Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: niedziela, 08.12.2019
Imieniny: Marii, Wirginii, Makarego

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

01.12. – PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – ROK „A”. NOWY ROK KOŚCIELNY POD HASŁEM: „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. Wymiana tajemnic różańcowych {10.00}

i spotkanie dzieci do I Komunii św. {12.00}. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Adoracja od 7.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 {poniedziałek - sobota}.

 

1. Zabierzmy kartę z intencjami na nowy tydzień. Dziękuję za ofiarę na druk intencji.

 

2. Gościmy dziś artystę „Piwnicy pod Baranami” z Krakowa – Pana Piotra Kuba-Kubowicza, którego bardzo serdecznie witam. Pan Piotr będzie grał na Mszach świętych na gitarze, a przed kościołem można będzie nabyć płyty z pieśniami adwentowymi.

 

3. Dziś rozpoczyna się nowy rok kościelny 2019/2020, którego hasło brzmi: „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. Jesteśmy Katolikami. Czy w każdą niedzielę spotykasz się z Chrystusem w Eucharystii? Czas Adwentu, składający się z dwóch części:

I - od 01.12. do 16.12. - czas rozważania i przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa;

II - od 17.12. do 24.12. - czas bezpośredniego przygotowania na przeżycie pamiątki Narodzenia Jezusa. W Adwencie Mszę świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, czyli Roraty, odprawia się w kolorze białym. W czasie Mszy roratniej oprócz zwykle zapalonych świec, zapala się świecę dodatkową (roratkę) i umieszcza się ją w pobliżu ołtarza.

Zachęcam do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty codziennie o 17.00. Na Roratach dzieci do Komunii – pieczątkę na str. 12., natomiast młodzież przed Bierzmowaniem -  pieczątkę w książeczce. Zachęcam też dzieci, aby na Roraty przychodziły z lampionami.

 

4. Za tydzień – 8 grudnia rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje adwentowe – tzw. RENOWACJA MISJI.  Nauki rekolekcyjne wygłosi O. Henryk Kowalski,  Redemptorysta z Warszawy.

Proszę wiernych, aby zabrać z zakrystii plakaty rekolekcyjne i umieścić w sklepach, tablicach sołeckich itp. Proszę Parafian, aby znaleźli czas do uczestnictwa w rekolekcjach i przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 

5. Dziś o 18.00 w sali parafialnej rozpocznie się Katechizacja Przedmałżeńska. Zapraszamy.

 

6. W tym tygodniu obchodzimy:

- dziś po 10.00 – spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic; po 12.00 – spotkanie do I Komunii św.;

- każda środa: NOWENNA w tym tygodniu o 17.30 do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta zbiorowa w różnych intencjach, zarówno za żywych (o powrót do zdrowia, o szczęśliwą operację, o uzdrowienie z choroby, z okazji urodzin, imienin, rocznicy ślubu, itp.) jak i zmarłych. Zapraszamy; w środę od 9.00 odwiedzę moich chorych w domach;

- pierwszy czwartek – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne; Zebranie Księży Dziekanów we Włocławku;

- pierwszy piątek. Spowiedź rano przed 8.00 i po południu od 16.30. Odwiedziny chorych od 9.00 – Księża Wikariusze;

- pierwsza sobota – Nowenna do MB Czernikowskiej o 9.00 i Różaniec Fatimski;

- niedziela za tydzień - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pierwszy dzień rekolekcji adwentowych.

 

7. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 – UWAGA!!! – bardzo mało osób przychodzi na tę modlitwę. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.           

 

8. Wszystkie dzieci ze szkół podstawowych otrzymują w każdą niedzielę obrazki niedzielne – ZIARNA {ziarna proszę wklejać do zeszytu do religii}. Zapraszam do wspólnej zabawy: na tych ziarnach jest jakaś zagadka, hasło do rozwiązania. Proszę, aby dzieci odcięły jedną część z Ziarna z rozwiązaniem, podpisały i wrzuciły do koszyczka, który będzie stał przed ołtarzem. W każdą niedzielę o 12.00 są losowane 3 nagrody wśród tych, którzy podadzą rozwiązanie zagadki z poprzedniej niedzieli. Przypominamy VI, VII i VIII klasom o obowiązku miesięcznej spowiedzi świętej.

 

9. Pan Organista Andrzej Inotlewski i Pan Kościelny Robert Pietrzak dostarczają opłatek do domów rodzin naszej parafii. Proszę o łaskawe przyjęcie i  w ich imieniu dziękuję za ofiarę na opłatek. Niech to będzie forma wdzięczności za całą ich posługę dla Parafii. 

 

10. Zarządca cmentarza przypomina o obowiązku odnowienia w kancelarii parafialnej dzierżawy za posiadane miejsce po upływie 20 lat od daty śmierci zmarłej osoby i dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

 

11. Dziś rusza bożonarodzeniowa akcja serce dla malucha. Już od pięciu lat wspólnie z Zespołem Charytatywnym organizujemy paczki dla najbiedniejszych dzieci we współpracy z życzliwymi parafianami. Zwyczajem lat ubiegłych na choince umieszczone sa serca z imieniem dziecka i wiekiem. O dostarczenie paczek do kościoła lub do kancelarii z naklejonym sercem prosimy do dnia 21 grudnia.

 

12. Na bocznych ołtarzach są koszyczki, w których znajdziemy teksty Pisma świętego. Zachęcam do podejścia i wylosowania dla siebie zdania na nadchodzący tydzień i lektury tekstu w ciągu tygodnia. Teksty mają też ministranci rozdający intencje.

 

13. Zachęcam dzieci i młodzież: dziewczęta i chłopców do włączenia się w piękną służbę Panu Bogu i ludziom przy ołtarzu jako ministranci. Chętni na ministrantów zgłaszają się do Ks. Damiana.  ZEBRANIE MINISTRANTÓW – 30 LISTOPADA {SOBOTA} O 10.00 W SALCE.

Natomiast 15 grudnia w naszym kościele odbędzie się adoracja przygotowana przez młodzież i rodziców. Szczegóły w kolejne niedziele.

 

14. Za tydzień tradycyjnie już w Drugą Niedzielę Adwentu ofiarą do puszek przed kościołami w Polsce wspieramy materialnie Kościół Katolicki, a zwłaszcza Polaków mieszkających na Wschodzie – Białoruś, Rosja, Ukraina, Kazachstan, Armenia, Gruzja, Kazachstan.

 

15. W dzisiejszym numerze „IDZIEMY” (4 zł) przeczytamy m. in. „Czernikowo wita Królewicza” – piękny artykuł autorstwa Ks. Damiana o relikwiach św. Kazimierza Królewicza do naszej Kaplicy; „Z mroku do światła”; „Odwaga i moc”; „Nasz komisarz w Unii”; „Polak na walizkach”; „Kurs kochania”; „O Homeopatii” – artykuł zdrowotny; „Opieka lekarska nad pracownikiem” – artykuł prawny.

Od dziś od Zespołu Charytatywnego proszę nabyć świece wigilijne Caritas, które są pomocą dla dzieci z biednych rodzin. Duże po 15 złotych, małe po 5 złotych. oraz ręcznie malowane bombki, z których dochód przeznaczony będzie na Ferie z Bogiem dla dzieci.

Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej oraz świec wigilijnych i bombek.

 

16. Tradycyjnie prosimy o zgłoszenia, kto z Parafian chciałby ofiarować choinkę do kościoła.

 

17. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na Adwent 2019 – Szczęść Boże!    

 

18. POWSTAŃMY. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Mylkie. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 7.00 - 15.00
Środa 7.00 - 17.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 13.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 234526 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.