Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 15.12.2018
Imieniny: Celiny, Niny, Waleriana

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

09.12. – DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – ROK „C”.

Kwesta na pomoc Rodzinie Lipińskich po stracie domu przez pożar.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Adoracja od 7.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 {poniedziałek - sobota}.

 

1. Proszę zabrać kartkę z intencjami.

 

2. Rozpoczął się nowy rok kościelny 2018/2019, którego hasło brzmi: „W MOCY BOŻEGO DUCHA”. Czas Adwentu, składający się z dwóch części:

I - od 02.12. do 16.12. - czas rozważania i przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa;

II - od 17.12. do 24.12. - czas bezpośredniego przygotowania na przeżycie pamiątki Narodzenia Jezusa. W Adwencie Mszę świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, czyli Roraty, odprawia się w kolorze białym. W czasie Mszy roratniej oprócz zwykle zapalonych świec, zapala się świecę dodatkową (roratkę) i umieszcza się ją w pobliżu ołtarza.

Zachęcam do udziału w Roratach w tym tygodniu: od poniedziałku do środy włącznie o 6.00 rano, a od czwartku do soboty o 17.00. Na Roratach dzieci i młodzież będą otrzymywać specjalne naklejki roratnie, a dzieci do Komunii, natomiast młodzież przed Bierzmowaniem -  pieczątkę w książeczce. Zachęcam też dzieci, aby na Roraty przychodziły z lampionami.

 

3. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. dr Piotr Pawlak, proboszcz Parafii św. Bogumiła w Kole. Proszę Parafian, aby znaleźli czas do uczestnictwa w rekolekcjach i przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 

4. W związku z dzisiejszą Kwestą dla rodziny Lipińskich, za tydzień taca przeznaczona będzie na dekoracje świąteczne w kościele, a przy kościele – puszka na pomoc Polakom na Wschodzie – Białoruś, Rosja, Ukraina, Kazachstan, Armenia, Gruzja. Dziękuję za życzliwość i ofiarność..

 

5. W tym tygodniu obchodzimy: czwartek – wspomnienie św. Łucji, 42. rocznica tragicznej śmierci Ks. Józefa Oracza i Ks. Stanisława Frankowskiego (13.12.1976 r.). 37. rocznica stanu wojennego w Polsce.; w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, KDK.

 

6. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  od 6.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy Adoracji będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.

 

7. Trwa bożonarodzeniowa akcja serce dla malucha. Zwyczajem lat ubiegłych z choinki w kościele zostały zabrane serca z imieniem dziecka i wiekiem – pozostało kilka serc w kaplicy św. Izydora. O dostarczenie paczek do kościoła z naklejonym sercem prosimy do dnia 20 grudnia. Dziękujemy za dobroć.

 

8. Proszę dzieci i młodzież o zabranie obrazka niedzielnego oraz podpisy i pieczątki.

 

9. Pan Organista Andrzej Inotlewski dostarcza opłatek do domów rodzin całej naszej parafii, ponieważ Pan Kościelny Michał Studziński nie chciał roznosić. Proszę o łaskawe przyjęcie i dziękuję za ofiarę na opłatek. Niech to będzie forma wdzięczności za całą jego posługę Parafii. Pan Organista gra na wszystkich Mszach świętych przez cały rok (nie bierze wolnego dnia za niedziele), a także na różnych uroczystościach na terenie całej Parafii, np. przy figurach czy w świetlicach.

 

10. Zarządca cmentarza przypomina o obowiązku odnowienia w kancelarii parafialnej dzierżawy za posiadane miejsce po upływie 20 lat od daty śmierci zmarłej osoby i dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

               

11. Zostały zamontowane kolejne 4 kamery (na duży i mały parking, na wejście główne od ul. 3 Maja oraz na wejście od sal parafialnych). Koszt tych prac – 3.800 zł.

 

12. Za tydzień 16 grudnia w godzinach 9 – 14.00 przy remizie w Czernikowie zachęcam do wielkiego daru – Krew dla potrzebujących.

 

13. Za tydzień w ramach rekolekcji Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o 17.00. Obecność obowiązkowa.

 

14. W dzisiejszym numerze „IDZIEMY” (4 zł) przeczytamy m. in. Szopki na liście UNESCO”; „Wciąż w budowie”; „Doktryna Trumpa”; „Ból głowy ostrzega” – artykuł zdrowotny. „Promyczek Dobra” dla dzieci: piękna bombka na choinkę, chrzest święty – pierwszy sakrament, Boże Narodzenie, Zguba, Gra adwentowa.

Zespół Charytatywny rozprowadza ręcznie malowane bombki, z których dochód przeznaczony będzie na Ferie z Bogiem dla dzieci.

Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej oraz bombek.

 

15. Dzisiaj podczas Mszy św. o 12.00 obłóczyny nowych ministrantów: 2 dziewczynki i 5 chłopców.

 

16. Tradycyjnie prosimy o zgłoszenia, kto z Parafian chciałby ofiarować choinkę do kościoła.

 

17. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na Adwent 2018 – Szczęść Boże!    

 

18. POWSTAŃMY: Ostatnio pożegnaliśmy śp. Barbarę Marchlewską i śp. Halinę Kwiatkowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek

   

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 203612 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.