czernikowie ; Osówce ; Liciszewach
  Czynsz najmu do uzgodnienia
  tel do kontaktu:
  500 082 305
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
-
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 226632 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.