Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 19.10.2019
Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

13.10. – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. XIX DZIEŃ PAPIESKI. Zbiórka do puszek przed kościołami

na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 18.00 – „MESJASZ” Händla w Katedrze Włocławskiej.

Adoracja codziennie od 7.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zabierzmy kartę z intencjami na nowy tydzień. Dziękuję za ofiarę na druk intencji.

 

2. Dziś XIX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY!”. Ofiarą do puszek przed kościołami w całej Polsce wspierać będziemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która daje pomoc dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich – stypendia otrzymuje 2000 osób. Dziękuję mojej młodzieży z SP Czernikowo za pomoc w Spektaklu o Św. Janie Pawle II.

 

3. Zachęcamy do zamawiania w kancelarii Wypominek rocznych, jednorazowych na cmentarzu i zbiorowych od 2 do 8 listopada oraz pamięci modlitewnej o naszych Drogich Zmarłych.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- JUTRO – Dzień Edukacji. Święto Nauczyciela. Nauczycieli, wychowawców, katechetów zapraszamy na Eucharystię jutro o 18.00, a po niej na kawę i ciastko do sali parafialnej;

- wtorek - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dz., DK.

- środa – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00; Zebranie Księży Dziekanów we Włocławku o 9.30;

- czwartek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, BM.;

- piątek - Święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia;

- sobota – Nowenna do MB Czernikowskiej o 9.00;

- za tydzień – Niedziela Misyjna. Taca na misje. Spotkanie comiesięczne do Bierzmowania.

 

5. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe – codziennie o 17.30. Dzieci otrzymują naklejki różańcowe na mapę Polski.

 

6. Dziś ostatni dzień akcji „Caritas Diecezji Włocławskiej „Tornister misyjny”, w ramach której zbieramy przybory, zeszyty, kredki, pisaki, długopisy dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei.” Przybory i zeszyty prosimy przynosić do kancelarii parafialnej lub do pojemnika w Kaplicy Adoracji. 

 

7. Wszystkie dzieci ze szkół podstawowych otrzymują w każdą niedzielę obrazki niedzielne – ZIARNA {ziarna proszę wklejać do zeszytu do religii}. Zapraszam do wspólnej zabawy: na tych ziarnach jest jakaś zagadka, hasło do rozwiązania. Proszę, aby dzieci, które przychodzą na 12.00 za tydzień odcięły jedną część z Ziarna z rozwiązaniem, podpisały i wrzuciły do koszyczka, który będzie stał przed ołtarzem. W każdą niedzielę o 12.00 są losowane 3 nagrody wśród tych, którzy prawidłowo podadzą rozwiązanie zagadki z poprzedniej niedzieli.

 

8. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Dziękuję za kwiaty do kościoła i do Kaplicy. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy Adoracji będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.    

 

9. Za tydzień kolejne spotkanie do Bierzmowania: kandydaci z jednym z rodziców-opiekunów przychodzą na Różaniec o 17.30, po nim Eucharystia i konferencja, a po Mszy – krótkie spotkanie organizacyjne. Po spotkaniu egzamin pisemny z pytań 1 – 41 Katechizmu do Bierzmowania dla młodzieży spoza SP Czernikowo, SP Osówka, SP Steklin. Proszę zabrać Dzienniczki.

 

10. Na bocznych ołtarzach są koszyczki, w których znajdziemy teksty Pisma świętego. Zachęcam do podejścia i wylosowania dla siebie zdania na nadchodzący tydzień i lektury tekstu w ciągu tygodnia. Teksty mają też ministranci rozdający intencje.

 

11. Zachęcam dzieci młodzież: dziewczęta i chłopców do włączenia się w piękną służbę Panu Bogu i ludziom przy ołtarzu jako ministranci. Prosimy też rodziców, by pozytywnie zachęcili swoje dzieci do tej służby. Liturgiczna służba ołtarza uczy miłości i szacunku do Boga, Kościoła i drugiego człowieka; pogłębia wiarę, tworzy przyjaźnie i pozwala nabyć wiele społecznych umiejętności. Chętni na ministrantów zgłaszają się do Ks. Damiana. Zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów w sobotę – 26.10. o 11.00 w salce.

 

12. Zapraszamy dzieci i młodzież ze swoimi rodzicami, dziadkami i opiekunami do udziału Balu Wszystkich Świętych 31 października br. o 17.00. Ubieramy się w strój wybranego przez siebie świętego lub błogosławionego. Początek na cmentarzu przy ołtarzu, następnie procesja z relikwiami, śpiewem i różańcem do kościoła i Msza święta. Po niej przemarsz do Świetlicy Wiejskiej w Czernikowie i bal połączony z zabawami i konkursami. ZAPRASZAMY!!!

 

13. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej dla rodzin i dla dzieci: - „IDZIEMY” (4 zł). „Podwójna radość Dnia Papieskiego”; „Płynny ateizm”; „Przyjaciel z obrazka”; „Po co nam Papież?”; „Miasto gruzów i nadziei” – Aleppo; „Czernikowo za misje” – piękny artykuł o Mszy św. i różańcach w Czernikowie – 2 października; „Szkoła świętych” – o naszym Seminarium w 450. rocznicę powstania – rozmowa z Pasterzem naszej Diecezji Bp. Wiesławem Meringiem; „Zabiegajmy grypie”  – cenny artykuł dla zdrowia.  

 

14. Przypominam opiekunom grobów, gdzie minęło już 20 lat od pochowania osoby o obowiązku odnowienia dzierżawy za miejsce na cmentarzu parafialnym w Czernikowie. W piątek został ustawiony budynek garażowy dla Pana Kościelnego na narzędzia do obsługi cmentarza. Łączny koszt tych prac wyniósł: garaż – 2.200 zł., zalanie podstawy – 2.800 zł. Dziękuję za bezinteresowną pomoc w pracach Panom: Robertowi, Ryszardowi, Andrzejowi i Ryszardowi. Niestety, zrodził się kolejny wydatek na cmentarzu – wiatr zniszczył baner cmentarny.

 

15. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na dziś – Dzień Fatimski, Dzień Papieski i Dzień Wyborczy oraz na kolejny misyjny tydzień różańcowy – Szczęść Boże! 

 

 

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Ekogroszek - WYPRZEDAŻ
  Hurtownia
  F.H.U. GOSŁAW
  ul. Toruńska 25A
  87-640 Czernikowo
  kom. 505-093-518

  Do dnia 31.10.2019 prowadzimy wyprzedaż ekogroszka

  Ekogroszek Premium:
  -Kaloryczność : ~28MJ
  -Wymiary ziarna: 5-25mm
  -Siarka : do 0,8%
  -Popiół do 8%

  Dla klientów którzy cenią sobie wysoką jakość.

  CENA: 1000zł

  Przy zakupie min. 1 tony
 • sprzedaż nieruchomości
  WSHU w Czernikowie sprzeda nieruchomość wraz z budynkiem /Sklep/ w miejscowości Liciszewy.
  Kontakt 500082305
  Wydzierżawimy sklep nr 15 Steklin /PGR/ Sklep nr 18 Czernikowo Pawilon przy kościele/
 • Ogłoszenie
  Darmowy prąd ze słońca!
  Instalacje fotowoltaiczne z dotacją 5000z zł z programu „Mój prąd”

  Ilość środków jest ograniczona!

  Dodatkowa forma wsparcia-Ulga termomodernizacyjna.

  Oferujemy bezpłatny audyt, montaż, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, zgłoszenie instalacji do ZE.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2019
Złoty Karaś
Pomorska Strefa Ekonomiczna
-
Plan Czernikowa
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 230898 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.