Imieniny: Eustachego, Wiktoryna, Helmuta

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

II Turniej Bilardowy - sukcesy Opaczyka i Pujera

W dniach 17-18 grudnia 2011 roku w Wiejskim Domu Kultury odbyły się finały II Turnieju Bilardowego. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: 10-16 lat oraz powyżej 17 lat. W sobotę wyłoniono mistrza w młodszej kategorii wiekowej, dzień później poznaliśmy zwycięzcę zawodów seniorskich.

W finałowym turnieju młodzieżowym wzięło udział siedmioro zawodników. Jego zwycięzcą został jedyny reprezentant południowej części gminy – Marcin Opaczyk z Osówki. Kolejne miejsca na podium zajęli gracze z Mazowsza – Daniel Dołęgowski oraz Łukasz Duszyński, ubiegłoroczny wicemistrz. Obrońca tytułu, Damian Kwieciński, był dopiero szósty, znakomicie natomiast zaprezentowały się dziewczęta, szczególnie Oliwia Balińska, która zajęła miejsce czwarte.

Wiele emocji wzbudził turniej seniorów. Dwunastu zawodników zostało podzielonych na trzy grupy, w których rywalizowano o awans do półfinałów. W grupie I porażki nie doznał brat triumfatora zawodów juniorskich, Michał Opaczyk. Grupę następną zdominował Jarosław Lorenc, przepustki do półfinałów nie wywalczył natomiast broniący tytułu Zbigniew Ziółkowski. W grupie trzeciej nie było mocnych na Tomasza Szymaniaka.

Zwycięzcy poszczególnych grup do pojedynków półfinałowych przystępowali jako faworyci, jednak owa kluczowa dla końcowych rozstrzygnięć faza stała się dla nich pogromem. Najpierw po zaciętej walce Opaczyk uległ 2:3 Krzysztofowi Grąbczewskiemu, następnie Przemysław Pujer uporał się w stosunku 3:1 z Lorencem, w trzecim zaś półfinale Dawid Kuczyński zaprezentował szokujące wręcz umiejętności, wygrywając 3:0 z głównym kandydatem do końcowego triumfu, Szymaniakiem.

W grach finałowych najlepiej poradził sobie Przemysław Pujer, zdobywając tytuł mistrza gminy. Srebrny medal trafił na szyję Krzysztofa Grąbczewskiego, brązem zadowolić się musiał Dawid Kuczyński.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!