Imieniny: Eustachego, Wiktoryna, Helmuta

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Mariusz Wiśniewski wicemistrzem Polski w układaniu kostki Rubika bez patrzenia

Mieszkaniec Czernikowa, Mariusz Wiśniewski zajął 2 miejsce na Oficjalnych Mistrzostwach Polski w Układaniu Kostki Rubika w konkurencji „Ilość kostek bez patrzenia”. Mariusz zapamiętał 5 różnie pomieszanych sześcianów w 20 minut a następnie je ułożył bez patrzenia. Łącznie zajęło mu to 31 minut, dając mu drugie miejsce w Polsce i 69 na świecie. Ponadto, zajął 3 miejsce w układaniu kostki Rubika bez patrzenia na czas. Wyprzedził go rekordzista świata Marcin Kowalczyk oraz Marcin Zalewski, obecny Mistrz Polski.

Kilka miesięcy wcześniej na III Otwartych Mistrzostwach Pomorza i Kujaw zajął 3 miejsce w układaniu ilości kostek bez patrzenia. Na nieoficjalnych zawodach we Warszawie 3 dyplomy – drugie miejsce za układankę Rubik’s Magic i Rubik’s Master Magic. Pierwsze miejsce na podium uzyskał za układanie kostki bez patrzenia. W 2011 roku,w Poznaniu ułożył kostkę 2x2x2 w 1.81 sekundy, co dało miejsce w pierwszej 50-tce wyników na świecie. W lipcu 2011 roku Mariusz przy wsparciu Urzędu  Gminy Czernikowo zorganizował nieoficjalne zawody w Czernikowie, na których można było zobaczyć ówczesnego wicemistrza Polski Tomka Cyrklaffa i Marcina Kowalczyka.

Kinga Wiśniewska, siostra Mariusza, też może się pochwalić nie lada wynikiem. Na Mistrzostwach Polski w Starogardzie Gdańskim zajęła 3 miejsce w kategorii „Kobiety”.

W październiku Kinga i Mariusz jadą na Mistrzostwa Europy organizowane we Wrocławiu. Organizatorzy spodziewają się zawodników z całej Europy, ale i nie tylko. Mają do Polski zawitać zawodnicy z Japonii czy USA.