Imieniny: Bernadety, Kseni, Bernadetty

Wyszukiwarka

Treść strony

Gminne zawody pożarnicze – zwycięstwo OSP Czernikowo

Pierwszego dnia lipca na stadionie przy Zespole Szkół w Czernikowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W kategorii kobiet na starcie stanęły drużyny ze Steklina i Czernikowa, w gronie mężczyzn o zwycięstwo rywalizowało sześć jednostek OSP: Czernikowo, Steklin, Mazowsze, Witowąż, Osówka oraz Steklinek.

Wśród druhen różnice w poszczególnych konkurencjach były minimalne: sztafetę pożarniczą zawodniczki
z Czernikowa pokonały zaledwie 0,08 sek. wolniej od konkurentek. W ćwiczeniach bojowych o niewiele ponad pół sekundy lepsze okazały się druhny z OSP Steklin i to one zwyciężyły w klasyfikacji końcowej.

W rywalizacji mężczyzn różnice w wynikach uzyskanych w sztafecie również nie były duże, a języczek u wagi stanowiły tu punkty karne. Po pierwszej konkurencji prowadziła OSP Witowąż przez OSP Steklin i OSP Steklinek.
Z ćwiczeniami bojowymi najlepiej poradzili sobie druhowie z Czernikowa, dzięki czemu awansowali na I miejsce w rankingu końcowym. Podobny awans (o 3 lokaty) zanotowali strażacy z Osówki, drudzy w „bojówce”. Ostatnie miejsce podium zajęli Witowężanie.

Klasyfikacja generalna gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w kategorii kobiet:

1. OSP Steklin – 132,52 pkt.
  2. OSP Czernikowo – 132,97 pkt.

Klasyfikacja generalna gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w kategorii mężczyzn: